Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 20:56, 13 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny ten wianek z dalii. Miłego tygodnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
makkasia 21:36, 13 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
miło mi, że pomimo tego ciężkiego okresu dla ogrodników (stwierdziłam, ze jest cięższy niż wiosenny ) wpadłas do mnie i zostawiłaś ślad.
Dale miałam kiedyś w odmianach ale wszystkie wydałam bo za duże były i nie maiałam miejsca ale sentyment pozostał co widać u mnie w donicach
Taaa szkółka różana kopią na prośbę dany egzemplarz, taaa szczęście, ze ona nie jest blisko mnie !!!.
Mam rękawiczki do obsługi róż z białej irchy i ...zapominam, że je mam
dziękuję za piękne róże ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Margarete 02:51, 14 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Piekne te dalie u ciebie Mariolko i warte tej pracy którą trzeba przy nich wykonać, ja miałam u siebie dawno temu kilka odmian, i z roku na rok było ok aż którejs zimy mimo że z pieczołowitościa je wykopałam, oznaczyłam karteczkami poszczególne kolory i rozmiary, zawinłęam karpy w papier i ociepliłam skrzyneczkę przechowując je w niej jak zwykle w garazu to wiosna miałam wióry a nie karpy, moczyłam je przed posadzeniem ale nic z tego rozleciały sie i tym sposobem "wyleczyłam" sie z dalii choć jak oglądam je u ciebie to...troche mi żal bo piekne sa....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Agania 11:38, 14 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Te białe dalie, jak do ślubu, przepiękne są i ten koszyczek uroczy


Prawie mi się czas zatrzymał...........a przede mną jeszcze tyle pracy, jak czytałam o przewożeniu roślin i przesadzaniu tych ilości u Ciebie, to cieszę się, że aż tyle mniej mam u mnie do załatwienia ogrodowych spraw

Czosnki główkowate, pięknie wyglądają na rabatach, a Twoja New Down szaleje, ja swoją już przycięłam i mam z nią już posprzątane
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paniprzyroda 20:38, 14 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, dalie w wianku nietrwałe Również miłego tygodnia

Makkasiu, masz absolutną rację z tym ciężkim czasem o tej porze. Dni coraz krótsze nie pozwalają na intensywne działanie w ogrodzie po pracy. Wczoraj ani dziś nawet nie zajrzałam a ile jeszcze mam do zrobienia, tylko pogodne soboty mnie ratują
nawet zdjęć nie ma jak zrobić, lipy zżółkły, liśćmi sypią, magnolia też już połowę zgubiła...
Szkółka różana ok, ale nie ma w niej wielu naszych chciejstw

Margarete, jeśli masz ochotę na dalie to nie ma sprawy pisałam też, że można ewentualnie wysiewać prosto do gruntu w maju i będą rosły bez problemu, przynajmniej te pojedyncze, wystarczy potem zebrać nasiona i nie przechowywać bulw. Nasiona mam Jeszcze można trochę pozbierać, jak deszcz minie.

Aganiu, teraz przycięłaś New Dawn? Czosnki u mnie jeszcze czekają na posadzenie. A rośliny przenoszę stopniowo i na pewno wszystkich nie przesadzę, bo nowy trochę inny w nasadzeniach niż stary. Niektórych roślin po prostu już nie zmieszczę. Ale mamy jeszcze kilka lat na ostateczną przeprowadzkę




____________________
Dwa ogrody
Krys 21:07, 14 paź 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariolka ale spore zakupy rozane zrobiłaś czyżby w rosarium? byłam tam pola rożane robią wrażenie
pierwsze słysze,że dalie mozna wysiewac z nasion,miałam bulwy ale zle zabezpieczyłam w garazu zimnym i nie przeżyły a są bardzo ładne pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
EPODLAS 21:53, 14 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Co za artystyczna dusza z ciebie. Z dali zrobiłaś śliczną dekorację. Lubię jak ktoś u mnie pięknie wyeksponować kwiaty. Dalie mają tyle kolorów, od bieli po prawie buraczkowy. Jeszcze żeby nie trzeba wykopywać karp na zimę, byłyby prawie idealne.
____________________
Mój ogród
WilczaGora 22:22, 14 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
przepięknie Ci się przebarwił miłorząb
mój miał zbyt sucho i zdążył w większości ususzyć listki
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
paniprzyroda 21:23, 15 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krys, zakupy różane wcale nie takie duże, latem kupowałam również w doniczkach, ale głównie pnące, jedna nadal czeka na miejsce rosomanes nie będę, bo za dużo bylin lubię chciałabym tylko, aby róże zdrowo rosły i nie przemarzały. Dalie o pojedynczych kwiatkach można wysiewać z nasion.
EPODLAS dziękuję. Alternatywą dla karp są nasiona, ale dalii jw.

Wilcza, mariken zgubił już część liści, zwykły jeszcze częściowo w zieleni. Za to magnolia sypie liśćmi

kokornak za chwilę również będzie tylko splotem gałęzi


pod lipami przy drodze żółto, podobnie na podwórku, codziennie zgrabiane są taczki liści



____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 21:26, 15 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękna jesień.Ta magnolia cudna , moja dopiero zaczyna się przebarwiac.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies