Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

sylwia_slomc... 23:25, 25 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82616
A ja już wczoraj widziałam pierwszego bociana i w tygodniu skowronek śpiewał wysoko na niebie, aż się zdziwiłam, że już
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardener27 23:32, 25 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marta Taki ze mnie kolega, sam nie ma a od innych wymaga Na usprawiedliwienie mam tylko to że byłem dziś w pracy i news ... zakończyłem oficjalnie nadgodziny, jestem wolnym człowiekiem pracującym od pon. do pią. po 8 h Byle jutro pogoda dopisała bo pod parasolem zdjęć nie będę robił

Justyna Podziękował Donic wiosennych będzie dużo więcej, tulipany i hiacynty w kolejce a i pewnie coś nowego stworzę. Jeszcze na jedną ławkę choruję, masz ją u siebie, w kształcie księżyca ale to już raczej nie w tym roku.

Sylwia Sekret ujawniony, płotek świetny ale to już chwaliłem.
Wszystko budzi się do życia. Ptaki powoli zaczynają swoje harce.


Anula Mnie to by pewnie nosiło że ona gdzieś indziej sobie stoi a nie w ogrodzie, masz cierpliwość Ławka nie jest impregnowana, wykonana z drewna teak, ciekaw jestem jak to drewno się zachowa pod chmurką.

Asia Ha ha ha Niech te bociany jeszcze nie przylatują do mnie bo jeszcze coś przyniosą
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Warmia 23:38, 25 mar 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ok. Będzi Ci wybaczone
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 23:42, 25 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Bez rozgrzeszenia bym chyba dziś nie usnął
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kuba 07:19, 26 mar 2017


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Aż jęknęłam na widok Twoich donic- na taką wiosnę aż chce się czekać
Ja co roku obiecuję sobie, że też przygotuję jesienią cebulowe i wychodzi jak zawsze
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Anda 09:17, 26 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Gardener27 napisał(a)


Ewa Anda Na cebulowe trzeba będzie jeszcze poczekać. Te w donicach zapowiadają się imponująco natomiast te w gruncie raczej nie dadzą spektaklu na jaki liczyłem Wiele tulipanów sadzonych dwa lata temu jest pustych i nie będzie kwitła niestety pomimo że to zwykłe odmiany.



Tulipany pewnie wytworzyły nowe cebulki i nie mają siły na kwitnięcie. W przyszłym roku będziesz miał ich dwa razy tyle.
Z mojego krótkiego doświadczenia cebulowego zaobserwowałam, że u mnie najlepiej rosną jednak narcyzy. Podobają mi się też bardziej niż tulipany, więc będę je na jesień dosadzać. Mowa oczywiście o białych narcyzach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 14:21, 26 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kuba Ewuniu bardzo dziękuję. Donice wiosenne na tarasie cieszą oko.
Zachęcam do sadzenia cebul do pojemników, w kwietniu zaczynają zazwyczaj już kwitnąć i rozpoczyna się szaleństwo.

Anda Niestety z tymi tulipanami bywa różnie, dużo zależy od odmiany i ziemi w ogrodzie. Najlepiej każdego roku sadzić nowe ale wiadomo z czym to się wiąże Narcyzy również piękne ale krócej kwitną dlatego zawsze decyduję się na tulipany.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 14:22, 26 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pogoda dziś mało fotogeniczna, zimno i słonko by się przydało ale nic, obiecałem więc zdjęcia jakieś będą choć ich jakość ma wiele do życzenia.
Na rabatach zakwitły ciemierniki i krokusy, w końcu bo już się trochę niecierpliwiłem


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 14:22, 26 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pojawiły się nowe bratki w drewnianych skrzyniach, białe kuleczki gdyby ktoś pytał to nawóz.



Tulipany w donicach coraz większe ...



a te w gruncie jeszcze w powijakach ...





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 14:23, 26 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
W ogrodzie warzywnym znowu zmiany, wiele wiekowych roślin już straciło życie, akcja wycinka trwa. Zrobiło się tym samym więcej miejsca pod nowe nasadzenia. Układ trawiastych alejek będzie inny i nowe nabytki będą. Więcej nie zdradzę, co z tego wyjdzie czas pokaże

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies