Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

yolka 21:25, 04 wrz 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Nie umiem wybrać co bardziej mi się podoba ptaszki czy poduszki chyba masz o jedną rękę więcej-ja tak nie potrafię

A nasionka szałwi marcus doszły czy dyliżans zgubił list? wysłałam dość dawno, ostatnio mało byłam na O. więc mogłam przegapić info o tym
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Robertop 14:38, 06 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Mariolu, wysłałem na priv pytanie. Pozdrawiam.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
paniprzyroda 00:31, 09 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, posadziłam bodziszka Renarda. Dostałam kiedyś jedną sadzonkę od Karoli i rozmnażam ją, bo rośnie w kępce, nie rozchodzi się tak szybko jak inne i trzyma ładnie zielony/szary kolor. Kocimiętka powtarzała kwitnienie, ale trudno. Posadziłam ją w innym miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać przy koszeniu.



Pisałam o dereniu, w starym ogrodzie gałęzie prawie do ziemi, sypie się na potęgę, zbierać najlepiej tylko te owoce, które same spadną


ilekroć pojawię się na podwórku on też musi mi pomagać, derenia nie lubi, ale warzywa, ogórki wcina z zapałem, sam na grządkach się obsłuży


a ona rządzi


a to dereń w nowym, też już zaczął owocować, zdjęcie sierpniowe
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:47, 09 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, nasionka doszły, dzięki Trzecia ręka by się przydała, a i owszem
Robert, pw

a skoro już owocowo/warzywnie to zakwitł seler, po raz pierwszy mi się to zdarzyło, sadziłam przecież pikówkę jak zawsze, ładnie wyglądał, więc zostawiłam


zakwitł fenkuł bordowy z nasionek od Gabrysi, mam nadzieję, że coś z niego pozbieram


i na tarasie figa, jak wniosę do domu, pewnie owoce zrzuci
____________________
Dwa ogrody
Margarete 00:11, 10 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Psiaki cudne - mam sentyment do dużych psów ale i Tequila miły ma pyszczek i wcale się nie dziwię że rządzi, kobiety górą

Mariolko chętnie przygarnę białego Marcinka
Wykorzystamy Nikitę jako pośrednika - ja ci przekażę przez nią nawóz a ty mi sądzoneczkę
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 00:18, 10 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mój Red Leonardo, powtarza ładnie, solidnie zapączkowany. Chyba mu miejsce odpowiada. Cięłam po pierwszym kwitnieniu dość mocno. Teraz wysoki tak na oko 60/70 cm, za nim Ascot. Za to różowy Leoś kwitnie kilkoma kwiatami, ale goły i pójdzie na zapłocie.



I pytania:
- muszę przesadzić ciemierniki, czy dadzą radę z brzozą z jednej strony, a kulami bukszpanowymi na nóżkach w środku? Mogę im rozłożyć linię.

- czy to barbula? Jeśli tak, to rośnie trzeci rok bez okrywania, wiosną przycięłam nisko, bo taki wiecheć był za nią niebieski powojnik rurowaty


- jaka to hortensja?



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:44, 10 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgoś, to jesteśmy umówione. Imię pieszczochy pamiętasz ona już trochę latek ma i siwy pyszczek

Dzisiejsze pracowite południe, wsadziłam hortki, dwie pierwsze, które posadziłam tydzień temu pomimo opadów i podlewania mają przywiędłe listki, trudno, musiałam z nimi uciekać
dosadziłam jeszcze chyba irysy trawolistne czy coś takiego, będą sztywno trzymać liście, i cebulowe pójdą na wcisk



Bonica zaczyna drugie tłoczenie, nierówno ja przycięłam bo szkoda mi było kwitnących łodyg i taki efekt, w przyszłym roku trzeba ciąć na jednakowej wysokości

Vanilki prawie buraczkowe
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:12, 10 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i takie tam




czekoladowy sadziec musi mieć zmienioną miejscówkę, nie przyrasta porządnie, nie kwitnie

Aspirynka na koniec
____________________
Dwa ogrody
Kasya 02:55, 10 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Z wielka przyjemnoscia oglądam twoje fotki zawsze
Jak długo masz fige ? Ja od tego roku i nie wiem jak się nią zajmować...

Mój sadziec czekoladowy ju się nie obudził po zimie

A będziesz w skierniewicach ? Można cię poprosić o wazkę ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kindzia 08:59, 10 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko...jakie horciory masz!!! Cudne!!!
I ten stolik w róże, i poduszka kwiatowa...masz talent Mariolko!!! Przepiękne!!!
A na mojej salonowej Twoje dalie kwitną, cudny słoneczny kolor I będą zawsze mi Ciebie przypominać Bo dalie ograniczam bardzo, co roku, ale ta zostaje bankowo!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies