Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:17, 22 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, dziękuję Do niebieskości dołączą dzwoneczki, których sporo posiałam. Tymczasem dla Ciebie dzisiejszy skromny dzwoneczek
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 22:54, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolko, nie mogę Ci pomóc odnośnie jarzmianki, bo nigdy jej nie miałam i nie mam pojęcia, jak wyglądają jej siewki. Zazwyczaj pierwsze liście różnią się od tych właściwych więc bardzo możliwe, że to siewki jarzmianki. Musiałaś ją w okolicach tego miejsca mieć i rozsiała się
Zerknij tu www.google.pl/search?q=obraz+siewki+jarzmianki&rlz=1C1VSNC_enPL568PL569&es_sm=122&tbm=isch&imgil=qaF0Vk-yag_5SM%253
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 23:00, 22 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poza niebieskim



jastrzębiec zachowuje się jak kameleon


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:06, 22 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
barbara_krajewska napisał(a)
Mariolko, nie mogę Ci pomóc odnośnie jarzmianki, bo nigdy jej nie miałam i nie mam pojęcia, jak wyglądają jej siewki. Zazwyczaj pierwsze liście różnią się od tych właściwych więc bardzo możliwe, że to siewki jarzmianki. Musiałaś ją w okolicach tego miejsca mieć i rozsiała się
Zerknij tu www.google.pl/search?q=obraz+siewki+jarzmianki&rlz=1C1VSNC_enPL568PL569&es_sm=122&tbm=isch&imgil=qaF0Vk-yag_5SM%253


Basiu, dorosła roślina jest obok, a dojrzałe nasionka rozsypywałam wokół w nadziei że wzejdą zostawię, okaże się dzięki.
podana strona nie otwiera się
____________________
Dwa ogrody
Tess 23:47, 22 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paniprzyroda napisał(a)


Dzięki, tylko wszystkich gatunków chyba nie zmieszczę i muszę coś wybrać. Najbardziej pasowałby mi niebieski bodziszek, ale jego akurat nie mam i muszę szukać. Lawendę z różami mam już w innym miejscu, przywrotnik mam też

Lawenda przesadzana po raz trzeci w sezonie jesienią i przycinana, mam nadzieję, że ruszy
Za kołem lawendowym też rosną róże, to już koniec na razie zakupów różanych


Rabata ładna bardzo. To będzie prawdziwa rozkosz dla oczu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Margarete 01:27, 23 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)




[b]Margarete
porządek i konsekwencja w ogrodzie? Musiałabyś mnie widzieć dzisiaj jak biegałam z sadzonkami Rzeczywiście, sporo roślin mnożę, wysiewam, lubię to a poza tym mnogość konkretnej rośliny daje pożądany efekt plamy, koloru czy faktury, pierwszą inspiracją była dla mnie prenumerata od pierwszych numerów nie ukazujących się już "Ogrody, ogródki i zieleńce". Zdaje się, że teraz zastąpiło je bardzo podobne "Zieleń to życie" czy jakoś tak.
Dla Ciebie moja stipa, dzisiaj dostała nawozu, bo coś blada jest. Od tygodnia jest w nocy pod folią i hartowana w dzień.


Jezu jaka wielka i zagęszczona...moja to uboga krewna w porówaniu do twojej, może ja tez japowinnam dac na dwór juz,,,,,,, bo stoi na parapecie,,,,,,,,,,ale ja nie mam szklarni...........to moze lepiej nie.
A jaki nawóz jej dasz ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
monteverde 01:30, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Mala_Mi zaskoczyłaś mnie dziękuję

barbara_kraj... dziękuję również, ułudkę jak spotkam to nie omieszkam zakupić

Aniu monteverde moja obiela to Obiela groniasta Exochorda racemosa ( chociaż raz mogę Ci podać pełną nazwę)
a tak wyglądają domniemane siewki jarzmianki - lub jakiegoś chwaścika, nie wiem, czy listek nie powinien być bardziej powcinany.



Konstancjo, Ty też miło zaskoczyłaś mnie swoim wpisem. Jeżeli znajdujesz u mnie przydatne informacje, to bardzo się cieszę, chociaż staram się nie przesadzać z opisami roślin. Ja też dzięki O inaczej spojrzałam na ogród i również uczę się od innych. Wiele roślin poznałam tutaj, niektóre hity ogrodowiskowe mam od lat. A z brunnerą - podobała mi się Twoja przedsiębiorczość
Liliowce będą dla mnie niespodzianką kolorystyczną, pewnie je uporządkuję. Dziś odkryłam, że połowa nowo zakupionych sadzonek piwonii ma pączki
Bardzo dziękuję za chęć podzielenia się bodziszkiem. Jeżeli nie znajdę, to na pewno się odezwę

popcarol też buziam

Margarete porządek i konsekwencja w ogrodzie? Musiałabyś mnie widzieć dzisiaj jak biegałam z sadzonkami Rzeczywiście, sporo roślin mnożę, wysiewam, lubię to a poza tym mnogość konkretnej rośliny daje pożądany efekt plamy, koloru czy faktury, pierwszą inspiracją była dla mnie prenumerata od pierwszych numerów nie ukazujących się już "Ogrody, ogródki i zieleńce". Zdaje się, że teraz zastąpiło je bardzo podobne "Zieleń to życie" czy jakoś tak.
Dla Ciebie moja stipa, dzisiaj dostała nawozu, bo coś blada jest. Od tygodnia jest w nocy pod folią i hartowana w dzień.


tak to jarzmianka a i rarytasiki widzę inne, no pięknie, za nazwę obieli dziękuję
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Magdalenka 08:56, 23 kwi 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Stipa śliczna, szkoda, że nie kupiłam sobie nasion, bo też taką chcę
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
Magda Na Francuskiej
mira 09:40, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
He,he he alez tu rarytasów
jastrzębiec mnie interesuje napisz coś więcej,
jabłonkę widziałam ja mam chyba inną, kule niebieskie odlotowe - gdzie takie we Wrocku są?
a szachownice Michajłowskiego są fotogeniczne - ustaw na nie ostrość bo na fotce ustawiłaś na dalszy plan
no i jeszcze ta stipa nie myslałam, że z nasion można takie piękne sadzonki pozyskać

więc już zapisuję nasiona no i ten jastrzębiec mi w głowie szybuje

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 21:06, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess napisał(a)


Rabata ładna bardzo. To będzie prawdziwa rozkosz dla oczu.


Dziękuję, ta okrągła różanka łączy się bezpośrednio z drugą, z posadzonymi w ubiegły czwartek białymi różami. Zaczynają wegetację


Ale i w tej okrągłej chyba coś jeszcze by sie przydało wsadzić, bo jak przekwitnie czosnek to będą gołe place, najbardziej chyba pasowałby mi tam biały kolor, ale jaka bylina? I aby kwitła raczej latem i z początkiem jesieni? Może białe jeżówki, mam niezbyt wysokie, nie będą się rozrastały zbytnio...zawilce raczej do cienia, może jarzmianka... hm.

Małgosia stipa urosła w domu, teraz przyhamowała. Dałam jej florowit. A jak siewki jeżówek?

Aniu monteverde
, wobec tego bardzo się cieszę, że to jarzmianka. Za jakiś tydzień przepikuję ją do doniczek, bo mała robótka będzie w jej okolicy i zdepczą mi.
Rarytasy to masz Ty, u mnie jakaś przypadkowa zbieraninka Podarowany stopowiec, siedzi tam trzeci rok i tylko liście produkuje.

Magdalenko, stipa jak się uda i będą nasiona, to będę zbierać, nie ma problemu.
A tymczasem takie wiosenne kwiatuszki, skąd się wziął jasnoróżowy to nie wiem, bo zawsze był ciemnoróżowy




____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies