Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Kindzia 08:57, 29 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pytałaś u mnie o przesadzanie róż. Będę przesadzać w przyszły weekend.

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ewsyg 23:05, 29 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U Ciebie Mariolu te same kwiaty królują co i u mnie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
monteverde 23:13, 29 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Nikito, fakt, różyczkomania i mnie dopadła dziś cały dzień spędziłam w nowym, posadziłam wykopane wcześniej szafirki, ociupinę tulipków dla koloru, hiacynty, irysy, krokusy przeniosłam ze starego, było tego razem z 300 sztuk. Czosnki zostawiam na koniec października, bo w ubiegłym roku wschodziły mi w grudniu.
Ponadto wsadziłam dwie duże hortensje ogrodowe, przesadziłam kilka jeżówek z dużą bryłą ziemi, bo musiałam zrobić miejsce na buki, wykopałam dwa Rubensy, jeden posadziłam u siebie, jeden pojechał do brata. Aha, jeszcze róża od Karoli znalazła miejsce
Pozbierałam nasiona, wyrwałam białe cynie, bo przekwitły i część aksamitek. Plecy bolą, ale jestem zadowolona
Teraz czas na róże i buki, i przesiewanie kompostu a drobiazgi jak sadzenie żuraweczek czy żurawek to już pestka.
Aniu, dzięki powiedz, już można przesadzać róże bez uszczerbku dla nich? Przycinać pędy, obrywać liście?
GorAniu, dzięki, widziałam, że fajne spotkanie miałaś
Popcarol, róże kwitną jak wszędzie, chorują jak u większości ale cieszą niezmiennie Różyczki w nowym miejscu nie zdążyłam sfocić, ale mam Cabaret od Bogdzi

podzielone liriope od Margarete, a wrzosy siedzą w doniczkach na studni


Jak nie kwitną i nie maja pąków to można tylko jak jesień będzie ciepla to ruszą z wegetacja może poczekaj trochę mnie też już ręce świerzbią coby przesadzać ale szkoda kwiatów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:15, 29 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Moje Liriope po rozsadzeniu też ma tylko po 3 kwiatki ale Twoje są dłuższe pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 23:20, 29 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirello, ta trawka to stipa, niestety jednoroczna przy mroźnych zimach, w taką jak ostatnia przezimowały w wielu ogrodach. Mam ją pierwszy rok, wysiewałam sama
Kwiatki o tej porze cieszą, chyba nawet bardziej niż w pełni kwitnienia Tak bardzo chciałoby się zatrzymać te słoneczne dni
Bogdziu, byłam wieczorkiem w Twoim ogrodzie, spektakl jesienny powoli się zaczyna
dla Ciebie, sorki za jakość, ale ucieszył mnie bardzo taki okaz z ubiegłego tygodnia, chociaż nie zbieram grzybów, to i tak coś się przyplącze


Karola, poczytałam o Twoich nowych nabytkach
Aniu, dziękuję za podpowiedź Białą Iceberg właśnie chcę wysadzić z rabatki i zastąpić niższą, myślę o Mme Hardy ( jeśli nie pomyliłam nazw)
pogubiła pory roku


____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:27, 29 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Mirello, ta trawka to stipa, niestety jednoroczna przy mroźnych zimach, w taką jak ostatnia przezimowały w wielu ogrodach. Mam ją pierwszy rok, wysiewałam sama
Kwiatki o tej porze cieszą, chyba nawet bardziej niż w pełni kwitnienia Tak bardzo chciałoby się zatrzymać te słoneczne dni
Bogdziu, byłam wieczorkiem w Twoim ogrodzie, spektakl jesienny powoli się zaczyna
dla Ciebie, sorki za jakość, ale ucieszył mnie bardzo taki okaz z ubiegłego tygodnia, chociaż nie zbieram grzybów, to i tak coś się przyplącze


Karola, poczytałam o Twoich nowych nabytkach
Aniu, dziękuję za podpowiedź Białą Iceberg właśnie chcę wysadzić z rabatki i zastąpić niższą, myślę o Mme Hardy ( jeśli nie pomyliłam nazw)
pogubiła pory roku



Mme Hardy jest niższa od Iceberg i nie powtarza kwitnienia ale jest piękna i ładnie pachnie no coś się bergenii pomieszało, chociaż w rajskim do późna mi kwitły
http://www.floribunda.pl/mme-hardy-id-2324.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 23:38, 29 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, Aniu, w tym problem, że róże mają jeszcze sporo pąków i liści nie pogubiły
ewsyg - o tej porze każdy kwiatek na wagę złota, mus wprowadzić więcej kolorowych, jesiennych bylin

po raz pierwszy zakwitły właśnie miskanty sadzone rok temu, najpospolitszy z pospolitych



____________________
Dwa ogrody
Tess 23:41, 29 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Bergenia zakwitła? No tak, nawet natura się czasem gubi..
Mariolu jak dajesz radę tym dwóm ogrodom?


edytowałam, bo kwękałam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paniprzyroda 23:55, 29 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, stary ogród nie czuje się opuszczony, chociaż nie szaleję w nim Powoli przenoszę rośliny, na których mi zależy. Hortensje, żurawki, lawendy dają radę, zioła też niczego sobie. Ale o kancikach na jesień mogę zapomnieć. Zostawiam w nim rośliny, które radzą sobie bez mojej częstej ingerencji. Jak gęsto posadzone, to i chwasty nie rosną. Martwi mnie skalniak, muszę zlikwidować wszystkie rojniki i ponieważ przeważa w nim teraz kwaśna gleba, posadzę wiosną więcej wrzośców, pozwolę rozrosnąć się macierzankom... żurawkom.. będą poduchy W cieniste miejsca posadzę hosty, brunery, jarzmianki, które sieją się na potęgę.. jakoś dam radę Nowy potrzebuje więcej uwagi.
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 00:13, 30 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, bywają w sprzedaży nasiona stipy?
Te od Ciebie słabiutko kwitły i nie moge liczyć na swoje nasiona, a spodobała mi się bardzo
Ja z trawami nie miałam do tej pory nic do czynienia. Obecnie mam trzy odmiany: rozplenicę, turzycę Ice Dance i stipę
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies