Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gosiek33 10:21, 10 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)


- czy to barbula? Jeśli tak, to rośnie trzeci rok bez okrywania, wiosną przycięłam nisko, bo taki wiecheć był za nią niebieski powojnik rurowaty


- jaka to hortensja?





zdecydowanie wygląda na barbulę, hortensja może być Unique, Kyushu ew. Tardiva ta ostatnia chyba najmocniej pachnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Krys 10:28, 10 wrz 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
paniprzyroda napisał(a)

- jaka to hortensja?




Wygląda mi na Kyushu, u mnie rosnie tuż przy bramie,lubie ją bo sie nie pokłada ,coraz bardziej podobaj mi się te ażurowe hortensje
Ale masz tego dobra w ogrodzie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Dorota123 09:52, 11 wrz 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
paniprzyroda napisał(a)



Czy możesz opisać w jaki sposób uzyskuje się taki efekt na kulach. Tylko proszę tak łopatologicznie.
Poduchy śliczne, fajne rzeczy tworzysz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
paniprzyroda 21:49, 13 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya, figę mam 3 czy 4 lata, lato spędza na tarasie, przed przymrozkami wnoszę ją do domu, stoi w pokoju, troche liście jej polecą, w maju znów wędruje na taras. Niczego specjalnego nie dostaje, raz ją przesadzałam, nie chcę, by rosła za duża. Nawet jak wiosną po wyprowadzce zgubi wszystkie liście, to szybko wypuszcza nowe. Zauważyłam, że nie lubi suszy.
W Skierniewicach będę w sobotę, co do ważki to pw, ale pokażę Ci makówki
Takie chciałam, nie malowane, przez zimę pokryja się piękną rdzą Musze pobiegać z nimi po ogrodzie i wybrać najlepsze miejsce. A jeszcze robią sie następne



Kindziu, dzięki Te dalie faktycznie mają złocisty kolor, niestety, ja już ich nie sadzę, bo za duże, jak powiększy mi się działka to może uśmiechnę się o kawałeczek karpy Cieszę się, że u Ciebie zostają
Dla Ciebie też makówki, za nimi tojad ledwie pokazuje kolor, może jeszcze zdąży zakwitnąć.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:07, 13 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 tych hortek mam kilka, Kyushu mam w innym miejscu, a więc pozostałe dwie, muszę powąchać, jeśli Tardiwa pachnie
Krys nie pokładają się faktycznie, a może chcesz z nich gałązki wiosną?
Dorota123 Dzięki co do pytania, trzeba zdobyć/wytoczyć kule, malujesz metodą suchego pedzla ( mało farby akrylowej), nie rozcieńczanej wodą, lekko muskasz końcówkami drewno, niektóre miejsca pozostawiasz prawie nietknięte, potem papier ścierny, można poprawiać/malować/ścierać do zadowalającego efektu. Farba pozostaje we wgłębieniach, dużo znaczy też szlif na drewnie. Można próbować na kawałku wyszlifowanej deski
tu inne zdjęcie
____________________
Dwa ogrody
Krys 22:44, 13 wrz 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola dzięki za patyczki,ale juz mam taka
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
paniprzyroda 22:51, 13 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krysiu, Ty jesteś naszą Hortensjową Panią
Mam jeszcze ze starego ogrodu dwie sztuki do zabrania i kompletnie nie mam pojęcia, gdzie je wcisnąć. Lewej strony jeszcze nie mogę ruszać, bo będzie budowanie, a reszta już zapchana. I tak prawie wszystkie ogrodowe wydałam
____________________
Dwa ogrody
Kasya 22:58, 13 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Makowki sliczne !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
barbara_kraj... 23:26, 13 wrz 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)


dwa potwory przy tarasie do przesadzenia wiosną, trzeci rok nie wymarzły i na tym koniec chaotycznego sprawozdania, uciekam

Ależ piękna Gaura, różowa do tego! Czy to ta z Pęchcina? Na pewno chcesz ją przesadzić? Ona ma wielki korzeń palowy! Gdyby moja tak chciała rosnąć.
Zobacz, co Zoja pisze https://zojalitwin.wordpress.com/2011/09/19/gaura-lindheimera/

Podziwiam nie tylko hortki

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
yolka 19:29, 14 wrz 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Makówki superzerknij na p.w.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies