Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Joku 17:46, 04 kwi 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Ja też, coś ciebie mało od pewnego czasu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 12:08, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dzięki wszystkim za wpisy, ubolewam na brak częstego kontaktu z Wami, ale zmiana ta może nastapić najwcześniej w wakacje
Bardzo miło spędziłam czas 1 kwietnia w towarzystwie dziewczyn ogrodowiskowych i za wszystko dziękuję
Pokrótce- makówki nadal w białej fazie, pracownia prawie skończona, ogród jako tako ogarnięty po zimie. Rewolucji ogrodowych w tym roku nie będzie, brak też wcześniejszych wysiewów. Może powstaną niskie skrzynie na minimum warzyw w nowym. Pomimo brzydkiej aury pracy w ogrodzie nie brakuje. Posadziłam ponad 60 cebulek miniaturowych narcyzów, oczyszczam z bylin przechowalnik, bo latem ruszą tam prace budowlane. Rośliny upycham, gdzie się da, wywędrowałam z nimi do przedogródka, część zabieram do pracy, do szkolnego ogrodu. wykopałam lawendy ze środkowej rabaty, muszę dać miejsce żywopłocikowi z bukszpanu. No i ja same wiecie, gdzie nie spojrzeć, to coś do zrobienia się znajdzie.
Wrzucam dla pamięci

Wczesna wiosna 2017




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 12:38, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kwiecień






____________________
Dwa ogrody
Agania 12:51, 25 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć Mariolka, fajnie, że się wiosennie pokazałaś...pomimo braku czasu wiosna piękna u Ciebie i gąszcze cebulowych, ciemierniki zawsze podziwiam, jak one mogą tak rosnąć i tak się rozrastać, ja po wielu próbach zrezygnowałam z nich, tylko patrzę na nie foto na ogrodowisku.

pPracownię pokażesz?....kiedy te skrzynki będą, i co to za prace budowlane ruszają i coś planujesz jednak?

Pozdrawiam Mariola
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gocha 13:30, 25 kwi 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Super Mariola że jesteś znowu na forum. Cieszę się bardzo. Jakie piękne masz ciemierniki. I jaki śliczny kolor mają te jasne szafirki. A jaka masz kocimiętkę - bo taka ładna zwarta kępa- jeżeli to właśnie ona. Pozdrawiam gorąco.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paniprzyroda 21:31, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, sadzę cebulowe, które nie wymagają wykopywania i przyrastają u mnie bezproblemowo, dlatego wczoraj poszły do gruntu miniaturowe narcyzy z odzysku Ciemierniki w tym roku pełnię kwitnienia miały podczas fatalnej pogody, niektóre rozsiewają się bardzo, ale jeszcze nie doczekałam się kwiatów z siewek. Pracownia to po prostu pokój do wszelakich moich robótek, aby nie pałętać się z nimi wszędzie i wszystkie materiały mieć w jednym miejscu. W planach tylko budynek gospodarczy.
Gocha, oczywiście dobrze rozpoznałaś, to kocimiętka, kiedyś sadzonkę dostałam od Malej Mi Rośnie w tym miejscu jak burza, bo ma dobre podłoże, jesienią zmniejszałam kępy. W innym miejscu, w gorszej ziemi, dużo mniejsza jest jeszcze.



Sasanki kwitną nierównomiernie, winne są zawirowania pogody, myślałam że się nie podniosą, bo śniegu spadło teraz więcej niż zimą. Jednak jakoś dają radę



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:53, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam kilka solidnych kępek białych i kremowych pierwiosnków, chciałabym je podzielić i posadzić za Limkami, podczas kwitnienia będzie ok, ale jak hortensje ruszą na dobre, pierwiosnki będą miały całe lato cień. Dadzą radę?



____________________
Dwa ogrody
hanka_andrus 23:31, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wg mnie, cień pierwiosnkom w lecie nie zaszkodzi.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasya 06:47, 26 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
sliczne roslinki pokazujesz mam nadzieje ze kiedys tez sie dorobie takich bujnych kępek
mrozy nic nie zniszczyły ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:48, 26 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
dubelek był
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies