Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

aga_szsz 20:00, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
A tak widziałam ten żywopłot, z roku na rok ładniejszy! Często anonimowo goszczę u Madżenki,
Dzięki za linka, do tych akurat zdjęć nie dotarłam, a i przy okazji o trawkach co nieco się dowiedziałam
chociaż zanim ja będę miała takie dylematy, to już o tej lekcji zapomnę

No i znowu namieszałaś mi w głowie z grabami, aczkolwiek szukałam przed chwilą grabowych drzewek formowanych lub nie. Na moich terenach kiepsko ze szkółkami, a dużych drzew nie wysyłają!
I tu kolejne ograniczenia
Jak ja zazdroszczę tym z południa, czy okolic Warszawy, tam szkółek od zawalenia!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:32, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
czy znacie jakieś grobo-podobne drzewa, które można podobnie formować?
Tak sobie wymyśliłam mały szpaler drzew, nie za wysokich do 2,5 m i wąskich, na tej ścianie z pergolą włącznie. Tylko, że w najwęższym miejscu jest tam tylko 80 cm od pergoli do kostki.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:40, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
No i ciągnąc dalej ten wątek, nadal nie mam pojęcia co posadzić na przeciwko, przy murku z cegły.
Rośnie tam okazały świerk i blisko niego nic większego nie posadze. Tu też najlepiej posadzilabym liściasty, formowany szpaler drzew grabowych, żeby zasłonić widok za płotem i dalej pociągnąć taki sam po drugiej stronie bramy- tam przysłoni mi postą ścianę domu, ale...
jakoś sobie nie wyobrażam sosny z grabami ;(, czy tym bardziej z wiśnią umbra, nad którą też się zastanawiałam...
a nic innego mi tu nie przychodzi do głowy.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
kaisog1 23:03, 10 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aga wiem gdzie Węgorzewo W tamtych stronach to już w ogóle nie wiem gdzie co i jak. Znam szkółkę Dąbrowskich jedynie w Wipsowie ale to kawał drogi. Jeżdżę też na targi w Starym Polu ale od Ciebie to kawał drogi..... Znam trochę okolicę Piszu ale tam zupełnie nic nie ma..... No Mazury to ogrodnicza dziura na mapie....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
aga_szsz 23:05, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
kaisog1 napisał(a)
Aga wiem gdzie Węgorzewo W tamtych stronach to już w ogóle nie wiem gdzie co i jak. Znam szkółkę Dąbrowskich jedynie w Wipsowie ale to kawał drogi. Jeżdżę też na targi w Starym Polu ale od Ciebie to kawał drogi..... Znam trochę okolicę Piszu ale tam zupełnie nic nie ma..... No Mazury to ogrodnicza dziura na mapie....


No, dziura totalna!

Został mi internet...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Nikita 08:30, 11 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Aga dzięki za wizytę...u mnie dla ciebie malutka podpowiedź. Pozdrawiam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Magda_ 08:47, 11 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ja jestem z mazowieckiego - i niby szkółek jest sporo ale niestety jak chcesz kupić coś konkretnego to niestety pojawia się problem, nie łam się tylko jak zrobi się ciepło to wybierz się na wycieczkę
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
aga_szsz 09:07, 11 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
magdalena_brzezinska napisał(a)
ja jestem z mazowieckiego - i niby szkółek jest sporo ale niestety jak chcesz kupić coś konkretnego to niestety pojawia się problem, nie łam się tylko jak zrobi się ciepło to wybierz się na wycieczkę

Tak też uczynię!
Jakieś tam 3 na krzyż znalazłam, trzeba zobaczyć, co oferują...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
justi 19:38, 11 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Aga dzięki, że do mnie wpadłaś, bo ostatnio jakos się nie udzielam to i gości mam mało, a to miłe jak ktoś wpadnie i coś naskrobie Ciekawa jestem co ze swoim stawem wykombinujesz. Mi by się widziało ładne koło z małym pomostem i żeby brzegi były gęsto obsadzone
inspiracja ogród z wystawy Chelsea Flower Show
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/180-chelsea-flower-show-2011-zlote-medale-najlepsze-show-garden/photos

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
aga_szsz 21:09, 11 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Nikita napisał(a)
Aga dzięki za wizytę...u mnie dla ciebie malutka podpowiedź. Pozdrawiam



Dzięki za podpowiedź
Opcja 2 okrojona
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies