Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 15:30, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariolu, zajrzyj na PW, proszę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 16:55, 09 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ren133- nie zawsze wszystko układa się zgodnie z naszymi życzeniami, ale pewnie jeszcze nadrobimy
Sylwia- kółeczko u Jankosi, pomysł macie podobny

początek sierpnia
kwitną kolejne dalie

ten liliowiec zakwitł dopiero teraz i kwitnie do jesieni


powtarzają delikatnie róże

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:17, 10 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
O piątej przeszła u nas burza z gradem, o siódmej kolejna.
Grad wielkości pięciozłotówki walił w szyby i dach aż zatkałam uszy, nie mogłam znieść tego dźwięku myśląc jednocześnie o ogrodzie i polach.
Ale okazało się, że ogród nie ucierpiał aż tak bardzo, zmyło nam kolejny raz posianą trawę, położyło hortensje, podziurawiło liście katalpy, różom połamało niektóre nowe przyrosty.
Gorzej na polach, trudno ocenić ilość leżących na ziemi nasion wytrzepanych z kwiatostanów. Grad przechodził pasmami, bo np. część liści dyni podziurkowana tu i ówdzie, część wygląda jak sitko.

Vanilki leżały totalnie, nie miałam ochoty robić fotek. Otrzepałam z wody i jakoś podwiązałam. Limki wyschły i same się prawie podniosły.

Zdjęcia zrobiłam później, bo jeszcze jedna taka burza i nie będzie czemu robić fotek.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:39, 10 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:59, 10 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i takie tam


____________________
Dwa ogrody
jolanka 20:22, 10 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Mariola, mam nadzieję, że większych zniszczeń nie będziesz miała.
Trawnik w ub roku splynął mi w lipcu 2 razy. Po ogrodzie płynęły strumienie - mam lekki spadek - do dzisiaj mam problem bo siewki trawy rosną w rabatach. :* Współczuję.
Ja grabiami lekko nasuwałam z powrotem kiełkującą trawę, trochę dosiewałam.

U mnie rano też przeszła burza ale bez gradu i jest OK.
Podglądam zazwyczaj po cichu, bardzo podoba mi się placyk z cudną donicą. Ślicznie masz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
yolka 20:53, 11 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale hortensje masz cudne i w grupie jednak jest siła Dziś wysłałam nasionka szałwi Marcus, mało tego, ale okazuje się, że nasion mało zawiązują, ale może chociaż wschody będą, jak nic z tego nie wzejdzie, wiosną ukopię Ci, moje są tak rozrośniete, że będę dzielić wiosną
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Krys 22:20, 12 sie 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
paniprzyroda napisał(a)



Mariola ale masz cudny szpaler hortek i Ty mówisz,że one małe,sasiedzi pewnie wisza na siatce masz wiadomosc
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gruszka_na_w... 21:10, 13 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Taka to już dola ogrodnika, że wciąż drży o swoje roślinki. Ale kiedy naoglądałam się zdjęć połamanych połaci lasu, to dziękuję siłom wyższym, że piątkowe zawirowania pogodowe obeszły się z moim regionem łagodnie.
Piękny ten hortensjowy łan.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GorAna 21:15, 13 sie 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Mariolka, piekny ten Twój bogaty w kolory ogród, ale szpaler pod płotem przebija wszystko
Strat polowych współczuję
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies