Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

nieszka 22:50, 09 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Dobrze ze wymienilas. No ale takie pelne zrozumienie tylko na ogrodowisku
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Madzenka 22:53, 09 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jagodaa napisał(a)
A przy okazji pobytu w Goczałkowicach, pochodziłam sobie po ogrodach pokazowych. Stwierdziłam, że nie mam się co spieszyć, bo w domu i tak będę za późno na rozpoczęcie prac.

Pusto było, cicho, ciepło. Posiedziałam w Doorenbosowym zagajniku chyba z pół godziny . Rośnie tam prawie 100 brzóz, a że miałam ze sobą "metr", z łatwością zmierzyłam, że posadzone są co 160cm .

Jedno co mnie zmartwiło, to niestety grzyb na liściach, wszystkie brzozy w pokazowych były zaatakowane .


Moje brzozy juz drugi rok grzyb zjada... W tym roku jakaś tragedia...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 07:13, 10 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Oj zaszalałas zakupy i takie spacerki relaksacyjne cudnie ja byłam u Kapiasa tyle razy a w ogrodach to chyba z 5 lat temu i wtedy było jeszcze inaczej ...z wiosny sobie obiecuje ze znajde czas


Regeneracja ... I sadz dziewczyno i pokazuj te brzozy przybywa u Ciebie pieknych duzych drzew
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Ewkakonewka 09:13, 10 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Miłego urlopowania-kopania
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Jagodaa 09:33, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nieszka napisał(a)
Dobrze ze wymienilas. No ale takie pelne zrozumienie tylko na ogrodowisku


Dziś już będą posadzone. Trzeba będzie je ustabilizować, więc jeszcze muszę pomyśleć o palikach, bo nie mam z czego ich zrobić.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:34, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Marzena2007 napisał(a)


Moje brzozy juz drugi rok grzyb zjada... W tym roku jakaś tragedia...


Bardzo mnie zmartwiłaś...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:37, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lojalna_ napisał(a)
Oj zaszalałas zakupy i takie spacerki relaksacyjne cudnie ja byłam u Kapiasa tyle razy a w ogrodach to chyba z 5 lat temu i wtedy było jeszcze inaczej ...z wiosny sobie obiecuje ze znajde czas
Regeneracja ... I sadz dziewczyno i pokazuj te brzozy przybywa u Ciebie pieknych duzych drzew


Pierwszy raz byłam w zeszłym roku, ale przyznam że zwykle wpadam na zakupy i szybko wracam. Wczoraj miałam miły przystanek. Przy zagajniku jest ogród trawiasty, warto pojechać teraz , przepięknie wyglądają kwitnące trawy, namawiam Cię .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:37, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ewkakonewka napisał(a)
Miłego urlopowania-kopania


Piękna pogoda, za chwilę ruszam . Dzięki!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agniecha973 09:46, 10 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jagodaa napisał(a)


No tak... tylko ten grzyb atakuje wszystko. Nie wiem, czy wcześniej nie zwracałam uwagi, czy było mniej tych grzybowych chorób.


Ten rok jest jakiś specyficzny, bo u mnie generalnie ogród się trzyma zdrowo, a w tym roku po raz pierwszy nie mam żółtych liści na brzozach (tych całkiem pospolitych, nie żadnych odmianowych) tylko niemalże łyse drzewa. Szkoda, bo ładnie się przebarwiały na jesień.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jagodaa 09:57, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
U mnie wszystkie liście zrzuciła wiśnia (owocowa). W zeszłym roku było tak samo, wtedy miałam jeszcze dwie. Niestety choroba przerzuciła się na najbliżej posadzoną Umbraculiferę i od lipca też nie ma prawie wcale listków.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies