Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

kosolka 08:29, 18 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dzień dobry! jakoś tak przypadkiem tu trafiłam.. A po pierwszym zdjęciu dodałam zaraz do ulubionych i będę oglądać, uczyć sie i podziwiać... Przecudowny ogród!!!!! Taki jak lubię..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Milka 16:57, 18 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

wieczorową porą





Mariola, nie mogę się napatrzeć na te ujęcia, od razu czuję się, jak na wakacjach, przepięknie, taka mnogość
a te nowe, białe róże już widać, że sliczne pozdrawiam w upalny dzień
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 21:33, 18 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Limki piękne i jaki wielki łan. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rench 01:40, 19 lip 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Akurat udało mi się poczytac o Ascot, tez ją mam od wiosny,ale byłam zawiedziona,że tak długo czekałam,a ona przekwitła w ciągu kilku dni, teraz jestem spokojniejsza
Powojniki śliczne tez się nosze z zakupem tam gdzie ty, bo pewna odmiana, tylko moje wiosenne zakupy od razu na uwiąd padły i mam obawy,czy inne też nie polecą.
Warzywnik też śliczota
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
anna_studio 02:01, 19 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Lubię wieczorową porę....
Pozdrawiam ciepło...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
ewsyg 22:10, 19 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dzisiaj był cudny dzień. Oglądałam kwiaty a potem siadłam przy jeżówkach. Jaki na nich był ruch, pszczółki i motylki na zmianę. Jeden przeganiał drugiego. Wyobrażam sobie ile ich musi być na tym łanie. Raj dla pożytecznych owadów.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
A_gawa 22:19, 19 lip 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
paniprzyroda napisał(a)
Kindziu, niestety, Kronenburg pierwszy dostał plamistości, już pryskałam. Ale pamiętam Twój sposób na zdrowe róże i w przyszłym sezonie zastosuję się do Twoich wskazówek
agniecha973, Agania, monteverde powojniki lubię, szczególnie dzwoneczki Zobaczę, jak sobie będą radziły w nowym. Jeszcze nie posadziłam, delikatne są, czekam, aż trochę się ochłodzi, może popada, niestety, deszczyk nie doszedł do mnie Aganiu Mogły być trochę lepiej zabezpieczone doniczki, bo ziemia się wysypywała i bryła korzeniowa wystawała z doniczek, ale żaden pęd nie był uszkodzony.
Powojniki to:
Betty Corning
Elf
Etoile Rose
Purpurea Plena Elegans
Rooguchi i Hendersonii (x diversifolium)

wieczorową porą




Czy hortensje to właśenie TE Ogrodowiskowe hortensje?
Znalazłam Cię przypadkiem i zostaję - paniprzyroda - świetny nick

Czy mogłabyśmi napisać jak duże rosną TE piękności?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
paniprzyroda 22:45, 19 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kondzio, Donia72, Popcarol, monteverde
powojniki z E-clematis, dzisiaj posadziłam, bo wczoraj przeszła burza i wreszcie porządnie popadało (10 mm). Posadzenie ich wiąże się z przeprowadzką niektórych róż, zakupem planowanych, zmianą miejsca niektórych bylin. Również ten łan jeżówek będę musiała wiosną przerzedzić, bo zrobiły się z nich za duże kępy. Jednym słowem w nowym znów jest demolka, której końca nie widać.
Na jeżówkach rzeczywiście jest mnóstwo owadów, sąsiadka zza płotu dziś je obserwowała z nieukrywanym zaciekawieniem Fotek brak, bo pracowałam, okaże się, czy powojniki przeżyją te zabiegi w upale
Niemniej w starym na rabatce z jednorocznymi panuje taki sam ruch jak przy jeżówkach, trzmiele ledwo się ruszają, oblepione pyłkiem


na rabacie z ziołami jest podobnie

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:06, 19 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
kosolka - zapraszam
A_gawa - również miło mi.

Hortki te na zdjęciu cytowanym przez Ciebie to rzeczywiście te ogrodowiskowe
Rosną u mnie drugi rok, jest ich dość dużo w tym szpalerze. Największe widziałam u Danusi- szefowej, niektóre dziewczyny też mają piękne okazy. Mogą byc wyższe od nas, zobacz fotkę u Małej Mi. Swoje cięłam bardzo nisko, nie chcę, aby się wykładały. I troszkę mniej dokarmiałam w tym roku.
inne odmiany


Najstarsza z ogrodowych wybarwia się na niebiesko, a nic jej nie dawałam, te, które dostały MS dla niebieskich, ani myślą zmienić barwę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:34, 19 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka - Irenko, te łany stopniowo muszę przerzedzać, sama coś o tym wiesz
tu misz masz kolorystyczny do uporządkowania



Bogdziu, to te same limki, które widziałaś w ubiegłym roku, są tylko troszkę większe
Rench, moje powojniki w starym też często atakował uwiąd, w tym roku zrobiłam miksturę czosnkową i dzielnie się trzymają. Zastanawiam się, czy tych nowych też nią nie potraktować? Podobno można powtarzać w sierpniu, zdaje się, że alinak tak pisała.
anna_studio - dziękuję za odwiedziny
ewsyg - zazdroszczę Ci tej chwili spokoju i kontemplacji przyrody pomimo wakacji ciągle coś się dzieje, w tematach okołobudowlanych również, a najtrudniejsze są wybory

Nowinki w cyniach


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies