Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

popcorn 07:20, 21 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
agniecha973 napisał(a)
Jej, jak ja zazdroszczę takich targów! CZy ktoś wie jaka trawa jest wśród krwawników na drugim zdj.? Taka przebarwiona na pomarańcz?


Aga, może Prairie Fire??
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 10:54, 21 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Taki trop podała już Mariola, więc chyba macie rację. Ty też ją masz?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Krys 11:24, 21 wrz 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
A co bedzie w lutym,moge i ja?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 12:29, 21 wrz 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Zielona napisał(a)


"Truskaweczki" ma dereń kousa - właśnie u mnie zawiązał kilka Wyglądają jak małe liczi, ale smak mają cierpki i nijaki. Za to kiedy kwitnie jest przepiękny. I ma fajny egzotyczny wygląd, bo liście skierowane są w dół. No i pięknie się przebarwia jesienią.

Przepis wkleję u Ciebie, bo może ktoś jeszcze skorzysta. Jabłek mamy podobno nadmiar w granicach kraju, więc może przepis przyczyni się do ich przerobienia

Sos z jarzębiny i jabłek do mięs

3kg jabłek
1kg jarzębiny (przemrożonej)
0,5kg cukru
łyżka startego imbiru (ostatecznie może być w proszku)
sok wyciśnięty z 1 cytryny
1 łyżeczka kardamonu
1 łyżka cynamonu

Jabłka (najlepiej takie o nieco kwaśnym smaku) obrać i zetrzeć na tarce prosto do garnka
Dodać sok z cytryny i przyprawy.
Gotować na małym ogniu.
Gdy powstanie gęsta masa - dodać przemrożoną jarzębinę (wcześniej sparzoną wrzątkiem na sicie).
Na koniec dodać cukier.
Gorący sos wkładamy do słoiczków. Studzimy stawiając do góry dnem.

Imbiru i kardamonu można dodać więcej - wtedy sos jest ostrzejszy i bardziej wyrazisty.



Oj super przepis i ja skorzystam,mimo ze mam juz pełną spiżarnię a czy jarzebine trzeba mielić ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
popcorn 15:29, 21 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aga, mam, jedna mi przezimowała -ostatnią nie-zimę, 2 kolejne nie
Krysiu, w lutym umawiamy się na warsztaty z dekupażu Myślę że jasne że możesz!!
____________________
Mój nowy ogródek
Zielona 19:13, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Krys napisał(a)



Oj super przepis i ja skorzystam,mimo ze mam juz pełną spiżarnię a czy jarzebine trzeba mielić ?


Cieszę się.
Nie, jarzębiny nie mielimy. Tylko przemrozić, potem sparzyć na sicie i siup
paniprzyroda 19:43, 21 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krys, oczywiście, zapraszam, zima to doskonały czas na takie zajęcia czytałam u Małej Mi, że chcesz nasiona kosmosu, mogę zebrać, pewnie i siewki będą
Karola, masz rację
Marta
Aga, fotki moich trawek, do końca nie jestem pewna, czy to ta, bo nie widziałam jej "dorosłej" w realu, jednak Prairie Fire ma chyba tylko końcówki miedziane, moja zaczyna się przebarwiać, jeśli będzie wyglądać tak, jak w ubiegłym roku gdy była duużo mniejsza, to będzie super



Aga, jeszcze coś specjalnego dla Ciebie, jak już biegałam z aparatem
to nie liście, to liściory, zostawiłam je na nasiona, kwiatostany sięgały Margarete wg miary ogrodowiskowej do c...

____________________
Dwa ogrody
popcorn 19:44, 21 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne te buraki!!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 20:03, 21 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jak już byłam przy warzywniku to musiałam i tutaj się zatrzymać

a to miały być słoneczniczki... podpórki pod fasolę miały ok, 2m a słoneczniczki wyrosły jeszcze raz takie na kompoście z obornikiem, bo żadnych nawozów mineralnych nie sypię w warzywach


kosmosy Aniu Mała Mi może nie zawiązują nasion jeszcze, bo mają dużo wody, moje pomiędzy słonecznikami i fasolą nie narzekały na jej nadmiar, muszę sprawdzić, czy mają nasiona, miałam dziś pozbierać nasionka dalii dla Irenki i popadało, nawet wręcz lało po południu wydłubałam ukorzenione sadzonki bukszpanu i też leżą

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:29, 21 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola kwitnie

w starym
powojnik tangucki również na wysokościach, lubię go właśnie za to, że kwitnie wtedy, gdy inne są już po


hortensje ogrodowe w jesiennych barwach, dały bardzo wysokie przyrosty, są większe ode mnie, ciekawe, jak ja je zabezpieczę na zimę

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies