Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Nikita 22:20, 23 gru 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko, gdzie jesteś?
Lato się skończyło, jesień też już sobie poszła, nastał czas nieogrodowy...czas mroźno-śniegowy...czas zimowych świąt...
Wesołych Świąt Mariolko

Odezwij się kochana, bo martwić się troszkę zaczynam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 16:04, 31 gru 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Witam po przerwie Długo się nie odzywałam, lecz jak to w życiu bywa są rzeczy ważne i ważniejsze
Na wszystkie pytania odpowiem po kolei, chociaż odpowiedzi mogą być już nieaktualne..


Ale przede wszystkim dziękuję za pamięć i już prawie noworocznie życzę dużo dobrego w Nowym Roku 2017.

Dzisiejsze fotki, aparat musiałam odkurzyć




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 16:35, 31 gru 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Od końca lipca rzadko miewałam aparat w ręku, uskutecznialiśmy malowanie w jednym i drugim domu, częściową przeprowadzkę, muszę teraz ogarniać dwa miejsca
Dlatego będę pokazywać fotki kolejno, tak jak coś zdążyłam zrobić.
yolka, Donia72
Agcia, tak, to Kafka, bordowej nazwę muszę sprawdzić w kajecie, nie mam go tutaj.
Bogusiu, tak, to aminek, wysiewałam, ale sam wysiał się również
i skoro o daliach mówimy, to rzeczywiście były w tym roku nieziemskie, pomimo suszy. Żałuję tylko, że nie zrobiłam zdjęć nowym białym, a po wykopkach przy przewożeniu do piwnicy wszystkie kolory zostały pomieszane





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 16:56, 31 gru 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Malkul, nie da się ukryć, że lubię kolory i im podporządkowane są rabaty: biało-niebieska, różowo- fioletowa, żółto-pomarańczowo-czerwona, wszystko okraszone bielą, czyli groch z kapustą
Gabrysiu, rok był zdecydowanie daliowy, ale cynie również się nie ociągały


Mała Mi - Aniu, rabaty napchane, ale bylinami, teraz tylko suchelce (nic nie wycinałam jesienią) i zimozielony skromny szkielet
Margarete- ozankę odmaładzałam, mam troszkę nowych w innych miejscach, agastache wysiewa się samo bez problemu
Vivo, bogactwo roślin i kompozycji to jest u Ciebie, a Jasmina zmarzła. W tym roku ma również tylko dwa baty.
Poziomko, dokładnie jest tak, jak piszesz. Amninek wysiał się sam, a najdorodniejszy był w ścieżce ceglanej

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 17:26, 31 gru 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anna_t - pytanie już nieaktualne, ale chyba nie pomogłabym za wiele..
Aganiu, Pszczółko, Gruszeczko- dla was lipcowo-sierpniowe jeżówki


te żółte powyżej to jakieś miniaturki, rzeczywiście w drugim sezonie nie wystrzeliły w górę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 17:52, 31 gru 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Robert, na Święcie Róży w K. nie byłam. Za to zupełnie nieoczekiwanie pojechałam do Sierniewic i udało mi się kupić żółtą ozdobną jabłoń
Kindziu, rzeczywiście przyjemnie na nie popatrzeć. Swoich kilku ze starego ogrodu nie zdążyłam wykopać, także tych żółtych, zmarzły. Będę je oglądać u Ciebie
Jankosiu, jak pisałam, nie ukrywałam się, wykończeniówka w domu wykończyła prawie i mnie Czekam na obiecane nasionka. Hula Dancer tylko ty mogłaś wypatrzeć Poza jabłonką i kilkoma cebulowymi nic nie przykleiło mi się do rąk
ren133 - to faktycznie jest rutewka, kupiłam ją w Skierniewicach jakieś trzy lata temu. Aminek to jednoroczna roślina, można z powodzeniem wysiewać.
Tamaryszku, mój nowy ogród można dość szybko obejść A aminek jak wschodzi i rośnie bardzo podobny jest do zwykłego koperku, tak jak siewki sasanki do pietruszki
Bogdziu, Ty wiesz, że ja bardzo tęskniłam za Wami, ale czasami trzeba przeskoczyć na inne tory
Yolka- zdjęć typowej jesieni nie posiadam, przynudzam późno sierpniowymi, jeszcze hortki mi zostały, mogą być?
Rench - Reniu, w sezonie pokazywałam Pashminy, chyba, bardzo przymarzły poprzedniej zimy, startowały od zera. Krzaczki nierówne, dwa ładnie zagęściły się, dwa słabo, jeden chyba wypadnie. Mam dylemat, muszę wiosną coś zabrać z tamtego miejsca, albo lawendę, albo róże. Tylko gdzie to posadzę?




____________________
Dwa ogrody
tulucy 21:58, 31 gru 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jak miło Cię znowu widzieć
Wszystkiego najlepszego
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 19:50, 02 sty 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nikito pomyślności w Nowym Roku
tulucy - i ja się cieszę, najlepszego



łuk rabaty po założeniu oczyszczalni, hortensje przenoszone ze starego ubiegłej jesieni w tym roku zakwitły, ale wszystkie stosunkowo nisko cięłam, z lewej annabelka zdecydowanie za niska, w przyszłym sezonie powinna wyskoczyć w górę



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:14, 02 sty 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


placyk na łuku nadal czeka na kostkę, zniszczona część trawnika na nową ziemię i kostkę


jesień z okien kuchni

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:52, 02 sty 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


z okien jadalni widziałam żółte, jesienne róże i ogniste dalie, mogłam na nie patrzeć bez końca


Teasing Georgia zaczynała wiosną od poziomu gruntu, (narzekałam, że wszystkie bursztynowe róże musiałam ciąć bardzo nisko) a wrzesień/październik wyglądała tak

jakieś marcinki



i na tym kończę fotki ogrodu w 2016

z gadżetów ogrodowych też coś mi przybyło, niestety, fotek brak..
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies