Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:53, 03 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anek, jesteś niemożliwa
Karola, jutro poszalejemy w ogrodzie

i wspomniana rabatka z przewagą koloru białego z bliska, tam gdzie nic nie rośnie utknięte białe cebulowe, sama jestem ciekawa jak będzie wyglądać ten busz w przyszłym roku, nietrafione mogą być dzwonki ogrodowe, bo zupełnie nie pamiętałam o ich wysokości sadząc wiosną
a znalazły się na niej sasanki, przebiśniegi,krokusy, zawilce majowe ( notabene kwitną pojedynczymi kwiatkami teraz), piwonie, białe okrywowe róże, dzwonki ogrodowe, ostróżki, liliowce, białe kosaćce, irysy, białe przetaczniki, bodziszki, złocienie, białe niskie jeżówki, rozwary, floksy, lawenda i jeszcze pewnie parę innych, o których zapomniałam będzie misz masz




pośrodku rośnie też biała pnąca Iceberg ( chyba, kupowałam wiosną w markecie), nad którą się zastanawiam, czy nie wymienić jej na jakąś niższą, wywędrowały już z tej rabaty Rubensy wsadzone były tymczasowo


i mam nadzieję, że White Cover w przyszłym roku będzie wyższa od obwódki z ożanki


nie zwracamy uwagi na styropian i inne budowlane "ozdobniki"
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:58, 03 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


Eden Rose jest duża, ja bym przesadziła, chyba że chcesz mieć wyłącznie podporę pod róże, bez prześwitu pomiędzy słupkami pergoli. Wtedy niech zarasta.


Gabrielo, przesadzę wobec tego Chippendale, z prawej strony po zewnętrznej stronie pergoli posadziłam jeszcze powojnik Betty Corning, więc chyba wystarczy dzięki
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:02, 03 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)

Teraz przesadzałaś te jarzmianki? mnie się tak wysiała knautia macedonia, chyba po wywalamdzwonek Poszarskiego też teraz kwitnie kilkoma kwiatkami pozdrawiam


Aniu, jarzmianki przesadzałam latem. Pilnowałam tylko podlewania.
Nasionka knautii dostałam od Agnieszki z Jurajskiego, ładnie powschodziły, na dzwonek Poszarskiego bardzo liczę, że się rozrośnie, mam wolne miejsca w starym pozdrawiam również.
____________________
Dwa ogrody
JoannA 22:47, 03 paź 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
paniprzyroda napisał(a)
i jak już róże to dalej kwitnie Pastella, mam cztery i powinny stworzyć fajny widok

Chippendale

austinka nn

New Dawn


cdn.


Mariolu,
jestem zachwycona pięknymi różami i nie tylko.
A ta trawka przy astince nn to stipa? Piękne zestawienie.
Golaski z marketu u mnie też nie zachwycają, jak w przyszłym roku będą takie mizerne to je wymieniam.
Jestem częstym gościem w Twoim ogrodzie ale dzisiaj ślad musiałam zostawić. Wątek zaznaczam to naprawdę warto bywać w tak pięknym ogrodzie.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
WilczaGora 22:51, 03 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Eden wpisałam na listę wiosennych zakupów...choćbym miała ją sobie wcisnąć...wiadomo gdzie ...zmieszczę !!! ...Wilcza macha...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Gabriela 22:54, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)


Gabrielo, przesadzę wobec tego Chippendale, z prawej strony po zewnętrznej stronie pergoli posadziłam jeszcze powojnik Betty Corning, więc chyba wystarczy dzięki


Nooo, Betty Corning mały to też nie będzie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Bogdzia 09:39, 04 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gąszcz masz niesamowity ale wszystko pięknie rośnie. W przyszłym roku Twój ogród będzie mozna już zaliczyc do starych ogrodów. Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 14:01, 04 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam! Cudne róże
____________________
Mój nowy ogródek
an_tre 20:04, 04 paź 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Mariolko piękny przetacznik powtarzający kwitnienie, ja swojego zapewne cięłam zbyt słabo, bo tak pięknie nie rozkwitł, teraz wiem, że trzeba ciąć nisko, dzięki
pozdrowionka, miłej niedzieli
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mirella 20:11, 04 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Pokazałam u mnie Eden, zobacz jaki potwór, ja proponuję przesadzić.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies