Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 23:16, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Informuję, że zebrałam dwie garstki owocków derenia, zasypałam cukrem w słoiku, wcześniej nakłuwając każdy owocek - zrobiło się dużo soku o pięknym, czerwonym kolorze. Wymieszam ze spirytusem i niech stoi, będzie trudno się doczekać.
Z berberysem też zaczęłam rok temu w malutkiej ilości - ale jakie to pyszne.
Nalewkę z róż zeszłoroczną wg. Twojego przepisu, wypili mi zagraniczni goście, mlaskając i dziwiąc się.
Czy próbowałaś robić coś z głogu, bo owocków w tym roku mam wielkie mnóstwo.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 07:06, 20 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No proszę! Nie wiedziałam że Pomponella może otworzyć tylko jeden kwiatek i to taki duży! Przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd, to tylko moje obserwacje poparte jednym krzaczkiem hihi

Miłego dnia! Nie pada, jedziemy!
____________________
Mój nowy ogródek
Donia72 19:14, 20 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
popcarol napisał(a)
No proszę! Nie wiedziałam że Pomponella może otworzyć tylko jeden kwiatek i to taki duży! Przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd, to tylko moje obserwacje poparte jednym krzaczkiem hihi

Miłego dnia! Nie pada, jedziemy!


Byłam w Skierniewicach, ale nigdzie Was nie mogłam dojrzeć Tak dużo ludzi było
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
popcorn 19:37, 20 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Donia, szkoda że się nie widziałyśmy! Ale sama wiesz były dzikie tłumy...

Mariolko, nie-dziękuję za ważkę i żurawkę, już siedzi w ziemi, wiosną podzielę i podzielę się z Nikitką
Mam kilka kulek Twojego styropianu!!
Buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 21:43, 20 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zielona - Marto, jak to ładnie brzmi: otworzył się z radości" mam nadzieję, że Twoje córeczki już zdrowe

Bogdziu
monteverde Aniu dziękuję

Doniu co prawda odpowiadam po czasie, ale sama widziałaś te tłumy, chociaż z dziewczynami spotkałam się bez problemu i telefonów, po prostu natknęłyśmy się na siebie daj znać, jakbyś wybierała się na giełdę
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:01, 20 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabrielo, bardzo żałuję, że nie doszły do skutku nasze plany nie byłam w stanie przerobić wszystkich owoców derenia, a można było uzbierać dwa kilo nie dwie garstki. Dojrzałe owoce w żaden sposób nie nadają się do wysłania, nawet kurierem, bo zapleśnieją. Ale jak już krzew zaczął owocować, to z roku na rok będzie coraz więcej.
Z głogu nie robiłam nalewki, natomiast z tarniny tak. Berberysu u mnie dostatek, może spróbuję i teraz przypomniało mi się, że nie sprawdziłam cytryńca, czy jeszcze wiszą owoce

Karola, nie masz absolutnie za co przepraszać
Uśmiałam się z kulek styropianu, ale przyznam, że wykopałam i zapakowałam bez czyszczenia, bo późno już było Jutro trzeba będzie chyba kosiarkę do styropianu uruchomić
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 22:17, 20 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
O nalewce z róży czytam. Mariolko, przepis gdzieś zostawiłaś?
Szałwię coś mi podgryza, pewnie ślimaki. A taka ładna już była.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Nikita 22:26, 20 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko było fantastycznie, dzięki za "ważki" i moją ulubioną żurawkę (na razie Carola się nią zaopiekowała).

PS. już się cieszę na luty!!!!!!!!!! Buziaki
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Zielona 22:27, 20 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mariolu - dziękuję za pytanie o zdrowie Dziewczynek. Już lepiej

Ja też mam do Ciebie pytanie. Może śmieszne, ale... czy na owoce derenia można liczyć wyłącznie po posadzeniu jakiejś specjalnej odmiany? Wiem, że jest "dereń jadalny", ale czy inne derenie /sibirica etc./ też owocują?

PS Ja mam fajne przepisy na jarzębinę Na nalewkę, sos do mięsa z jabłek i jarzębiny oraz na syrop z jarzębiny Ktoś chętny? Jarzębina ma podobno dużą zawartość garbników, więc działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
paniprzyroda 22:29, 20 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziewczyny, dziękuję za miłe spotkanie Mam nadzieję, że pokażecie swoje zakupy
Wyjeżdżałyśmy z Danusią wcześnie, ale po rundzie wśród roślin i tłumu ledwo żywe byłyśmy Ale co użyłam, to moje
Bogdziu, roślinki już posadzone jak również złocienie w trzech kolorach, bo o odmianę próżno było pytać Resztę posadzę jutro.

Na początku zdążyłam zrobić trzy fotki i zaczęło się buszowanie wśród stoisk




a to efekty


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies