Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Katkak 08:27, 28 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Przemciu gdyby wszystkie warzywniki tak wyglądały można by je na środku trawnika zakładać jako rabatę reprezentacyjną . No cudo, cudo, cudo . I takie piękne zdjęcia robisz. Reszta roślinek też rzuca na kolana. Przepięknie. Tworzysz cudowne miejsca, a jak się je podziwia to mam wrażenie, że z wielką łatwością Ci to przychodzi, choć przecież mam świadomość ile pracy musisz w to wkładać. Ja chyba też sprawię sobie budleję. Mam nawet na nią miejsce. Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
WilczaGora 08:47, 28 lip 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Twój ogród powala intensywnością...
...i kwiatów i warzyw i barw i zapachów...
jestem pod ogromnym wrażeniem

pozdrawiam z Wilczej
Ewa
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Gardener27 09:27, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
iwonaal napisał(a)
Cudnie. Na mnie też patrzą jak na wariatkę gdy biegam z aparatem.


Ci którzy nie są pasjonatami ogrodów nigdy nie zrozumieją Zdjęcia pomagają dostrzec mankamenty, są pamięcią do wspomnień ,,kiedyś,, ,,obecnie,, i zimą kiedy za oknem tylko śnieg lubię pocieszyć oko kolorami z ogrodu Mój sprzęt do robienia zdjęć ma wiele do życzenia Może w przyszłości sie dorobię lepszego a póki co zawsze jak chcę pstryknąć fotkę o dobrej jakości wstaję wcześnie rano żeby było dobre światło

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 09:32, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
GosiaJoanna napisał(a)
Kwitnie Ci teraz bergenia wow? Motylica piękna, dary warzywne również a nasturcja taka apetyczna aż bym ją zjadła


Bergenia kwitnie nieprzerwanie od kwietnia Sam jestem zdziwiony Ledwo przytne przekwitnięte kwiatostany a już pojawiają się nowe Z budlei jestem naprawde dumny W tamtym roku kupiłem paczke nasionek za 1.50 z której powstało 50 krzaków W tym roku przeszła najśmielsze oczekiwania Osiągnęła 2 m i wciąż rośnie Nasturcji jeszcze nigdy nie próbowałem Może czas nadrobić zaległości smakowe ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 09:38, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
zabaewa napisał(a)
Przemku - normlnie mnie zatkało - taki masz cudowny ogród. CUDOWNY!!!
Wpadłam w kompleksy. To teraz już tylko zbliżenia bę dę robić. Żadnych tam panoram szerszych.


Dzięki Ewa jakie tam kompleksy Już nie przesadzaj Panoramy i zbliżenia w Twoim wykonaniu są mistrzostwem świata

Czytałem u Tygryska że się strasznie napracowałaś przy oczku Ulewa napełniła od razu zbiornik i czekają Cię poprawki kosmetyczne Nie przemęczaj się za bardzo i oczywiście czekam na fotki

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 09:44, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Sebek napisał(a)
Dopiero teraz zauważyłem ile Ty masz tego ogrodu! Wygląda pięknie i jest super utrzymany, gratuluję efektów


Bardzo dziękuję za miłe słowa Nikt tak nie doceni pracy ogrodnika jak drugi ogrodnik Oj pracy jest co niemiara Samo koszenie trawników pochłania 6 godzin a gdzie tak plewienie i cała reszta ale jakoś daję rade Ogród jest podzielony na 4 części
- warzywnik z częścią bylinową
- sad
- część wzdłuż drogi ( masa do koszenia trawnika )
- podwórko gdzie królują przeważnie krzewy ale na jesień sie to zmieni bo zamierzam posadzić dużo bylin

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 09:49, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
nicol21 napisał(a)
Ależ świetny ten Twój warzywnik - jak z katalogu!!I jakie duże warzywa już masz!


Bardzo dziękuję Warzywnik w tym roku został zmodernizowany i powiększony tak by pomieścił wszystkie moje zachcianki Już w lipcu brakło miejsca na chryzantemy jesienne i coś mi mówi że za rok będzie jeszcze większy Widzę też parę mankamentów np. alejki trawiaste miedzy poletkami są za wąskie i trudno kosi się tam trawę Po cichu robię plan na następny rok
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
iwonaal 09:55, 28 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Jesteś niesamowity, wariat pozytywny.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardener27 10:01, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Katkak napisał(a)
Przemciu gdyby wszystkie warzywniki tak wyglądały można by je na środku trawnika zakładać jako rabatę reprezentacyjną . No cudo, cudo, cudo . I takie piękne zdjęcia robisz. Reszta roślinek też rzuca na kolana. Przepięknie. Tworzysz cudowne miejsca, a jak się je podziwia to mam wrażenie, że z wielką łatwością Ci to przychodzi, choć przecież mam świadomość ile pracy musisz w to wkładać. Ja chyba też sprawię sobie budleję. Mam nawet na nią miejsce. Pozdrawiam .



Droga Kasieńko aż się zarumieniłem Jestem pod ogromnym wpływem ogrodów angielskich a u nich warzywniki są równie piękne jak rabaty bylinowe Zaobserwowałem też ciekawą zasadę że warzywnik to nie tylko warzywa ale i kwiaty które wzbogacają całość i dobrze oddziaływują Warzywnik mi się w tym roku rozrósł a i tak już mi zabrakło miejsca na wszystko Pod folią czekają bratki do pikowania na jesienne obsadzenia które miały iść na poletka warzywne i trzeba będzie je gdzieś indziej upchnąć Ogród ma już parę lat i im większe rośliny i gęstsze nasadzenia tym mniej pracy ale i tak jest co robić
Budleję polecam bez wyrzutów sumienia Piękny krzew, przyciąga masę motyli do ogrodu, szkoda tylko że nie pachnie No cóż ale nie można mieć wszystkiego

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 10:11, 28 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
WilczaGora napisał(a)
Twój ogród powala intensywnością...
...i kwiatów i warzyw i barw i zapachów...
jestem pod ogromnym wrażeniem

pozdrawiam z Wilczej
Ewa


Dziękuję Fiu Fiu ....ależ ja dzisiaj komplementów nazbierałem

Ogród z roku na rok coraz bardziej się rozrasta i przybywa więcej roślin Obecność na Ogrodowisku bardzo edukuje i mobilizuje do dalszego działania

Uwielbiam kolory dlatego co roku wysiewam całe mnóstwo jednorocznych i sadzę do gruntu i donic

Dziękuję za odwiedziny Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies