Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

barbara_kraj... 21:06, 03 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, siałaś już stipę? Kiedy najlepszy termin?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
yolka 21:16, 03 lut 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wiosennie u Ciebie, też nie wiem kiedy najlepszy czas na wysiew stipy.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 22:01, 03 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miro, Kindziu, śniegowej pierzynki u mnie nie ma, ale trudno, przecież nie ma wielkich mrozów, a może jeszcze śnieżek popada.
Basiu, stipę już wysiałam, miałam kilkanaście nasion, nie zbierałam swojej, bo słabo kwitła. Czekałam na dostawę ze sklepu internetowego, ale mnie przekręcili była w ofercie, na stanie nie było, teraz szukam nasion i posieję, jeżeli gdzieś kupię.

Okazało się, że jednak mam swoje fotki z wiosny i lata, dziś zrobiłam w nich porządek. Powracam do nich jeszcze raz, bo w ciągu sezonu dużo się zmieniło, rzadko która bylina została na swoim miejscu i to w obydwu ogrodach

Tęsknię za takimi chwilami w starym ogrodzie




____________________
Dwa ogrody
agniecha973 22:04, 03 lut 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jak tu ładnie. Ja co roku jak się napatrzę na te szaroburości za oknem a później znajdę niechcący jakieś zdjęcie z lata, zawsze się dziwię i nie dowierzam, że tak ładnie będzie
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 22:15, 03 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Yolka, ja stipę posiałam dobry tydzień temu, jak pisałam powyżej, już powschodziła. Ale już pod koniec kwietnia wynoszę ją do folii. Luty to chyba najwłaściwszy miesiąc na sianie roślin, które długo wschodzą lub wolno rosną po wschodach, a stipa nie powala szybkim przyrostem Dziś mnie coś połamało, chyba źle się pochyliłam, a planowałam właśnie wysiewy i ukorzenianie pelargonii, nic nie zrobiłam, to przynajmniej pocieszam się zdjęciami.

____________________
Dwa ogrody
Tess 22:32, 03 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Oj, uważaj na siebie, Mariolu. Wiosna idzie, trzeba w formie być
Po jakim czasie stipa kiełkuje?
Pierwszy raz siałam. I mówisz, że słabo przyrasta?

Piękne masz te donice. A ja się miotam, nie mogę się na żadne zdecydować
Buziaki
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paniprzyroda 22:36, 03 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziewczyny, pocieszam się na przekór zimie, której już w lutym miało nie być

Agniecha, mam dokładnie tak samo i w tym roku może będzie ładnie, ale inaczej, bo zawzięcie dzieliłam, przesadzałam i sama się zastanawiam, co narozrabiałam na fotkach poniżej tylko drzewa, część róż i hortki zostały na swoich miejscach

no to dla Ciebie i wszystkich lato w nowym ogrodzie, przydałoby mu się jakąś nazwę może wymyśleć



____________________
Dwa ogrody
agniecha973 22:39, 03 lut 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
paniprzyroda napisał(a)




Ale świetnie ta róża z czosnkami gra!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 23:00, 03 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, zła jestem sama na siebie, ale nic nie dźwigałam, schyliłam się po coś
Stipa kiełkuje szybko, do tygodnia, po trzech, czterech dniach już ją widać. Cieniutko przysypałam ziemią zmieszaną z piaskiem, okryłam folią. Teraz folia zdjęta, zraszam siewki delikatnie rano i wieczorem, bo za późno doczytałam u Ani o pampersach Jeszcze z tydzień i przepikuję ją do doniczek, wtedy dam wkładkę
doniczki mam w dwóch kolorach, naturalną terakotę i błękity w odcieniach. Tak jakoś wyszło. Lubię niebieski, w roślinach też to widać







____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:06, 03 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agnieszko, to Ascot, przesadzona, bo ją przypalało słońce. Część czosnków zostawiłam przy Edence, większość jednak zmieniła miejsce.

Chyba na dziś wystarczy, bo nudno się zrobi
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies