Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 19:18, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:22, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Już tęsknię do tych barw. Wiankuję, przygotowuję cząstkowe dekoracje świąteczne.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:04, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Informacja o zawilcach
Zawilce ścina się na zimę - ja w tym roku chyba je zostawię nie ścięte, bo fajne ozdobne nasienne kuleczki mają. A najpóźniej na wiosnę.
Więc w czasie kwitnienia rodków na pewno zawilce rodków nie zasłonią (jeśli będą przed rodkami). Ale w fazie dojrzałej na pewno będą zasłaniać rodki (przez kilka lat, nie wiem, ile, bo nie mam jeszcze dużych, zapytaj Bogdzię, ile lat musi upłynąć).


Siarczanem potasu podlewam od fazy pąka, aż do jesieni, raz na tydziń-dwa, jak pamiętam. Potas jest na kwitnienie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardener27 21:03, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
... ależ tu u Ciebie kolorowo i pięknie

Ja zawilców też nie ścinam bo bardzo ładnie prezentują się o tej porze roku na rabatach

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Tess 21:25, 20 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorota123 napisał(a)
Informacja o zawilcach
Zawilce ścina się na zimę - ja w tym roku chyba je zostawię nie ścięte, bo fajne ozdobne nasienne kuleczki mają. A najpóźniej na wiosnę.
Więc w czasie kwitnienia rodków na pewno zawilce rodków nie zasłonią (jeśli będą przed rodkami). Ale w fazie dojrzałej na pewno będą zasłaniać rodki (przez kilka lat, nie wiem, ile, bo nie mam jeszcze dużych, zapytaj Bogdzię, ile lat musi upłynąć).


Siarczanem potasu podlewam od fazy pąka, aż do jesieni, raz na tydziń-dwa, jak pamiętam. Potas jest na kwitnienie.


O, jakiś znajomy tekst A gdzie ochrona praw autorskich?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewsyg 21:30, 20 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Fioletowy bardzo ładny Pozdrawiam Dorotko
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 22:03, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przemku, Teresko ja mam od tej jesieni zawilce i nie bardzo wiem jak się nimi opiekować, więc każdą informację chłonę jak gąbka. Myślałam Teresko, że w dobrym miejscu posadziłam zawilce, ale jak zobaczyłam u Ciebie na rabacie, to stwierdziłam, że nie najlepiej wybrałam. W tym roku nie będę ich już ruszać, są okryte stroiszem z igliwia na zimę. Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł, ale boję się, żeby nie zmarniały, wiem, że czasem można przedobrzyć, ale staram się, żeby było im dobrze. Popełniłam gafę, nie dopisałam skąd mam tę informację, ale myślę, że się nie gniewasz, bo na pewno chcesz, żeby pięknie się prezentowały na ziemi sandomierskiej
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:06, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Kasiu, Ewo i Agatko dziękuję za odwiedziny w moim małym ogródeczku. ( róże wyginałam w rękawiczkach skórzanych, więc uszczerbku na dłoniach nie ma)
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Tess 22:13, 20 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Chyba buziek za mało wstawiłam No co się tłumaczysz, przecież to żart był.
Na patelni posadziłaś? Zawilce lubią półcień, udają się też w cieniu.
Niech rosną teraz spokojnie, nie ruszaj. Późną wiosną ew, przesadzisz.
Nie zaszkodzi przykrycie, może pomóc.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 22:36, 20 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Teresko ja mam od tej jesieni zawilce i nie bardzo wiem jak się nimi opiekować, więc każdą informację chłonę jak gąbka. Myślałam Teresko, że w dobrym miejscu posadziłam zawilce, ale jak zobaczyłam u Ciebie na rabacie, to stwierdziłam, że nie najlepiej wybrałam. W tym roku nie będę ich już ruszać, są okryte stroiszem z igliwia na zimę. Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł, ale boję się, żeby nie zmarniały, wiem, że czasem można przedobrzyć, ale staram się, żeby było im dobrze. Popełniłam gafę, nie dopisałam skąd mam tę informację, ale myślę, że się nie gniewasz, bo na pewno chcesz, żeby pięknie się prezentowały na ziemi sandomierskiej


Dorotko, ja robię tak:
U osoby, której tekst chcesz zacytować, klikasz cytuj, potem całość kopiujesz i wklejasz do siebie. Wtedy masz jako cytat typu: Tess napisała ...
a tamtą sttronkę zamykasz
Buziaki.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies