Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 08:17, 13 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mariusz napisał(a)

Czy chcesz ją przesadzić na przełomie sierpnia z wrześniem? wówczas nie widzę sensu niskiego ścinania wszystkich pędów, bo jeśli cokolwiek wypusci, to i tak zimą zmarznie, skłaniałbym się tylko do ograniczenia połowy masy pędów, ścinając część z nich przy ziemi. Korzeń będzie miał mniej do wykarmienia i lepiej się wzmocni przed zimą. Jeśli jednak pędy zmarzną wypuści wiosną nowe od korzenia, tak jak u mnie po dwóch pamiętnych zimach.


Dziękuję. Piwonia jest wysoka a pędów ma stosunkowo mało. Wypuszcza przy tym boczne odrosty od korzenia. Tu, gdzie rośnie, ma za mało światła. Przesadziłabym ją teraz, chociaż wiem, że termin, który podajesz, jest optymalny.
Z wiosennego siewu
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:30, 13 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcarol napisał(a)
ariolko, jak patrze na Twoja Edenke to nijak nie podobna do mojej:/ kupie sobie przy okazji w dobrym zrodle hortki z trawa elegancko wygladaja!! piekne budleje
pozdrawiam
!!

Karolino, w identyfikacji "edenki" nie pomogę, zbyt mało wiedzy A kupno jej to Wy mi doradziłyście
Dla Ciebie piękny Leoś
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:37, 13 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Marzenko, cztery budleje sadzone w ubiegłym roku. Kolor intensywniejszy niż na zdjęciu. Podejrzewam, że wielkość typowa. U mnie nigdy nie będą tak duże jak u Ciebie, ponieważ zawsze przemarzają i muszę silnie ciąć. Pozdrawiam.
Dla Ciebie inny duet
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:59, 13 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i takie tam



____________________
Dwa ogrody
yolka 09:09, 13 lip 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
paniprzyroda napisał(a)


Woda w pobliżu, jeziora, w cudnej okolicy mieszkasz
Dla Ciebie jeżówka

Dziekuje za jeżówkę. Lubie taki kolor. W ub roku kupiłam liliowca kwitnacego w podobnym kolorze, a on w tym roku zakwitł na żółto jak cytryna, nie wiem dlaczego. Miłej niedzieli i deszczu zyczę - pisałaś chyba u Agaty że sucho u Ciebie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Urszulla 20:49, 13 lip 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Fajnie że wpadłam na Twój wątek, masz cudne połączenia roślin
czosnek pięknie wszystko uzupełnia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malkul 21:29, 13 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ten czosnek jest cudny, pasuje absolutnie wszędzie i do wszystkiego.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
ewsyg 22:42, 13 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
A ta jeżóweczka to chyba Aloha, bardzo ją lubię, ma taki śliczny kolor budyniu waniliowego i duże kwiaty na sztywnych łodygach
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Margarete 16:19, 14 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No piękne fotki, pieknego ogrodu...rozpoznaje niektóre miejsca z nowego i ze starego ogrodu, a propo's w starym w takie upały musi byc cudownie chłodno teraz..
Piekne połączenia tych czosnków z jeżówkami (bo jak pmietasz moje jeżówki mi nie wyrosły więc rozgladam sie za nimi i zachwycam u innych) Mam kilka jeżówek ale białych tylko, ładnie zagęsciły sie od ubiegłego roku, czekam aż rozwiną sie mocniej.
Przepiekne róże, twoja edenka jestśliczna i prawdziwa,moja tak ja u Karoliny "prawie edenka" ale lubię jej delikatny kolor i akceptuje ją bardzo w połączeniu z lawendą.
Pozdrawiam Mariolko !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
viva 22:35, 14 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, jak długo masz Ascot? Jaka wysokość u Ciebie osiąga? Czy jej kolor jest bliżej burgundu czy czerwieni? Może ona pasowałaby mi ale chcę zrobić dobry wywiad
Wciąż pokazujesz śliczne bylinki
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies