Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Madzenka 15:11, 16 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hurra padało! Może Amazony odbija? Zatem jest to trawa, ktora dużow owdy potrzebuje tak jak carex frosted curls...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewa004 15:19, 16 sie 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
aj mi troszke tego deszczu !
U mnie tez susza ,a podlewanie to mi już obrzydło .

Jak kret ? bo mojego juz nie ma
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wodzyn 16:01, 16 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Zazdroszczę tego deszczu. U mnie nadal praktycznie nic, prócz tego, że pokropiło 5-10 minut.
Z jednej strony się cieszę, że omijają nas te nawałnice, ale z drugiej to mieszkam w takim miejscu, że omija nas większość opadów i susza tu straszliwa, mimo tego, że w koło grzmi i leje.

Przykro patrzeć jak usycha wszystko wokół nas, ale za to rabatami Twoimi można oko nacieszyć.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Asisko_2005 16:27, 16 sie 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
trawnik faktycznie zmasakrowany słoncem, ale jak skwar minie to odbije na zielono. U mnie w lepszym stanie wiec nie marudzę. Ogólnie znikło słonca, schłodziło się, moze jakaś ulewa będzie?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Mathildis 18:06, 16 sie 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Jagódko byłaś u mnie i ja w tym samym czasie u Ciebie... widzę, że nic nie napisałam (a przekonana byłam, że coś skrobnęłam) więc nadrabiam
Rabatki masz świetne, po prostu cud miód malina... szerokie kadry (pomijając trawnik) wyglądają świetnie, a trawnikiem się nie przejmuj nadrobisz w przyszłym roku
na kreta się nie złość robaki przecież łapie, niech wszystkie w spokoju zje i martwić się będziesz jak trawkę posiejesz
cieszę się, że u Ciebie tylko deszcz...
biel brzóz cieszy prawda?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
siakowa 08:09, 17 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
waldek727 napisał(a)

Rośliny nie pobierają wody w wystarczającej ilości tej którą podlewamy ogród. Jest to zaledwie 15% tego co przechodzi przez glebę do niższych warstw. Korzenie zasysają wodę od dołu z roztworu glebowego.


nic odkrywczego nie napiszę ale tez zauważyłam ze takie nasze podlewania ogródka to taka namiastak tylko, jak solidnie popada i woda wleje sie w ziemię hektolitrami deszczu to dopiero efekt widać. Przykąłdowo trawe w taki upał to chyba by trzeba byo wiadrami podlewać a zwykły zraszacz to taki troche pic na wode
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 08:11, 17 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Jagodaa napisał(a)
Wylewam setki litrów wody... i co... i wielkie... wiecie co

Mam dość, trawy już od wczoraj nie podlewam, mija się to z celem.

Dziś dzień buntu i zwątpienia

nie mam już siły walczyć z suszą, wszystko wygląda ohydnie, tu się raczej takich widoków nie pokazuje






Jago a tam w kąciku po prawej na dole co to masz za wielopienne drzewko?

chłodneij sie ma zrobić tzn z 38 na 28 ale i słońce niżej i krócej rośliny odpoczną

Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Jagodaa 20:46, 17 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)


hmmm to doradzam z całego serca znajdx siły i zetnij bo potem jak ci się wysieje w milionach to będziesz potrzebowała wojska do pomocy


Dobra, poddałam się. Dziś ścięłam. Tylko nie wiem, czy nie za późno, bo nasiona to chyba to takie coś dyndające na kłosach? czy to co w kłosie siedzi?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
lojalna_ 20:52, 17 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Brzoza piekna, miskanty cudne a jezowki jak sie ma takiej wielkosci ogrod to przeciez zawsze cos przeschnie , nie martw sie trawnik zreperujesz a reszta jest pieknie wyrosnieta a teraz juz po ulewie wszystko sie napewno obudzilo
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Jagodaa 21:01, 17 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
mateuszmichn napisał(a)
Przykro mi z powodu trawki, u mnie dzisiaj w nocy trochę padało. Ciekawe czy odżyje jak będzie chłodniej


Na szczęście tu, gdzie największe straty, trawnik nie był jeszcze zakładany. To samosiejka . Mimo wszystko straszy...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies