Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Zielona 21:58, 08 cze 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Pysznie, Mariolu, pysznie!!! Ależ ja lubię Twój bogaty ogród!
Knautia już kwitnie??? Bo to chyba knautia? Zakochałam się w niej u Jurajskiej Agnieszki i wciąż szukam u siebie w ogrodniczych, ale nie ma. Chyba uśmiechnę się do Ciebie po nasiona
Na Edenki warto czekać. Ach, gdybyś mogła zobaczyć na żywo ile mam kwiatów! Nie potrafię zrobić im ładnego zdjęcia w całości...
Joku 22:00, 08 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Wypatrzyłam bardzo ozdobne tabliczki z nazwami roślin. Dzieło syna? Piękne są.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rench 23:09, 08 cze 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)





Co to za roślinka-śliczna !

Widzę,że pustynnik Ci już kwitnie,wspaniały,moje chyba nie zakwitną.
Rozety liściowe zaschły,może w następnym roku się doczekam tej igły Kleopatry

Imponujące masz rabaty z bylinami,a lawenda ech, marzenie.
Dzisiaj dokupiłam kolejne 10szt lawendy. Jeśli nie przeżyją kolejnej zimy,dam sobie spokój.
I melduję,że już niebawem tez będę się cieszyła dzwonkami Rogucci
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Margarete 23:59, 08 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pyszne pełne dobra wszelakiego rabaty bylinowe i różane. Aż chce się patrzeć i wąchać te twoje rabaty
Piękny busz masz. U mnie twoje dz we onki podzeliłam i poszły do towarzystwa co Pashminy. Nie mogę się jej kwiatów doczekać.
Buziaki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jankosia 10:53, 09 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mariolka jestem (żeby nie było że mnie nie ma) i powiem ci, że masz jeden z najpiękniejszych ogrodów na forum. Wszystkie róże które pokazujesz mi się podobają a nie odczuwam takiego zachwytu na innych wątkach - widocznie lubujemy się w podobnych roślinach Aminek chyba jednak wychodzi, ale pewności nie mam- liście takie trochę mniej jak koperek, a bardziej jak ostróżeczka- to będzie to? Mam kurczę taką nadzieję

Pamiętasz taką roślinkę którą pokazywałam że mi się w doniczce po upadłym patyczku wysiała? Została oznaczona Chwast ruderalny, ale piękny Ładnie się wysiało i pozwalam jej zostać bo tworzy białą mgiełkę tuż przy gruncie. To naradka północna. Jakbyś chciała nasionka tego chwastu to daj znać
I szukam rośliny. Odkryłam fajne połączenie, ale z udziałem bylicy estragon. Wydaje mi się że ona szybko w krzaczor nie do opanowania wyrośnie- mam rację? I szukam czegoś wysokiego o takich właśnie szarych, lancetowatych liściach, ale mniej ekspansywnego. Co byś podpowiedziała? A może tą bylicę w zadołowanych pojemnikach? Podpowiedz coś

Mariola, znasz nazwę bodziszka którego dałaś kiedyś Karoli a ona mnie poczęstowała jesienią? Taki karminowo różowy. Male kwiatki.

Dobra, wystarczy pytań jak na jeden raz Buziaki
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 13:34, 10 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ren133 Królowa wielkością nie powala, ale trzeba chyba poczekać. U mnie w drugim, trzecim roku róże ruszają naprawdę.
Tulucy, Mirkaka- mnie Mme Hardy bardzo się podoba, w tym roku obficie kwitnie i buduje dość zgrabny krzaczek bez podwiązywania, szkoda tylko, że nie powtarza.

Kasya - miałam stefanotisa, ale domowego
Laguna ładnie się zbiera, jeszcze myślę o jednej różycy, ale to chyba na jesieni
szałwię muszkatołową dostałaś, mam masowy wysiew
Czerwony Leoś


i nowość u mnie maleństwa ubiegłoroczne


i żeby nie było tylko o różach penstemon, ładnie przezimowały, dzielone jesienią dają radę


____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 13:38, 10 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przyglądam się uważnie tej róży 'rose de tolbiac' - dużo ma morelowego koloru?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 13:41, 10 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41974
paniprzyroda napisał(a)

szałwię muszkatołową dostałaś, mam masowy wysiew
Czerwony Leoś




sieje ?

a..rozowa ?
ona dwuletnia i potem sie wysieje ?

a mozesz zajrzec do mnie zobaczyc czy siewki jezowek to napewno siewki jezowek ? na 339 i jeszcze na 342 bo nie wiem co posialam

a leosia chce miec
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 13:56, 10 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zielona Knautię mam jeszcze taką, zdaje się że Mariusz podawał jej nazwę. Popatrzę, czy nie ma siewek, nasionka też pozbieram, chociaż mikrusie są.
Edenka w ub. roku miała u mnie mnóstwo kwiatów, niestety, w tym roku przemarzłą, ale to tez moja wina, że jej nie okryłam, tylko okopczykowałam. Twoje kwitną pięknie.

Yoku, tabliczki wykute przez syna. Mam jeszcze z takich w owalu, tylko zastanawiam się, czy malować na czarno z miedzianą patyną, czy może grawerowany napis zabezpieczyć na biało, a reszcie pozwolić się pokryć rdzą, czy tylko pokryć bezbarwnym lakierem? Podpowiedzcie



i chyba nie pokazywana w nowym katalpa
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 14:08, 10 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Czas już mnie goni, wieczorem będę pod warunkiem, że burze nie odetną mnie od sieci zostawiam dającego czadu J.L
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies