Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pilny ogród Moni

Pokaż wątki Pokaż posty

Pilny ogród Moni

Kondzio 15:28, 25 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Najlepiej tak myśle wytyczyc rabaty bo po co siać trawę na rabaty tak będziesz robić dwa razy tak zrobisz raz
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
MoniaM 16:28, 25 wrz 2013

Dołączył: 25 wrz 2013
Posty: 44
Tak też myślałam, tylko nie wiem czy podebrać ziemię z miejsc gdzie będą rabaty
____________________
Minimalistyczny ogródek
MoniaM 20:19, 25 wrz 2013

Dołączył: 25 wrz 2013
Posty: 44
Chyba wszyscy naoglądawszy się pięknych ogródków innych użytkowników forum, patrząc na moją masakrę tracą władzę w palcach i nadzieję, że można coś z tego zrobić Zdaję sobie sprawę z jej obecnego stanu, ale liczyłam na to, że mi pomożecie, a tu poszłam w zapomnienie Raczej się nie przestraszyliście ogromem moich wiadomości, prawda? Ja po prostu chciałam dokładnie opisać co i jak. Powiedzcie mi chociaż jedną rzecz. Jeżeli zdąrzę przed końcem września zasadzić roślinki i zasiać trawnik to czym mam szansę być zadowolona z ogrodu na wiosnę? W tym sensie czy rośliny mi przeżyją, zdążą się przyjąć przed zimą?
____________________
Minimalistyczny ogródek
Kondzio 20:46, 25 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
MoniaM napisał(a)
Chyba wszyscy naoglądawszy się pięknych ogródków innych urzytkowników forum, patrząc na moją masakrę tracą władzę w palcach i nadzieję, że można coś z tego zrobić Zdaję sobie sprawę z jej obecnego stanu, ale liczyłam na to, że mi pomożecie, a tu poszłam w zapomnienie Raczej się nie przestraszyliście ogromem moich wiadomości, prawda? Ja po prostu chciałam dokładnie opisać co i jak. Powiedzcie mi chociaż jedną rzecz. Jeżeli zdąrzę przed końcem września zasadzić roślinki i zasiać trawnik to czym mam szansę być zadowolona z ogrodu na wiosnę? W tym sensie czy rośliny mi przeżyją, zdążą się przyjąć przed zimą?
musisz najlepiej pogadać u Marzenki i zaglądać do innych wątków bo ludzie nawet nie wiedzą że potrzebujesz pomocy poproś Danusię zaglądaj i pytaj
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kaisog1 20:53, 25 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj

Przyszłam do Ciebie od razu na "drugą stronę" więc nie wiedziałam o co chodzi..... teraz juz wiem Nie dziw się, że nikt nic nie napisał jeszcze bo założyłaś wątek dopiero o 8 rano dnia dzisiejszego
Konrad to szybki chłopak więc był pierwszy
...a teraz idę doczytać dokładnie co i jak bo troszkę tego jest
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:25, 25 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przeczytałam....

Konrad dobrze radzi.... z tym, że na razie wyznacz rabaty na kartce... papier przyjmie wszystko - ogród nie
Trzeba wyznaczyć kojec dla psów..... planujesz jakąś altankę? Warzywnik? Kompostownik?

Nie podbieraj ziemi z rabat.... ona i tak osiądzie a kora nie da dużej różnicy w wysokości.
Po wyznaczeniu kształtu rabat przelej swoje pomysły na kartkę. Będziemy wtedy kombinować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MoniaM 21:35, 25 wrz 2013

Dołączył: 25 wrz 2013
Posty: 44
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Ja jestem taka niecierpliwa, bo to bardzo pilna sprawa, jak w tytule. Muszę zdążyć jeszcze w tym roku przynajmniej z tymi głównymi nasadzeniami, a że się nie znam to chciałabym żeby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział na temat moich pomysłów i doradził w problemowych sprawach, ale też nie chciałam zaśmiecać innych wątków, co nie znaczy, że ich nie czytam. Zresztą miałam niepowtarzalną okazję kupić jutro taniej krzaczki jeżeli byście mnie poparli, ale skoro mam się uzbroić w cierpliwość to się wyciszam i czekam na dalsze wasze komentarze. Trzymam kciuki szczególnie za najwytrwalszych, którzy postanowili przeczytać cały wątek. Będę wdzięczna za każdy komentarz
____________________
Minimalistyczny ogródek
MoniaM 21:40, 25 wrz 2013

Dołączył: 25 wrz 2013
Posty: 44
dobrze, zatem biorę się za rysowanie moich pomysłów
____________________
Minimalistyczny ogródek
Gardenarium 21:47, 25 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytałam może nie tak dokładnie, ale pytasz czy roślinki zdążą się przyjąć. Musisz im zapewnić troskę, czyli kompost w dołek przy sadzeniu i podlewanie.. bez tego niec się nie uda.

Pod brzozami może urosnąć prawie wszystko, aby tylko wytrzymało częściowe zacienienie.
Przykładem ten ogród, który zrobiłam kilka ładnych lat temu. Tylko, że tam założyliśmy system nawadniający, a więc wody pod dostatkiem, trawa nawet pod brzozami jest wzorcowa

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:00, 25 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monia tu nauczysz się jednej podstawowej kwestii - pośpiech jest złym doradcą Sadzenie bez planu , przemyślenia, na już daje tylko tyle, że na wiosnę wszystko będziesz przerabiac

Czas na wyznaczene linii rabat masz do soboty także działaj! Wstaw co wyrysujesz i będziemy podpowiadać


Danusia dała Ci bardzo ważną wskazówkę.... " tam założyliśmy system nawadniający, a więc wody pod dostatkiem, trawa nawet pod brzozami jest wzorcowa" Pod drzewami, bez nawadniania będzie cięzko....
Ja mam rabatę, która kończy się dużą olchą. Rabata nie jest mała a już od jej połowy rośliny mają problemy. Słabiej kwitną i przyrastają. Wszystko to brak wody....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies