Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:21, 13 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirello, dzięki za ślad to podobnie jak ja, bywam, podziwiam piękne zdjęcia i z braku czasu i zalogowania lecę dalej...
Aniu Monte, ile rozplenica może mieć wysokości nie mierzyłam, ale tak do dwudziestu cm. To naprawdę miniatura, a siedzi u mnie już rok.
Bogdziu, mam wrażenie, że masz rację, zwykła rozplenica ma ładniejsze kwiatostany, bardziej puszyste.
Basiu, ożance przyjrzałam się dziś dokładniej. Jeżeli jesień będzie ciepła i długa, to jeszcze zdąży zakwitnąć. Ma mnóstwo pączków. Tylko czy to normalne, że kwitnie w tym samym roku, w którym ją posiałam? Niektóre byliny robią psikusa. Tak było z rozwarem, ostróżką, jeżówkami, nawet samosiejki jarzmianki też kwitną, a tycie wsadzałam do doniczek i potem na rabatkę. Szałwia muszkatołowa to terminatorka A co teraz z jarzmianką, nie pamiętam, ktoś chyba pokazywał, że delikatnie przycinał ją wiosną.

liliowiec zrobił mi niespodziankę

ubiegłoroczne siewki napastnicy kwitną nieprzerwanie

podobnie rozwar
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:58, 13 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolino, mimo wszystko dużo chyba zależy od jakości gleby. Bo nawadniania nie mam, a rośliny poradziły sobie. W tym roku podlewałam naprawdę oszczędnie, co odbiło się na kwitnieniu hortek, szybko zakwitły i szybko zrobiły sie brązowe. Różom chyba sprzyja moja glina, zakwitła kolejna ostróżka po letnim przycięciu a grujecznik o większych liściach do przesadzenia, za bardzo przypala go słońce latem, zgubił liście i o tej porze ma młode przyrosty



i trochę styropianu...

____________________
Dwa ogrody
monteverde 01:34, 14 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie liliowce z liliputów też jeszcze kwitną a styropian można wykorzystać jak keramzyt czy piasek na rozluźnienie gleby a masz glinę jaka to róża?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
GorAna 09:04, 15 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Wiem co to fruwające resztki styropianu....widzę, że ogród oszczędzony
Pozdrawiam i czekam na widok elewacji
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 20:38, 15 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)
U mnie liliowce z liliputów też jeszcze kwitną a styropian można wykorzystać jak keramzyt czy piasek na rozluźnienie gleby a masz glinę jaka to róża?

Ten liliowiec to nie liliput, zwykły
Styropianu raczej się pozbędę, na ile będę mogła
A róża to Fres Pink. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:42, 15 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
Wiem co to fruwające resztki styropianu....widzę, że ogród oszczędzony
Pozdrawiam i czekam na widok elewacji

rośliny oszczędzają, a przy samym budynku nic nie sadziłam, większe kawałki zbierają na bieżąco, przed wieczorem w miarę możliwości poprawiam po nich, więc widzą i nawet się starają. Zobaczymy, jak zaczną tynkować. Pytanie zadałam u Ciebie
____________________
Dwa ogrody
GorAna 21:30, 15 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
paniprzyroda napisał(a)

rośliny oszczędzają, a przy samym budynku nic nie sadziłam, większe kawałki zbierają na bieżąco, przed wieczorem w miarę możliwości poprawiam po nich, więc widzą i nawet się starają. Zobaczymy, jak zaczną tynkować. Pytanie zadałam u Ciebie


Teraz już technika tynkowania jest inna niż kiedyś, nie ma takiego bałaganu
Odpowiedziałam u mnie
Pozdrawiam, pokażesz więcej domku?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 21:57, 15 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, masz rację co do tynku, jego struktura nie pozwala na tzw. chlapanie dookoła.
Więcej fotek domu nie mam dopiero zaczęli pracę, padało w ub. tygodniu, w tym pewnie będą nadrabiać Sama jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać, bo co innego wizualizacja, a co innego rzeczywiste kolory na konkretnym budynku.
____________________
Dwa ogrody
GorAna 22:00, 15 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, masz rację co do tynku, jego struktura nie pozwala na tzw. chlapanie dookoła.
Więcej fotek domu nie mam dopiero zaczęli pracę, padało w ub. tygodniu, w tym pewnie będą nadrabiać Sama jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać, bo co innego wizualizacja, a co innego rzeczywiste kolory na konkretnym budynku.


Ja robiłam próbę koloru na białym baranku, na innym budynku i dopiero tam widziałam jaki kolor będzie najlepszy, bo na próbnikach wszystko wygląda inaczej
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 22:06, 15 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ten konkretny kolor też oglądałam na dwóch świeżo wytynkowanych budynkach. Ale... zawsze może być jakieś ale Trudno
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies