Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 20:58, 05 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)
Piękne masz te ML. Chyba po dwie sadzonki dam do jednego dołka

Z hortek zrezygnowałaś całkowicie??


Posadzone wzeszłym roku na tyłach jakieś suche, nie wiem czy się zabiorą. Nędza .

Całkiem z hort nie zrezygnowałam. Te co mam zostawiam, ale nie wiem czy będę dosadzać nowe, choć Incrediball mnie kuszą pod choiny, do cienia.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:02, 05 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zielona napisał(a)
Siewki rozplenicy obejrzałam i dobrze, że trafiłam na informację Filipa, bo byłabym skłonna je pielęgnować, ale 3 lata czekania na wielkość... małej szkółkarskiej sadzonki... Hmm... to chyba długo.

Lawendy, które ciachnęłam na 5cm też wolno odbijają, ale za to mają w sezonie najładniejszy pokrój.

Pocący się wąż idealnie rozłożony przy roślinkach to świetny patent. Ja mam nawadnianie tylko na frontowej rabacie. Na pozostałych biegam z konewką, ale mam tam wyprowadzone ujęcia do linii. Położę ją jednak dopiero, kiedy posadzę wszystkie roślinki.

Miłego weekendu, Jagoo.


Ja też raczej nie będę się bawić w pielęgnowanie siewek rozplenicy . Mój przechowalnik i tak zupełnie niekontrolowanie się powiększył i to nie przez zakupy, a przez zrobienie różnych sadzonek z roślin, których szkoda wyrzucić .

Nawadnianie - bajeczny wynalazek! Choć u mnie to dopiero próbna namiastka, już uwielbiam swojego węża za to, że dba min. o cisy . Ups... lecę zakręcić kurek!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 21:05, 05 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)


o to fajnie jak tak szybko rosną...mam 3 szt maluchow 3 metrowych..

Jagoda cały dzien pada z przerwami co?


A u mnie 1 maja padało kilka minut, tak, że tylko na tarasie dało się zauważyć wodę. Miałam obawy co do weekendowej pogody, a tu tylko ta jedna krótka chwila z mżawką . Mogło być troszkę cieplej, ale nie wybrzydzam .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 21:49, 05 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38915
Jagodaa napisał(a)


Fajnie się już zazieleniły u mnie, boję się tylko naloty mszyc, bo już mam je na dereniu .


Miałam na brzozach w tamtym roku, ale po jednym oprysku padły.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
katiaxx 23:08, 05 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Juzia napisał(a)


Miałam na brzozach w tamtym roku, ale po jednym oprysku padły.


nie sądziłam że mszyce lubią brzozy - zawsze przestrzegano mnie przed kaliną : "chcesz kalinę - to możesz jeśli lubisz mszyce ..."
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jagodaa 23:11, 05 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Kalina, jaśmin, dereń, Umbry, one na wszystko włażą. Za chwilę trzeba będzie Mospilan wyciągnąć,a raczej kupić, na buksy

Łoj, jaka ja skrzywiona jestem dziś . Lodówka pięciomiesięczna mi padła i to chyba dlatego
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 23:55, 05 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)


Posadzone wzeszłym roku na tyłach jakieś suche, nie wiem czy się zabiorą. Nędza .

Całkiem z hort nie zrezygnowałam. Te co mam zostawiam, ale nie wiem czy będę dosadzać nowe, choć Incrediball mnie kuszą pod choiny, do cienia.


To czemu ja nie wiedziałam, że są takie do cienia?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Jagodaa 00:02, 06 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ren133 napisał(a)


To czemu ja nie wiedziałam, że są takie do cienia?


Najważniejsze, że już wiesz .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 00:14, 06 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)


Najważniejsze, że już wiesz .


Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Juzia 07:32, 06 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38915
Dobrze, że pięciomiesięczna a nie tuż po gwarancji

Mi jakoś buksy mszyc nie łapią....TFU TFU!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies