Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

marta_d 10:07, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Miło mi że wspieracie mnie duchowo i trzymacie za mnie kciuki Prace powoli postępują do przodu choć wiele jeszcze przede mną do zrobienia Kręgosłup i ręce odmawiają posłuszeństwa ale czego się nie robi by było ładniej w ogrodzie

Zdjęcia przed rewolucją




W trakcie Miejsce budlei zajęły róże Red Fairy Berberysy, lawenda i datury wykopane



Przymiarki z żurawkami Prymule jeszcze do przesadzenia a tam gdzie goła zienia trawy




Widzę, że mamy podobną ziemię w ogrodzie - mój domek stoi na działce, gdzie kiedyś kiedyś było boisko - więc sam piaseczek - ojciec nawoził sporo gliniastej ziemi i obornik musowo w każdym sezonie żeby troszkę ją rozluźnić, mimo to na niektóre rośliny jest za ciężka
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 10:10, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Przed



W trakcie Większość krzewów zmieniła miejsce i prawie wszystkie bukszpany





Przymiarki do poletek żurawkowych







Przepraszam za jakość zdjęć ale nie miałem siły bawić się w fotografa

Jutro ciąg dalszy prac Na razie to marnie wszystko wygląda


fajnie dobrałeś żurawki - wiosną będzie mega efekt jak się rozrosną bardzo ładny "burdel"
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Ozz 12:53, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ach, to moja ślepota, mój błąd - nie przyuważyłam, że to nie begonie a takie zgrabne białe prymulki
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
bartek_luberda 19:47, 25 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Wiosną nam oczy wyjdą będzie pięknie
____________________
Ogródeczek
Gardener27 20:11, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)
Przemuś, nie widzę bajzlu, wybacz Widzę tylko piękną zieleń trawnika plus piękne rośliny I to, że po zmianach będzie nieźle Toś się narobił, podziwiam zacięcie, u mnie lodowato, czekam na powiew cieplejszczego powietrza Pozdrawiam zmęczone plecki


Olu w moim uporządkowanym świecie obrazek na zdjęciach to już bajzel ale inaczej się nie dało tego zrobić jak zacząć wszystko od nowa

Plecki w coraz lepszy stanie też pozdrawiają
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:21, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
marta_d napisał(a)


no widzisz - co rejon Polski to inna aura, u nas sierpień był nieco chłodniejszy, ale deszczu jak na lekarstwo. Teraz wiem, że w przyszłym sezonie będę pryskać profilaktycznie i systematycznie. szkoda jak coś odpada z ogrodu przez choróbska


Tak właśnie było w tym roku że w jednej części Polski cały czas padało a drugiej świeciło piękne słońce
W następnym roku też będę pryskał bukszpany profilaktycznie Wielka szkoda że tak się stało bo niektóre miały parę lat a rosną tak powoli


Widzę, że mamy podobną ziemię w ogrodzie - mój domek stoi na działce, gdzie kiedyś kiedyś było boisko - więc sam piaseczek - ojciec nawoził sporo gliniastej ziemi i obornik musowo w każdym sezonie żeby troszkę ją rozluźnić, mimo to na niektóre rośliny jest za ciężka


To razem toniemy w glinie po uszy Ja też stosuję różne zabiegi by poprawić kondycję ziemi ale mój kompostaownik musiałby rocznie wytwarzać po parę ton ziemi No cóż jest jak jest i trzeba sobie jakoś radzić


fajnie dobrałeś żurawki - wiosną będzie mega efekt jak się rozrosną bardzo ładny "burdel"


Hahaaa mój mały pieprznik

Żurawki w odcieniach czerwieni choć o tej porze niektóre przebarwiły się na fioletowo Taki psikus

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:24, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ozz napisał(a)
Ach, to moja ślepota, mój błąd - nie przyuważyłam, że to nie begonie a takie zgrabne białe prymulki


Ha ha ha faktycznie trochę do nich podobne Prymule rosną jeszcze w rzędach ale będą w innym miejscu miedzy trawami

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:25, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
bartek_luberda napisał(a)
Wiosną nam oczy wyjdą będzie pięknie


Mam taką cichą nadzieję Jeszcze jak dojdą cebulowe i wszystko zakwitnie będzie kolorowo

Macham
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:42, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Teraz coś zupełnie z innej beczki Ponieważ zbliżają się urodziny mojej mamy nie mogło się obyć bez czegoś specjalnego A co ogrodnik może podarować osobie którą najbardziej kocha .... oczywiście kwiaty Wraz z moją znajomą z kwiaciarni wyczarowaliśmy drobny upominek na ta szczególną okazję Mam nadzieję że nie dostanie mi się za tą cyfrę



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
kosolka 20:45, 25 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Mamusia 50?? To tys taki młody?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies