Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

GosiaJoanna 22:47, 24 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Gardener27 napisał(a)


Czarnoziem ...marzenie ogrodnika U mnie glina i kamienie Kilof szedł w ruch kiedy nie mogłem wbić rydla czyli przy każdej roślinie Mówisz że susza u Ciebie a u mnie tak mokro że tonie się po kolana


Wczoraj troszkę popadało ale śladu nie ma po deszczu a ja jeszcze te czosnki muszę posadzić
Piękne te zmiany u Ciebie...myślałam że piękniej sie już nie da a Ty znowu nas tu czarujesz swym ogrodem
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gardener27 22:48, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ozz napisał(a)
Przemek żurawki kupuje od razu na palety

A nie opłaca Ci się bardziej już zainwestować o tej porze roku we wrzosy wmiast begonii? Dłużej posłużą, przynajmniej do wiosny

Ciekawa jestem przemiany, ciekawa.


Faktycznie sporo tych żurawek się uzbierało Te na zdjęciu to tylko część ustawiona do przymiarki bo jest ich więcej

Nie rozumiem o co chodzi z tymi begoniami ? nic o nich nie wspominałem

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:54, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
GosiaJoanna napisał(a)


Wczoraj troszkę popadało ale śladu nie ma po deszczu a ja jeszcze te czosnki muszę posadzić
Piękne te zmiany u Ciebie...myślałam że piękniej sie już nie da a Ty znowu nas tu czarujesz swym ogrodem


Z miłą chęcią podeślę Ci jedną deszczową chmurę bo u mnie pada od tygodnia i nie może przestać
Sprężam się z tą rewolucją jak mogę bo dużo mam cebulowych do posadzenia a dzisiaj u mnie rano było tylko 3 stopnie na plusie Ciekaw jestem tych naszych czosnków jak zakwitną Z tego co pamiętam to Ty kupowałaś dwukolorowe ?

Mówisz że piękne zmiany u mnie a na zdjęciach bajzel z pieprznikiem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
GosiaJoanna 22:58, 24 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Też czeka mnie sadzenie Ja bajzlu nie widzę tylko fajny plan nowej rabatki
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gardener27 23:02, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
marta_d napisał(a)


co dopadło Twoje buksy ? powiem Ci, że ja swoich nie pryskałam w tym sezonie, tylko troszkę nawoziłam. u siory rośnie taki, co chyba jeszcze Hitlera pamięta i też nigdy nie chorował, ale tego lata spotkałam się u wielu z problemami na buksach, to jakieś grzyby ?


Tak Marto moje bukszpany zaatakował grzyb przez intensywne opady Pryskałem ale za późno bo cały sierpień lało i nie było kiedy tego zrobić Też mam takiego olbrzyma u siebie Rodzice posadzili go jak zalali fundamenty pod dom Ma chyba 23 lata i trzyma się bardzo dobrze Nawet grzyb mu niestraszny
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:06, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
GosiaJoanna napisał(a)
Też czeka mnie sadzenie Ja bajzlu nie widzę tylko fajny plan nowej rabatki


W takiej ziemi jaką posiadasz sadzenie to czysta przyjemność Ja będę w ekstremalnych przypadkach kopał kilofem

Dobrze że patrzysz na tą rabatę oczyma wyobraźni
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:17, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
WilczaGora napisał(a)
gdzie nie zajrzę to grzyb zjada bukszpany...podobnie jak u mnie
mimo wszystko nie poddajemy się, bo nowe, zielone listeczki odrastają

macham z Wilczej


Jeszcze nigdy mi tak nie chorowały bukszpany jak w tym roku Diagnoza ...za mokro i mało przewiewu...może moje też się wezmą do życia

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:20, 24 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
zabaewa napisał(a)
Oj wiem jak Cię wszystko boli. Ja po oczku i teraz po przebudowke rabaty cebulowej myślałam, że już pozbyłam się kręgosłupa. A wszędzie indziej osty rosną już na 2 metry. O perzu na anbkelce nawt nie wspomnę. I to wszystko przez te 3 tygodnie wakacji wyrosło. Nie wiem jak ja zdążę do zimy to powyywać.


Przemeblowanie na rabacie cebulowej Brzmi ciekawie
Ostatnio się rozleniwiłem pod względem prac w ogrodzie ograniczając się tylko do koszenia trawnika i teraz zakwasy się porobiły przy kopaniu rydlem i kilofem
Gdybym mieszkał bliżej wpadłbym do Ciebie i pomógł z tymi chwastami

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
kosolka 07:39, 25 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Przemuś, nie widzę bajzlu, wybacz Widzę tylko piękną zieleń trawnika plus piękne rośliny I to, że po zmianach będzie nieźle Toś się narobił, podziwiam zacięcie, u mnie lodowato, czekam na powiew cieplejszczego powietrza Pozdrawiam zmęczone plecki
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 10:02, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)


Tak Marto moje bukszpany zaatakował grzyb przez intensywne opady Pryskałem ale za późno bo cały sierpień lało i nie było kiedy tego zrobić Też mam takiego olbrzyma u siebie Rodzice posadzili go jak zalali fundamenty pod dom Ma chyba 23 lata i trzyma się bardzo dobrze Nawet grzyb mu niestraszny


no widzisz - co rejon Polski to inna aura, u nas sierpień był nieco chłodniejszy, ale deszczu jak na lekarstwo. Teraz wiem, że w przyszłym sezonie będę pryskać profilaktycznie i systematycznie. szkoda jak coś odpada z ogrodu przez choróbska
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies