Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

zbigniew_gazda 10:41, 01 lut 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Kasiu widziałem obornik w granulkach ale jakoś nigdy nie kupiłem. A czy jego rozcieńcza się z wodą i dopiero pod rośliny, czy granulki sypać bezpośrednio?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 10:44, 01 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasik napisał(a)


Ziemia do pelargonii mieszana z osmocote., a nawożę raz w tygodniu po miesiącu od posadzenia- one lubią słońce i dużo wody.

Te, które są na zdjęciu musiałam odżywić trochę bardziej, bo chyba ziemia kupiona specjalnie do nich była jakaś trefna. Nosiłam się nawet z zamiarem jej wymiany, bo tak się przesuszała, że cała woda przelatywała.
Jak ja z nimi walczyłam. Dosypałam na wierzch świeżej ziemi i zasilałam. I to wszystko- jakoś odratowałam.

A Ty Irenko kopiuj ile wlezie-


No właśnie ta ziemia ważna, mnie też woda przelatywała; zatem kupię taką, jak piszesz i w tym roku idę w czerwone i jasna zieleń, właściwie limonka, bo dodam kocanki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasik 11:53, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
zbigniew_gazda napisał(a)
Kasiu widziałem obornik w granulkach ale jakoś nigdy nie kupiłem. A czy jego rozcieńcza się z wodą i dopiero pod rośliny, czy granulki sypać bezpośrednio?


Zbyszku - w kolejności:
-dołek
-obornik
-troszkę ziemi
-roślinka.

Na warzywniaku, tam gdzie mniejsze roślinki to głębszy rowek, obornik, troszkę ziemi i rozsady.
Pod pomidory to wiadomo, ze do dołki są większe to i oddzielić ten obornik bardziej można. Stosujemy go pod cukinie, dynie, kabaczki ogrodowizne. Ja stosowałam pod aksamitki.

Ja pamiętam jak robił mój Tato- nigdy bezpośrednio pod korzenie, bo popali.

Pzdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 12:03, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
irena_milek napisał(a)


No właśnie ta ziemia ważna, mnie też woda przelatywała; zatem kupię taką, jak piszesz i w tym roku idę w czerwone i jasna zieleń, właściwie limonka, bo dodam kocanki


Irenko myślę, że ta ziemia do pelargonii jest dobra, ale dość mocno przepuszczalna. Dopiero jak dodałam na wierzch ziemię - taką mocno przerobioną -z kompostownika, to zatrzymała tą wodę. Ja w tym roku sadze różowe, a one z zasady gorzej się zwieszają, dlatego zaeksperymentuję i pomieszam ziemię do pelargonii i z kompostownika.

Przekonałam się, że pelargonie które się mocno zwieszają maja pędy mocno zielone, a te z pędami zielono kremowymi - takie bardzo jasne- rosną bardziej w kożuch . Są gęste ale dużo krótsze .

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 13:42, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Nasza Zarcia

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Pola 13:47, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Kasik napisał(a)


Zbyszku - w kolejności:
-dołek
-obornik
-troszkę ziemi
-roślinka.

Na warzywniaku, tam gdzie mniejsze roślinki to głębszy rowek, obornik, troszkę ziemi i rozsady.
Pod pomidory to wiadomo, ze do dołki są większe to i oddzielić ten obornik bardziej można. Stosujemy go pod cukinie, dynie, kabaczki ogrodowizne. Ja stosowałam pod aksamitki.

Ja pamiętam jak robił mój Tato- nigdy bezpośrednio pod korzenie, bo popali.

Pzdrawiam

Kasiu dzięki za podpowiedź właśnie myślałam o oborniku, ale do kwiatów nie myślałam że do warzywek taki też można.... Trafiłam tu w odpowiednim momencie
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Kasik 13:52, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pola napisał(a)

Kasiu dzięki za podpowiedź właśnie myślałam o oborniku, ale do kwiatów nie myślałam że do warzywek taki też można.... Trafiłam tu w odpowiednim momencie


Można, można, ale w odpowiedniej ilości. Ja jestem zawsze trochę ostrożna.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kindzia 16:11, 01 lut 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ten w granulkach obornik nie popali Używam od 3 lat, bez problemu. Tylko taki suchy trzeba kupować, mokry śmierdzi...jest bydlęcy i kurzy. Kupuję przez internet w dużych paczkach...nie trzeba nosić

Wsypuję w dziurę, na to roślina z doniczki i ... rośnie sobie


Buziolek
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 21:44, 03 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zbigniew_gazda napisał(a)
Kasiu widziałem obornik w granulkach ale jakoś nigdy nie kupiłem. A czy jego rozcieńcza się z wodą i dopiero pod rośliny, czy granulki sypać bezpośrednio?


Ja sypię granulki bezpośrednio , deszcz stopniowo rozpuszcza i jest ok.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 22:35, 03 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kasiu, podczytuję, że plany nasadzeniowe w pełni
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies