Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 21:44, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pawlus napisał(a)
Te 180 cm wygląda na akurat. I pod brzozami będzie kłosownica? Ile upchałaś tam jeżówek? Będzie piękny spektakl.


Tak, kłosownica, może jutro dam radę posadzić, bo bardzo się męczy w maleńkich doniczkach.

Jeżówek o ile się nie mylę jest tam ok 40.

To 180 jest tak na styk, aby brzozy wpasowały się między serby, a przyszłą donicę. Trzeba je będzie pewnie trochę podcinać.

Szczerze mówiąc w zagajniku w Goczałkowicach były przycinane też takie większe gałęzie i wyglądało to brzydko. Liczę, że u mnie korony ładniej się wykształcą, bo mają dobry dostęp światła (praktycznie cały dzień), tam był duży ścisk.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:46, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Luki napisał(a)
No ja jestem zdania, że posadzenie takich mniejszych brzózek jest lepsze bo cała rabata będzie się równo rozwijać, a tak z wielkimi brzozami myśle, że nawet by Ci to przeszkadzało pomijam fakt, że została kasiurka na inne roślinki


Luki jestem pewna, że tak strasznie drażniłyby mnie te dysproporcje i te piękne wielkie brzozy wrrrrrrrrrrrr, że wiosną wymieniłabym je na takie, jak te, hehehe .

Cenowo, wielki plus, cena tej, to 10% tamtej .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:48, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
butterfly napisał(a)
MOje brzózki były tez takie - pamiętam, ze zmieściły sie w samochodzie
A teraz juz mają bialutką korę


Moje też się zmieściły, lekko czubki były zagięte, ale są bardzo elastyczne na razie . Sam dół pieńka już bieleje, więc może za dwa lata będzie je widać na tle zieleni .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:50, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)

Łukasz słuszna uwaga

Jagódko ta rabata będzie obłędna jak się rozrośnie !


A wiesz, że ja dziś miałam wątpliwości, czy jak jeżówki zakwitną, to będzie to dobrze z brzozami wyglądać? Ale doszłam do wniosku, ze wątpliwość dotyczy białych pni, a że na nie jeszcze trochę poczekam, to i może rabata do tej pory zmienić się 10 razy . Póki co główna rola będzie należeć do jeżówek .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
bleebla 21:53, 10 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Daj szansę ML. Ja przesuszyłam jedną trawę tak, że nie było widać nad ziemią ani jednego żywego źdźbła. Wiosną ruszyła i pięknie rosła.

Brzozy jak trojaczki
____________________
Aga - Mała eLeczka
Jagodaa 21:54, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
monitka napisał(a)
Jagoda cudna rabata wyszła. Coś czuję że w przyszłym roku szczęk będziemy po Twoim ogrodzie szukać
Kurcze moje doorendos nie mają takich dużych liści...może to jakieś oszukańce są.


Łatwo będzie szukać zguby, bo trawnika nadal raczej nie będzie .

Monika, one mają różne te liście. Ten jeden jest taki ogromny, reszta mniejsza, nawet połowa tego, więc myślę, że nie masz się czym przejmować. A na dużych egzemplarzach, takich z piękną korą bielutką, listki były tak małe, jak u pospolitej brzozy i korony baaaaardzo rzadkie, dlatego nie decydowałam się na takie wybrakowane drzewa, nie podobały mi się, a lepszej jakości nie znalazłam.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:56, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
bleebla napisał(a)
Daj szansę ML. Ja przesuszyłam jedną trawę tak, że nie było widać nad ziemią ani jednego żywego źdźbła. Wiosną ruszyła i pięknie rosła.

Brzozy jak trojaczki


Dałam, dałam . Już są posadzone na rabacie prostopadłej do brzozowej, między świerkami .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
tusiawka 22:15, 10 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Te rabaty tak szybko u Ciebie powstają, że za chwilę miejsca zabraknie.
Za rok będzie, jak w ogrodach pokazowych.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
polinka 22:26, 10 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Czyli jednak trzy Jakoś parzysty układ roślin dziwnie wygląda...ale z drugiej strony jak miałyby ścisk to też nie dobrze Mówisz, że w Goczałkowicach żle wyglądały przycinane? U mnie strasznie mało miejsca a marzą mi się 3
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 22:44, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
tusiawka napisał(a)
Te rabaty tak szybko u Ciebie powstają, że za chwilę miejsca zabraknie.
Za rok będzie, jak w ogrodach pokazowych.


Marta, jeszcze mnóstwo roboty, kilka lat to spokojnie zajmie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies