Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Tess 16:15, 22 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Świetny pomysł kokornak na słup.
Ołownika też miałam przez jeden sezon i po zimie odmówił współpracy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewsyg 19:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariolu, jak ja Ci zazdroszczę tych warzywek W przyszłym roku szykuję część użytkową
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 20:25, 23 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 23:06, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Piękna ta atramentowa szałwia. Lubię bardzo takie kolorki. Piękną też masz kalinę. Tera pysznie się pięknymi koralami. Dalie po prostu miodzio
____________________
Mój ogród
monteverde 23:17, 23 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
popcarol napisał(a)
Cudne te buraki!!

a jakie smaczne wysiewałam je w rajskimłodyżki robisz jak szparagi a liście jak szpinak
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:31, 23 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Dziewczyny, dziękuję za miłe spotkanie Mam nadzieję, że pokażecie swoje zakupy
Wyjeżdżałyśmy z Danusią wcześnie, ale po rundzie wśród roślin i tłumu ledwo żywe byłyśmy Ale co użyłam, to moje
Bogdziu, roślinki już posadzone jak również złocienie w trzech kolorach, bo o odmianę próżno było pytać Resztę posadzę jutro.

Na początku zdążyłam zrobić trzy fotki i zaczęło się buszowanie wśród stoisk




a to efekty



Widzę, że zakupy robilaś w mojej szkółce kupiłaś u nich te wszystkie rośliny?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 21:32, 24 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu Monte obejrzałam szałwię i znalazłam kilka, dosłownie kilka nasionek, to co dojrzało, już się wysypało, tak naprawdę to ona jest teraz w pełni kwitnienia, bo nasiona wysiewałam w marcu, nie w styczniu. Rzecz warta zapamiętania, bo mam kolor jesienią
Anito, nasionka były albo z wymiany albo moje, spróbuję je pozbierać, jeśli mi się uda
Karola, różyczka już jest ładna stewia jednoroczna, zamiast cukru
magnolio, jak miło Cię widzieć po raz pierwszy u mnie
stoisko bardzo fajne, trzy lata temu tylko u nich były poszukiwane przeze mnie zielone jeżówki nazwę zawciągowca dzięki temu już mam utrwaloną,
Ewo Pszczelarnio, buraki jak buraki, nazwy oczywiście nie pamiętam, poszukałam nawet opakowań, ale niestety z warzywami to jest u mnie tak, że sieję je od lat i pełnią u mnie rolę li tylko użytkową to O sprawiło, że zrobię im fotkę czasem buraki mnie zadziwiły, a selery też niczego sobie urosły
Milka przyjemności było troszkę, lubimy wszak takie targi
Małgoś, dzięki za ciepłe słowa
Leonardo po ostatnich deszczach złapał plamistość, ale jak do tej pory nieźle się trzymał. U mnie jest niski i raczej zwarty, dokupię jeszcze dwa, bo mam dla nich miejsce, będą stanowić niższe piętro. New Dawn rośnie duża, Agania pokazywała swoją latem, moją widziałaś po jednym roku, jeszcze teraz puszcza pędy. Śmieci, ale też kwitnie bez przerw
Panom na A i P na razie chciałabym jeszcze podziękować ale
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:58, 24 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, pomysł kokornaku na słup sprzed co najmniej 15 lat, ale nadal cieszy oko i zasłania beton
ewsyg warzywka to dobra rzecz, nie wyobrażam sobie mieszkając na wsi, biegać po marchewkę do miasta, ale obserwuję w gospadarstwach wiejskich częsty brak własnych warzyw, wygodniej jest kupić
Bogdziu i ja macham
Epodlas słodzisz ale ślicznie dziękuję jak tu nie lubić dalii jesienią, astry się na mnie pogniewały, nie chcą mi rosnąć, ciągle chorowały, to przerzuciłam się na dalie, póki mam je jeszcze gdzie przechowywać i nawet już mi nie szkoda ich ścinać do bukietów a ścięte i ukorzeniane gałązki kaliny dziś podejrzałam, chyba mi sie uda
Aniu Monte, szkółka bylin cudna i zazdroszczę jej bliskości, jak teraz popatrzyłam na fotki, to powinnam kupić jeszcze czerwony krwawnik i parę bylin jesiennych
Roslinki kupowałam w różnych miejscach.
Czy wysiewałaś może nasiona dzielżanów? jak lepiej rozmnożyć, z siewu czy przez podział?
widoczek dla Was
____________________
Dwa ogrody
mira 22:35, 24 wrz 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabrysia mi pisała że róże mogą stać w wodzie i nic im nie jest - ja z pewnością ocenię to w kolejnym sezonie, a żurawki z definicji lubią wilgoć

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 23:38, 24 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Niezłe zakupy poczyniłaś Mariolko Pozdrawiam i dobrej nocy życzę
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies