Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:45, 21 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



szachownice marnie wychodzą mi na zdjęciach


liliowce ładnie ruszyły
Agnieszko z Jurajskiego, to te bukszpaniki, które sadziłam ubiegłej wiosny



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:08, 21 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wśród wielu bylin, które lubię szczególnie, znajdują się niezapominajki

i te wypasione w koszu podczas deszczu

jak i siewki na skalniaku jednakowo mają swoje pięć minut.

____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 23:39, 21 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Obejrzałam piękne fotki.... ale niestety nie zgodzę sie z Twoją opinią... u Ciebie ozdoby wielkanocne przyćmiły urodą kwiaty w ogrodzie Te niebieskie dekoracje są WOOOW
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 23:44, 21 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, ale niebiesko u Ciebie!
Ułudka by Ci się jeszcze przydała
Rabata z bukszpanami super!

P.s dzięki za życzenia świąteczne
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 23:51, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
W pączkach
rajska jabłonka posadzona jesienią, zastanawia mnie jakie bedzie miała owoce, mam nadzieję że czerwone, bo kupowałam bez etykiety


obiela ładnie przyrosła od ubiegłego roku


niedawno sadzone zawilce


część pączków tiarelek ocalała pomimo przymrozku a i szafirki wreszcie pokazały się w całej krasie


Nie martw się czosnki też właśnie te u mnie źle wychodzą na zdjęciu, jabloneczka śliczna a ja czekam na kwiaty u swojej obieli tylko u Ciebie te pączki takie wyciągnięte?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Konstancja30 00:18, 22 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
tylko 20 stron (do tylu docofałam ) a tyle roślin i tyle informacji sobie zakonotowałam ... sasanki chyba się zakochałam ... brunera - o już wiem to nie mariaż z niezapominajką a ich własna radosna twórczość ... cleome (ładne to ) ... chciałabym chyba trawnik ze stokrotkami romantyczny jest ... a nowa rabata ... Mariola zamknęłam oczy i znalazłam się w raju ...
niebieskiego bodziszka mam ... mogę wysłać jak nie znajdziesz (wkleję zdjęcie ocenisz sobie ) nazwy nie znam niestety ...



bardzo jestem ciekawa układu barw liliowców ... zachwyciły mnie w zeszłym roku w ogrodzie botanicznym ...

i nie mogę nie wtrącić o ozdobach ... dobrze, ze nie miałaś czasu ... bo jakbyś miała to za nic bym się nie pozbierała ... a tak to kwadransik i szczęka wyzbierana jakoś obsadziłam i wzdycham sobie dalej
pozdrawiam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
popcorn 07:07, 22 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, potrzebuję wrocławskich kul, im większych tym lepiej, w im niższej, tym lepiej cenie hihi
Krys też się przymierza, może się wybierzemy do Wrocka?

Ps cudnie kwitnąco u Ciebie!!

Buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 13:17, 22 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cudna wiosna u ciebie, nie wiem czym sie mam zachwycac bo i jabłon (mam podobna) i trialerki fajne
(pierwsze widze i słysze o takiej roslinie...???!!..)
Dekoracje juz chwaliłam, teraz pochwale nasadzenia w nowym ogrodzie, jaki porządek i konsekwencja , a przede wszystkim podziwiam że tyle roslin u ciebie pochodzi z własnych rozsad..!!!
A jak u ciebie wygląda twoja stipa ? pokaz prosze....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 21:49, 22 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zepsuły mi sie okulary a w starych kiepsko widzę ale niebieskości są cudne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 22:12, 22 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi zaskoczyłaś mnie dziękuję

barbara_kraj... dziękuję również, ułudkę jak spotkam to nie omieszkam zakupić

Aniu monteverde moja obiela to Obiela groniasta Exochorda racemosa ( chociaż raz mogę Ci podać pełną nazwę)
a tak wyglądają domniemane siewki jarzmianki - lub jakiegoś chwaścika, nie wiem, czy listek nie powinien być bardziej powcinany.



Konstancjo, Ty też miło zaskoczyłaś mnie swoim wpisem. Jeżeli znajdujesz u mnie przydatne informacje, to bardzo się cieszę, chociaż staram się nie przesadzać z opisami roślin. Ja też dzięki O inaczej spojrzałam na ogród i również uczę się od innych. Wiele roślin poznałam tutaj, niektóre hity ogrodowiskowe mam od lat. A z brunnerą - podobała mi się Twoja przedsiębiorczość
Liliowce będą dla mnie niespodzianką kolorystyczną, pewnie je uporządkuję. Dziś odkryłam, że połowa nowo zakupionych sadzonek piwonii ma pączki
Bardzo dziękuję za chęć podzielenia się bodziszkiem. Jeżeli nie znajdę, to na pewno się odezwę

popcarol też buziam

Margarete porządek i konsekwencja w ogrodzie? Musiałabyś mnie widzieć dzisiaj jak biegałam z sadzonkami Rzeczywiście, sporo roślin mnożę, wysiewam, lubię to a poza tym mnogość konkretnej rośliny daje pożądany efekt plamy, koloru czy faktury, pierwszą inspiracją była dla mnie prenumerata od pierwszych numerów nie ukazujących się już "Ogrody, ogródki i zieleńce". Zdaje się, że teraz zastąpiło je bardzo podobne "Zieleń to życie" czy jakoś tak.
Dla Ciebie moja stipa, dzisiaj dostała nawozu, bo coś blada jest. Od tygodnia jest w nocy pod folią i hartowana w dzień.

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies