Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

karolina_nowak 21:19, 23 kwi 2014


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84
Czy byłaś w szkółce w Sompolnie koło Konina po te klony. Pozdrawiam
____________________
Mirella 21:24, 23 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Podziwiam te pięknoty
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
paniprzyroda 21:35, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)
He,he he alez tu rarytasów
jastrzębiec mnie interesuje napisz coś więcej,
jabłonkę widziałam ja mam chyba inną, kule niebieskie odlotowe - gdzie takie we Wrocku są?
a szachownice Michajłowskiego są fotogeniczne - ustaw na nie ostrość bo na fotce ustawiłaś na dalszy plan
no i jeszcze ta stipa nie myslałam, że z nasion można takie piękne sadzonki pozyskać

więc już zapisuję nasiona no i ten jastrzębiec mi w głowie szybuje

pozdrawiam


Miro
, jastrzębiec to bezproblemowa roślina, ale ozdobna tylko z liści, bo kwiaty ma malutkie, żółte i nic szczególnego. Jeżeli ich się nie obcina, to rozsiewa się bardzo i wyrasta w najmniej spodziewanych miejscach. Nie ma rozłogów, rośnie w każdej glebie i na każdym stanowisku, przynajmniej u mnie. Jeżeli chcesz siewki młode, to nie ma problemu, teraz można ukopać i wysłać, daj znać

jabłonka dzisiejsza


fajnie, że kule podobają Ci się, nie mam pojęcia, gdzie je można dostać we Wrocku, bo ja z centralnej Polski jestem a moje to łut szczęścia na ryneczku
nasionka stipy będę zbierać jak się uda

Uratowany ze starych zasobów, błękitne i białe wyginęły


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:40, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
karolina_nowak napisał(a)
Czy byłaś w szkółce w Sompolnie koło Konina po te klony. Pozdrawiam


Jeszcze nie byłam czas to towar deficytowy u mnie. Pojadę, tylko nie wiem kiedy. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:52, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirello, miło, że zaglądasz

A ta roślina dosyć późno zaczyna wegetację i zawsze się zastanawiam, czy jeszcze żyje


poza tym ciepło i deszcz sprawiły, że rośliny oszalały, rośnie wszystko na potęgę, chwasty też.
____________________
Dwa ogrody
an_tre 21:58, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, dziękuję Do niebieskości dołączą dzwoneczki, których sporo posiałam. Tymczasem dla Ciebie dzisiejszy skromny dzwoneczek

już tak kwitnie? jest śliczny
pozdrawionka zostawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ewsyg 22:03, 23 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Nie znam tej roślinki i widzę ją pierwszy raz

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 22:03, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, dziękuję Do niebieskości dołączą dzwoneczki, których sporo posiałam. Tymczasem dla Ciebie dzisiejszy skromny dzwoneczek


Dzięki Mariolko ślicznie Ci juz kwitnie.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 23:27, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, to botaniczny, bardzo już stary powojnik, zaczął w tym roku odnawiać się od dołu.
ewsyg - jastrzębca mam od lat, nie wiem skąd czy od kogo. Zastanawiam się, jak zachowywałby się jako roślina zadarniająca - trzeba by było go gesto posadzić i koniecznie ścinać kwiatki, bo inwazja drapieżnika w ogrodzie gotowa
Bogdziu, pozdrawiam. Jak się nie uda, to na pewno się do Ciebie wybiorę po moim powrocie

tymczasem na podwórku lipa już zielona

porzeczki kwitną

dołączył jeszcze pigwowiec

odrosły odmładzane berberysy, też już kwitną


____________________
Dwa ogrody
an_tre 23:35, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Mariolko pięknie u ciebie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies