Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Nikita 23:28, 27 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Dzięki Mariolko, będę z niecierpliwością czekała!
Już mam dla niej upatrzone miejsce.....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gabriela 09:15, 28 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziękuję za wszystkie wyczerpujące odpowiedzi. Niezbyt kontrolowany busz to jest to!
Ciekawa jestem liści cytryńca, nie omieszkam spróbować, ale nich jeszcze podrośnie.
Co do tiarelki, to widziałam że liście takie jakby żurawkowe, ale kwiaty mi nie pasowały. Czy ona może rosnąć w dużym słońcu?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
jotka 09:22, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gabrysiu, na jakim etapie jest Twoja dynia piżmowa ? Bo ja jeszcze swojej nie wysiałam Zrobie to dopiero dzisiaj i mam nadzieję, że nie jest na to bardzo późno ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gabriela 09:26, 28 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jolu, dynię wsiałam w sobotę, myślę że termin w sam raz. Rok temu musiałam wsiać drugi raz 1 czerwca i też urosła. Jest świetna, do teraz są jeszcze dwie, absolutnie zdrowe i nadające się do zjedzenia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 14:02, 28 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Moje zawilce japońskie nie są skore do rozrastania sie Chyba ziemia za ciężka dla nich..

Też skusiłaś sie na Rubensa

I melduję, że mam wszytko za gęsto posadzone.. ale żal wyrzucić..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 21:27, 28 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolko, zachwyciłam się Twoją tiarellą. Jest cudna, ma takie gęste wiechy. Może moja też taką będzie? Na razie rośnie u mnie od ubiegłego roku. Zapytam Ani, bo od niej ją mam. Jakby co, to może uda Ci się uszczknąć dla mnie trochę?

Zawilce japońskie i wielkokwiatowe mają to do siebie, że wytwarzają rozłogi i rozchodzą się na boki. U mnie nawet na trawnik się dostały. Łatwo się je rozmnaża.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AgnieszkaW 21:56, 28 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolko, nadgoniłam u Ciebie Wszystko już takie duże. Łan stokrotek zachwyca, czy to u Ciebie? Cytryńca muszę koniecznie kupić, bo słyszałam o jego wlaściwościach zdrowotnych (nalewka z liści i owoców). Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 00:11, 29 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziękuję za wszystkie miłe odwiedziny. Dopiero teraz mam chwilę.
Nikita
Gabriela, tiarelka cały poprzedni sezon rosła na "patelni". Może gdzieś miała przypalone listki, ale szybko sie regeneruje. W cieniu ma dłuższe kwiatostany. Nie wiem jak dziś wygląda, bo nie miałam czasu zjrzeć do nowego.
Mam także żuraweczkę, która doskonale się mnoży i nie choruje. Teraz rośnie na obrzeżach rabaty pod jodłą, ale zanim ją podzieliłam rosła na słońcu i nic się z nią nie działo.


to mój okaz, rośnie u mnie na parapecie w pracy, ismena, którą miałam wcześniej nigdy nie osiągała takich rozmiarów


Mala_Mi - zawilce rozmnożyły się same, ale też pierworodna kępa straci na urodzie, nie jest już chyba taka gęsta i zwarta. Może faktycznie u Ciebie za ciężka ziemia...
Zastanawiam się, czy dobre miejsce wybrałam rubensom...
Tak mi się wydaje, że za dwa lata i w nowym będę miała busz, puste miejsca wiosną denerwują, trzeba będzie coś dosadzić.



To dla Mirki, o ile dobrze pamiętam. Nigdy nie robiłam fotek, jak sieję warzywa, a tym bardziej instrukcji Więc proszę się nie uśmiechać po cichu
Dziś posiałam ogórki, musiałąm je zabezpieczyć przed ewentualnymi przymrozkami.
Rowek, mniej więcej ok. 15 cm głębokości.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:26, 29 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
kompost

przemieszać z rodzimą glebą lekko, wyrównać i zrobić kolejny rowek na nasiona, sieję dość gęsto, najwyżej przy pierwszym pieleniu usuwam słabsze rośliny

nasiona

przykryte tylko kompostem zmieszanym z niewielką ilością miejscowej gleby

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:32, 29 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
przykryte włókniną, brzegi włókniny naciągnięte i przysypane ziemią,
wschodzące ogórki będą miały dość miejsca na wzrost, ochronę przed palącym słońcem, powietrze wokół korzonków, deszcz podleje albo my w razie braku opadów. Tak zostawię do ok. 15 maja, włókninę zdejmę po zimnej Zośce
pozostałą ziemię podsypię ogórki pod same liścienie, znikną rowki.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies