Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Juzia 19:37, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Gardener27 napisał(a)

Krwawnica i miskanty .. o to Cię nie podejrzewałem wizjonerze Heheheh


Nie miałam dla niej innego miejsca!!!
Taki ze mnie wizjoner jak z koziej....życi trąbka


Ja też szczawik miałam... raz! W donicy rósł... jak jeszcze skalniaka tam miałam.
Kiedy to było? hyhy


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
iwonadm 19:52, 01 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Masz tam dużo piekności
czy ta czarnuszka nadaje się na jadalne nasiona
ponoć bardzo cenne, sama jadłam ser kozi z czarnuszką czy to ta odmiana spożywcza.
Dzwonek irlandzki siałam w tamtym roku ładnie wzeszedł ale jak to ja mówię boję się pikować i nic z tego mi nie wyszło. Ty masz większe doświadczenie i metraże do siania na pewno wszystko ładnie Ci urośnie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
kosolka 19:57, 01 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Gardener27 napisał(a)


Iwonko bardzo bym tego chciał ale niestety nie Nawet pisze o tym producent na opakowaniu Na pewno naparstnica, mikołajek, ostróżki w tym roku nie będą kwitnąć Co do reszty to myślę że mnie zaszczycą swymi kwiatami choćby nawet późną jesienią


Ale zdarzają się wyjątki. W zeszłym roku moje posiane w lutym/marcu ostrózki (do doniczek w garażu, a w maju przesadzone do ogródka) zakwitly w czerwcu
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Dorota123 20:15, 01 lut 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Oj zaszalałeś z nasionkami, nawet po 2 opakowania tego samego gatunku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardener27 20:18, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
vita napisał(a)
Widzę, że był mały jubileusz, gratki serdeczne :0
Zawsze jak zajrzę do ogrodów z warzywnikami odczuwam zazdrość. Ten tunel z pomidorami na początku wątku od razu uruchomił u mnie wspomnienia. Sklep ze słodyczami! (hm..u mnie to raczej sklep z książkami kucharskimi)
Przyznaję, że nie przeczytałam wszystkiego, ale wstęp o Babci spowodował, że kupuję Twój wątek w ciemno


Witaj Vito w moim ogrodzie

Serdecznie dziękuję za życzenia i odwiedziny tym bardziej bo wiem że jesteś na forum rzadkim gościem nad czym ubolewam ... ale czasem tak bywa
Warzywa były, są i prawdopodobnie będą w moim ogrodzie cały czas Ogromną frajdę sprawia mi ich uprawianie a jeszcze większą konsumpcja Czasem puszczam wodzę fantazji i robię róże dziwne rzeczy z nimi Dwa tata temu pomidory wisiały w doniczkach pod sufitem wspomnianego tunelu foliowego a w tamtym roku sadziłem je na słomie Kucharz ze mnie kiepski ale uwielbiam buszować w księgarniach Podoba mi się zapach nowych książek zwłaszcza tych o tematyce ogrodniczej Hahahah Wszyscy w rodzinie się ze mnie śmieją że moja pasja zaczęła się od tych właśnie pikowanych pomidorów u babci podczas zimowych ferii i tak to trawa do dzisiaj Jesteś u mnie zawsze mile widzianym gościem Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:21, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia_G napisał(a)


Nie miałam dla niej innego miejsca!!!
Taki ze mnie wizjoner jak z koziej....życi trąbka


Ja też szczawik miałam... raz! W donicy rósł... jak jeszcze skalniaka tam miałam.
Kiedy to było? hyhy




hahahah u nas się mówi ... dupki

Oj ... jaki ładniusi Dekoracyjny, wdukolorowy ma kapturek po złożeniu Nawet ja takiego nie posiadam Pewnie zostało po nim wspomnienie i już go nie ma ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:28, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
iwonadm napisał(a)
Masz tam dużo piekności
czy ta czarnuszka nadaje się na jadalne nasiona
ponoć bardzo cenne, sama jadłam ser kozi z czarnuszką czy to ta odmiana spożywcza.
Dzwonek irlandzki siałam w tamtym roku ładnie wzeszedł ale jak to ja mówię boję się pikować i nic z tego mi nie wyszło. Ty masz większe doświadczenie i metraże do siania na pewno wszystko ładnie Ci urośnie


Ta czarnuszka jest orientalna Ma bardzo dekoracyjny kwiat dlatego się na nią zdecydowałem Producent pisze że idealnie nadaje się na suche bukiety a czy ma jadalne nasiona ? ... nie mam pojęcia
Dzwonki irlandzkie będę siał po raz pierwszy Nie mam z nimi żadnego doświadczenia Ja prawie nigdy nie pikuję pojedynczo Zawsze sadzę po parę roślin i wtedy mam duże kępki Oczywiście nie z każdą roślina tak można postępować Mam nadzieję że dzwonki będą takie piękne jak na zdjęciach a co z tego wyjdzie czas pokarze
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:36, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)


Ale zdarzają się wyjątki. W zeszłym roku moje posiane w lutym/marcu ostrózki (do doniczek w garażu, a w maju przesadzone do ogródka) zakwitly w czerwcu


Oczywiście Olu masz rację Im wcześniej się to zrobi tym większe prawdopodobieństwo że zakwitną w tym samym roku Zazwyczaj producenci np. ostróżek jako termin siewu wspominają o czerwcu/lipcu dlatego na kwiaty w tym samym sezonie po wysiewie można zapomnieć Ja w tamtym roku wczesną wiosną posiałem maki i jesienią jeden egzemplarz mi zakwitł
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:43, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dorota123 napisał(a)
Oj zaszalałeś z nasionkami, nawet po 2 opakowania tego samego gatunku.


Spostrzegawcza jesteś Masz rację Te na których mi bardzo zależy wziąłem po dwie torebki i jest jeszcze jeden aspekt Jeśli z dwóch opakowań nic Ci nie wzejdzie (a czasem tak się zdarza) można reklamować produkt u producenta Ja tak zrobiłem w tamtym roku i w ramach reklamacji dostałem gotowe sadzonki z mateczników
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 21:05, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Gardener27 napisał(a)


hahahah u nas się mówi ... dupki

Oj ... jaki ładniusi Dekoracyjny, wdukolorowy ma kapturek po złożeniu Nawet ja takiego nie posiadam Pewnie zostało po nim wspomnienie i już go nie ma ?


No niestety... nie chciało się cebulek wykopać
Miał różowe kwiatki!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies