Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 15:43, 05 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Trochę mnie nie było, zarówno w ogrodzie jak i tu. Rośliny poszalały, szkoda, że piwonie przekwitają. Ale nie wszystkie, Sara B. dopiero zaczęła.
Kiedy kwitną dzwonki, piwonie i zaczynają róże praktycznie mogłabym nie robić nic, tylko patrzeć na nie od rana do wieczora. To chyba najpiękniejszy czas w moim stosunkowo młodym ogrodzie. Najstarsze róże mają cztery lata, pierwsze piwonie trzy lata i dalej dosadzam, chociaż rabaty pękają w szwach. Ale za chwilę przytnę szałwie, kocimiętki, przywrotniki i przewietrzę rabatki

Jolanko, myślę, że i u Ciebie już róże zaczęły kwitnąć.
Doniu, cóż poradzę, że lubię byliny

To chyba Sara B.




a tu nie wiem, kwiat olbrzymi, jak dwie dłonie, pachnie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 16:22, 05 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench - piwonie wiosną pryskam miedzianem, w pierwszym roku chorowały wszystkie.


ren133 - jak się nazywa piwonia, która cytujesz zabij, nie wiem. Mam nazwy zapisane, ale w rzeczywistości niewiele się zgadzało, pewna jestem tylko co do lekarskich. Kupiłam ostatnio pojedynczą bordową w pąku, miała mieć żółty środek, a jak zakwitła to okazało się, że wygląda tak, kolor przekłamany, bo mój aparat słabo purpury zbiera może przed wieczorem uda mi się lepszą fotkę zrobić.




____________________
Dwa ogrody
Anabell 22:46, 05 cze 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mariola - Sara B. u mnie do tej pory zakwitała jak kończyła kwitnienie biała. Na początku jest różowa potem przechodzi w jasny róż.
Ale mam też jasno różową nn, taki róż jak pokazujesz Sarę B.
Wszystkie króciutko kwitną i nie mam kiedy nacieszyć się nimi.

Różyczki Twoje dają pokaz.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
tulucy 23:12, 05 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dodaj do swojego zestawienia kwitnącego jeszcze zapach jaśminowca wynajduję sobie prace do zrobienia teraz zawsze niedaleko, żeby wąchać, choć i tak pachnie na pół ogrodu
Piwonie masz piękne ja muszę jednak moje znowu przesadzić, bo coś im nie pasuje, nie kwitną ito nie z powodu głebokości sadzenia, ale ciasnoty - za gęsto je posadziłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
barbara_kraj... 23:39, 05 cze 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, zajrzyj na pv.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Margarete 15:38, 06 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Trochę mnie nie było, zarówno w ogrodzie jak i tu. Rośliny poszalały, szkoda, że piwonie przekwitają. Ale nie wszystkie, Sara B. dopiero zaczęła.
Kiedy kwitną dzwonki, piwonie i zaczynają róże praktycznie mogłabym nie robić nic, tylko patrzeć na nie od rana do wieczora. To chyba najpiękniejszy czas w moim stosunkowo młodym ogrodzie. Najstarsze róże mają cztery lata, pierwsze piwonie trzy lata i dalej dosadzam, chociaż rabaty pękają w szwach. Ale za chwilę przytnę szałwie, kocimiętki, przywrotniki i przewietrzę rabatki

Jolanko, myślę, że i u Ciebie już róże zaczęły kwitnąć.
Doniu, cóż poradzę, że lubię byliny

To chyba Sara B.




a tu nie wiem, kwiat olbrzymi, jak dwie dłonie, pachnie

Sara B śliczna jest, powtarzam fotki cytująć, ale pieknych roslin nigdy dość.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 15:41, 06 cze 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Boskie masz piwonie Mariolko!
____________________
Mój nowy ogródek
mirkaka 20:06, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
paniprzyroda napisał(a)
Rench - piwonie wiosną pryskam miedzianem, w pierwszym roku chorowały wszystkie.


ren133 - jak się nazywa piwonia, która cytujesz zabij, nie wiem. Mam nazwy zapisane, ale w rzeczywistości niewiele się zgadzało, pewna jestem tylko co do lekarskich. Kupiłam ostatnio pojedynczą bordową w pąku, miała mieć żółty środek, a jak zakwitła to okazało się, że wygląda tak, kolor przekłamany, bo mój aparat słabo purpury zbiera może przed wieczorem uda mi się lepszą fotkę zrobić.







muszę zacytować te dwa ostatnie zdjęcia przecudne. Niepowtarzalny klimat Trudno oczy oderwać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 20:21, 06 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
paniprzyroda napisał(a)
Rench - piwonie wiosną pryskam miedzianem, w pierwszym roku chorowały wszystkie.



Piekne są te dzwoneczki. Kupiłam więc i ja ale pokładaja mi się na ziemi, podwiązujesz je
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
rozark 08:56, 07 cze 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ładną masz kolekcję piwonii, ja mam do nich pecha. Co kupię jakąś odmianę to nie kwitnie i w tym roku nic nie dokupiłam. Dobrze, że różowych mam dużo to jest czym oko nacieszyć
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies