Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:58, 05 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak miło, że nie tylko ja próbuję pocieszać się letnimi klimatami

Przejrzałam kolejną porcję zdjęć. I dopiero po fotkach zorientowałam się, ile róż, bylin i powojników przybyło mi w nowym. Matulu, jak się to wszystko rozrośnie nic, tylko pożyczę od eMa maczety, którą znaczy drzewa do wycięcia
Dorota123 -
GorAnia - posypało i u mnie troszkę, jak teraz "ku pamięci" nie zajrzę, to potem już czasu nie będzie
Madzenko, czosnki w różach sadziłam przede wszystkim ze względu na ochronę przed mszycami i nornicami, poskutkowało, trzeba posadzić na innych rabatach, bo nornice mają bal
Iwonadm- mogę powiedzieć, że Allium Sphaerocephalon (bordowe) wykopałam za radą Alinak i miały mnóstwo cebulek przybyszowych. Posadziłam z powrotem jesienią, duże osobno, malutkie po prostu posiałam w dołeczki, najwyżej nie zakwitną, ale przyrosną im cebulki. Czosnek błękitny nie rozmnożył się zbytnio, dokupiłam jesienią nowe cebulki. Dużych cebul nie ruszałam, jak pisałam wcześniej.
Karolka
Vita, nie siałam nigdy jesienią ozdobnych, no chyba że marchewkę wyjątek zrobiłam dla nasion trawy od Milki, bo bałam się, że za bardzo siębold text wysuszą, ale posiałam bezpośrednio część do gruntu, reszta rozplenicy właśnie wschodzi na parapecie. Jestem ciekawa Twojego sposobu, siałaś już tak wcześniej? Jest różnica w kiełkowaniu i późniejszym wzroście?
W starym pourzęduję jeszcze kilka lat A trzymać się jakoś trzeba, byle do wiosny
Ewo, zastanawiam sie właśnie, czy lazur donic będzie pasował do koloru elewacji nowego domku Drzewa i krzewy rosną, robi się ciasno, chyba niektóre derenie i pęcherznice wiosną powędrują do przedogródka, bo póżniej będzie problem z ich wyeksmitowaniem

Ale elaborat popełniłam
Ostatnie fotki lipca, za chwilę sierpień




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:44, 05 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Hortensje... rosną w obydwu ogrodach. W nowym generalnie przed ogrodzeniem lub szmaragdami, mają robić za tło, na razie cięte nisko
przed limkami przy samej siatce posadziłam pas runianki, będzie zielono wiosną, gdy hortki jeszcze małe oraz kilka białych naparstnic, pionowy akcent, który dodatkowo szybciej zakwitnie
przed limkami i po łuku rośnie już Bonica, rabatę poszerzę, ale po zakończeniu planowanych wiosną pracach budowlanych,






na łuku w sierpniu były zmiany


a jesienią dosadziłam tam malinowe róże, białe jeżówki, jesienne zawilce i chyba czosnki, przód tej rabaty jeszcze do korekty
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:45, 05 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
z drugiej strony ogrodu też hortensje posadzone rok temu



i tegoroczne Anabell i ogrodowe białe, które wybarwiły się na różowo

____________________
Dwa ogrody
jankosia 22:52, 05 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ło Jezusiu! Liczyłaś ile tych hortensji masz? Z własnych patyczków czy kupowałaś? Piękne są. Jeszcze poprosimy
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Tess 22:58, 05 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Takie szpalery hortensjowe mnie powalają.
Cudnie.
Też tak chcę!

Pięknie było, a po tegorocznych zmianach to już nie wiem, jak będzie. Przepięknie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
rozark 23:04, 05 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
paniprzyroda napisał(a)


Ale elaborat popełniłam
Ostatnie fotki lipca, za chwilę sierpień






Wow, ale cuda. Proszę o identyfikację roślinek.
____________________
pozdrowionka
viva 23:21, 05 lut 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu ależ wszystko robi ogromne wrażenie. Jak szybko zapełniłaś nowy ogród. Jak nic maczeta pójdzie w ruch albo łopata do likwidowania trawnika
Rośnie wszystko jak na drożdżach
Kompozycje rabatowe wielce kunsztowne
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 23:45, 05 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
w starym






____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:20, 06 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosiu, dokładnie nie wiem w nowym może 30 - 40 krzaczków, w starym coś koło 30, ale w różnych odmianach, przeważnie ogrodowe najstarsze oczywiście ogrodowe, mają ok. piętnastu lat, nie okrywam ich na zimę, muszą sobie radzić ogrodowe ukorzeniam sama, bukietowe na szpaler kupowałam, pierwsze ukorzenione z nich patyczki dosadzałam w tym roku.
Tess, może być ładnie albo gorzej będzie jak będzie, najwyżej szpadel i już
Widziałam w wakacje stary okaz hortensji bukietowej,o dość grubym pniu, wyglądała cudnie taki szpaler mi się marzy
rozark - róża Eden, Ascot, czosnek główkowaty, kleome różowe, lawenda, gdzieś w tle różowa szałwia zaglądałam do Ciebie, same tęgie głowy doradzają, wiosną pójdziesz jak burza
Vivo, co za niespodzianka, nie powiem, że nie tęskniłam do Twoich fotek, zaraz do Ciebie biegnę ogród młody, na razie byliny nadrabiają a trawnika uskubnięcie mam już w planach
Za pochwały dziękuję, raduje się ma dusza
____________________
Dwa ogrody
Rench 00:43, 06 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Niesamowicie !
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies