Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 16:51, 26 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu - pani mówiła, że ostropest jest wieloletni, trudno, przetestuję nowa roślinkę

Mirella - prostuję, nie mam 100 róż, ma ich tyle Rench, a zadomowić się zawsze można

agniecha973 - potwierdziłaś to, co napisała Ania. Już je przepikowałam do doniczek, wyszło ok. 10, może jeszcze coś powschodzi gdybym tam nie pieliła to pewnie byłoby ich więcej. A u Ciebie setki - to już byłaby produkcja

Rench - u mnie z różami bywa różnie, już pryskałam na robale, mnie też cieszy zawartość pudełek, a najbardziej ciemierniki

Karolino, róż u mnie pewnie mniej, niż u Ciebie
jarzmianka rośnie u mnie trzeci sezon, w pierwszym też kwitła, pozbierałam nasiona i wysiewałam, ale nic nie wzeszło. Dlatego w ubiegłym roku pomogłam im się wysiać bezpośrednio do gruntu i jest efekt, a podejrzewam, że część wcześniej wypieliłam.
Zakupy posadziłam wczoraj, a dziś sadzę pikówki do gruntu, korzenie przerosły doniczki i trzeba z niektórymi już uciekać.
Mży drobny deszczyk, to najlepsza pogoda na sadzenie - rośliny łatwiej znoszą zmianę miejsca, nie więdną. Za chwilę jadę do nowego.
Stipa nie jest aż taka rewelacyjna, ale może sie mylę, bo mam ją pierwszy rok.
Doczytałam, że szukasz werbeny, bo nie wzeszła. U mnie z pierwszego siewu jest dziesięć doniczek. Z drugiego siewu wygląda tak i nie śmiem proponować, bo nie wiem, czy zdąży urosnąć, a tym bardziej zakwitnąć.



Bogdzia zakupy posadziłam i nie widać, w nowym jest jeszcze dużo pustych miejsc
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 16:54, 26 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)
dobrze że ja dziś też się obkupiłam bo chyba bym zieleniała z zazdrości, te tulipanki pokaż jeszcze śliczne


Miro, tulipanki i nie tylko pokażę wieczorkiem, teraz jeszcze uciekam do ogrodu tylko obejrzę zakupy u Ciebie
____________________
Dwa ogrody
popcorn 20:35, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolu, ładna u Ciebie ta werbenka! Jedna dziewczyna mi obiecała już werbenkę, jeśli by nie wyszło, to zgłoszę się do Ciebie, bo lepsza mała niż żadna!
Czy my sie zobaczymy jakoś, np w maju? Pozdrawiam serdecznie!!

PS na pewno nie mam 100 róż, myślę że kilkanaście
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 23:58, 26 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, myślę, że trzeba się spotkać, napiszę na pv 100 róż ma Rench
Miro, u mnie tulipanów niewiele, tylko w donicach i botaniczne różowe w gruncie.



te rozminęły się w czasie

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:22, 27 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Skalnice




____________________
Dwa ogrody
Margarete 00:23, 27 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Jaki piekny kolor tulipanów !!!
Myśle o tych rózowych i tych ciemnych liliokształatnych...........
Zakupy.........szok. Ale masz gdzie sadzic, zmieścisz.......
u nas leje cały dziern i jutro tez ma lać..........szkoda bo miałam taaaakie plany ogródkowe....
Miłej niedzieli !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 00:43, 27 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cytryniec

ostrokrzew

obiela ociężała od mżawki

tawuła jako żywopłot
____________________
Dwa ogrody
monteverde 00:49, 27 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Cytryniec

ostrokrzew

obiela ociężała od mżawki

tawuła jako żywopłot

wszystkie te krzewy u Ciebie szybciej pokazały kwiaty u mnie dzisiaj deszcz jutro też to nie wiem czy nie wpłynie na kwitnienie a obieli też wyciągnęły się tak pręciki jak u Ciebie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 01:09, 27 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, liliokształtne kupowałam w Skierniewicach, nie pamiętam nazwy, a kolor rzeczywiście mają cudny. Podobno mają być jutro przejaśnienia, ale u nas pomimo mżawki w dzień pod jodłami wieczorem było sucho. Deszcz potrzebny. Również miłej niedzieli.
floksy kanadyjskie, po przekwitnięciu do zabrania z tego miejsca

i inne



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:37, 27 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, u nas w tygodniu nie padało, dopiero dzisiaj mżawka, wieczorem popadało mocniej. Deszcz na kwitnienie aż tak źle chyba nie wpłynie, bardziej martwią mnie zapowiadane przymrozki. Miłej niedzieli życzę

z serii "już za chwilę"




____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies