Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Juzia 22:48, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Gardener27 napisał(a)


Tak o te liście jesienne mi się rozchodzi żeby to było takie proste z ich grabieniem Jak zaśmiecą rabatę na której rosną inne rośliny to trzeba się nieźle nagimnastykować by je powyciągać A jak masz wysypane żwirkiem to nawet nie chcę myśleć Owszem drzewa są piękne i długowieczne ale ich za dużo nie chcę Trawy sobie posadź to Ci będą szeleścić


A u Borbetki byłeś? W borówcowym? Ona ma sad na żwirku!!! I jest mega czysto!
Sterylnie bym powiedziała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 22:52, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia_G napisał(a)
Osz Ty

Nie wiem czy w ogole jest tam jakieś zdjęcie tego miejsca.... bo to lewa strona ogrodu. Tam nic jeszcze nie robione było.

No właśnie brzoza... może jeszcze jedna?
Bo ta śliwa to chyba nie bardzo do róż?


Acha ... to już pooglądałem ale ten róg dobrze pamiętam ... Perzownik Hy Hy

Masz już brzozy więc może nie ... Śliwa mi do róż też jakoś nie pasuje
A jakie to będą róże ? kolor też jest ważny

A może posadzisz sobie robinię akacjową szczepioną na pniu Ja takową posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony wbrew temu co się o niej na forum mówi Zachowuje bez cięcia kulisty pokrój jak Dnusiowe wisienki
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:54, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia_G napisał(a)


A u Borbetki byłeś? W borówcowym? Ona ma sad na żwirku!!! I jest mega czysto!
Sterylnie bym powiedziała


Byłem i w głowę zachodzę jak ona ten żwirek pod tymi śmieciuchami w takim stanie utrzymuje Nie dość że drzewa liściaste to jeszcze do tego owocowe ... szook ... ale jak widać można
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 22:55, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
POkaż tę robinię

Chociaż chyba kulki nie chcę.... ale pokaż
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 23:10, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Juzia_G napisał(a)
POkaż tę robinię

Chociaż chyba kulki nie chcę.... ale pokaż


Nie pokarzę bo ostatnio robiłem sobie takie porządki na kompie że nawet nie wiem gdzie szukać

Akacja też może być tradycyjna nie szczepiona na pniu ale ta już nie jest taka ciekawa

Spadam już spać bo jutro pobudka o 5 rano Znowu będę nieprzytomny w pracy

Dobranoc
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Napia 23:11, 01 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gardener27 napisał(a)
Dzień dobry

Styczeń przeleciał w mgnieniu oka i rozpoczął się luty Choć za oknem zimowe pejzaże coraz bliżej do wiosny Jak dobrze pamiętam w tamtym roku w marcu mieliśmy już piękną pogodę zachęcającą do prac w ogrodzie Mam cichą nadzieję że ten sezon nie będzie gorszy Wczoraj stanąłem przed stojakami z nasionami i poczułem się jak dziecko w sklepie ze słodyczami Oczywiście nie mogłem się oprzeć i wyszedłem z paroma paczkami Ciekaw jestem gdzie ja to wszystko wcisnę jak wykiełkuje bo to dopiero początek zakupów Znając życie pewnie większość tych nowości upchnę w warzywniku przez co znowu będzie ciasno dla warzyw









Niezłe zakupy Mięta meksykańska? Nie słyszałam o takiej Napisz coś o niej
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:16, 01 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piszesz o sianiu pomidorków. To już trzeba siać? Ja w tym roku planuję tylko koktajlowe, ale za to czerwone, żółte i czarne więc muszę się wcześniej przygotować
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Juzia 23:16, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
No to dobranoc!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kosolka 23:30, 01 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Gardener27 napisał(a)


Werbenę patagońską siałem dopiero w maju/czerwcu i na jesień pięknie mi zakwitła


Ale prosto w ogród siałes, że się tak wyrażę?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Ewa777 23:47, 01 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gardener27 napisał(a)


Ewo ja pomidory i roślin które wymagają wczesnego siewu sieję (masło maślane )w domu na parapecie Później pikuję i w miarę możliwości hartuję na balkonie jeśli pogoda pozwala Te które można posiać później sieję dopiero w tunelu foliowym Wysoka temp i duża wilgotność ( jakiej nie ma w domu )sprzyja szybkim wschodom Werbenę patagońską siałem dopiero w maju/czerwcu i na jesień pięknie mi zakwitła W tamtym roku siałem też kapustne w marcu/kwietniu w inspektach na dnie których był kurzy obornik od sąsiadki dzięki czemu były podgrzewanie od dołu i pomimo przymrozków nic im się nie stało


Mam nasionka tylko kwiatów. I niestety nie mam tunelu ani folii. W domu chyba nie za dobre są warunki na siew Dlatego myślałam o sianiu na rabatach... tylko to pielenie(?)
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies