Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 22:58, 18 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alisonek napisał(a)

dotarłam do tego, co tu się wyrabiało jak mnie nie było

i jeszcze pytanko, czemu tak golisz pomidory z liści??? jutro zrobię specjalnie dla Ciebie fotkę naszych pomifiksów my kształtujemy jeden krzaczek tak żeby miał 2-3 wierzchołków.


No przecież byłem grzeczny

Ja pomidory prowadzę na jednym pędzie Są bardzo gęsto posadzone i jakbym miał 2-3 merystemy ciasno by im było a i też nie zależy mi na tak dużej ilości owoców Liście usuwam by owoce szybciej dojrzewały

Czekam na foteczki
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 23:02, 18 lip 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
a masz zdjęcie słomianych pomidorów??
u nas też są gęsto, ale nam właśnie zależy na jak największej liczbie owoców jutro będą zdjęcia poglądowe na zarazę pryskasz, czy nie?

a co do bycia grzecznym nie mogę odnaleźc reszty tej rozmowy i jestem nieświadoma
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Gardener27 23:36, 18 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alu ja mam pod folią posadzonych 50 krzaków a pod chmurką rośnie jeszcze 30 koktajlowych Na ilości mi nie zależy bo i tak będzie tego mnóstwo a i tak połowę pewnie rozdam

Nie stosuję chemii w warzywniku Pod folią rosną bez żadnych oprysków i nie chorują gorzej z tymi na zewnątrz Te pryskam co dwa tygodnie wywarem z pokrzywy czosnku i cebuli Efekt jest raczej zadawalający Im częściej pada tym gorzej bo pomidory nie lubią być moczone
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 00:09, 19 lip 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Musielibyście zobaczyć ten mój pomidorowy gąszcz... czasu mi zabrakło a potem było już za późno . Ale posłucham Przemka i poobrywam gochę liści, żeby słonko do owocków dochodziło.
Na cukinię poowoli już nie mogę patrzeç - rozdaję.
Rumuńskie papryczki kwitną i zawiązują owocki Już się ślinię
Czosnek już wykopałam i się w garażu suszy
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 01:06, 19 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
GosiaJoanna napisał(a)
Jaki tam erotyzm po prostu Facet się zmęczył i Kobitka go na plecki wzieła heheheh pozdro parno i upalno

Hi, hi, tłumaczenie dla dzieci dobre
____________________
Ogródek Iwony II
Ozz 01:23, 19 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
O matko... a ja za cukinią przepadam Tyle rzeczy z niej można zrobić - leczo, szaszłyki, grillowane, placki, kotlety
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardener27 07:45, 19 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
zabaewa napisał(a)
Musielibyście zobaczyć ten mój pomidorowy gąszcz... czasu mi zabrakło a potem było już za późno . Ale posłucham Przemka i poobrywam gochę liści, żeby słonko do owocków dochodziło.
Na cukinię poowoli już nie mogę patrzeç - rozdaję.
Rumuńskie papryczki kwitną i zawiązują owocki Już się ślinię
Czosnek już wykopałam i się w garażu suszy


Koniecznie prosimy o zdjęcia gąszczu pomidorowego

Na cukinie jest patent Jeśli nie chcesz by zawiązywały aż tylu owoców zrywaj im kwiaty które można usmażyć w cieście na głębokim oleju Ja w tym roku mam posadzone pojedyncze sztuki które też owocują jak szalone

Po nasionka tych papryczek ja się uśmiechnę do Ciebie na jesień

Sąsiad na przeciwko mnie ma w tym roku 2 ha czosnku Więc u siebie już nie sadziłem w warzywniku
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 07:50, 19 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ozz napisał(a)
O matko... a ja za cukinią przepadam Tyle rzeczy z niej można zrobić - leczo, szaszłyki, grillowane, placki, kotlety


Ja w tamtym roku już nie mogłem patrzeć na cukinię Zapytałem sąsiadkę czy by nie chciała ode mnie trochę na przetwory Wyraziła ochotę ale jak jej zawiozłem taczki to już więcej nie chciała
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 07:50, 19 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Iwk4 napisał(a)

Hi, hi, tłumaczenie dla dzieci dobre

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Katkak 08:41, 19 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gardener27 napisał(a)


Mój błąd Źle przeczytałem

To Hortensja bukietowa Renhy która przebarwi się na różowo


Przemcio, ale cudnie te kwiaty wyglądają . A ten biały płotek to już w ogóle przekochany . Buźka .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies