Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 19:48, 04 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
kosolka napisał(a)
Marta - też mam taka sundeville, taki sam kolorek. Dostałam od mamy. W ubiegłym roku rosła jej jak szalona.. Ale mamcia zbyt późno schowała ją do domu, za zimno już było.. i trochę się kwiatkowi dostało. Myslałam nawet że nic z niej nie będzie. W tym roku ją rehabilitowałam, teraz kwitnie dość ładnie i powypuszczała sporo liści. Odratowałam ALe myślę że poniżej 8st trzeba chować. Spokojnej nocy!


to jest szansa, że może mi się uda ją zimą utrzymać a powiedz mi gdzie swoją przechowujesz? w piwnicy? pokoju? wyczytałam, że powinoo się w temp. 13-18 stopni zimować
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 19:51, 04 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Dziękuję za pomoc z tojeścią, jeżeli dobrze odmieniam. Piszesz, że krótko kwitnie, u mnie już chyba od miesiąca, teraz już trochę słabiej ale jakby drugi raz zakwitła. Cały czas miała najpierw dużo długich "szyszek" później mniej ale ciągle ma się dobrze. Może dlatego, że jest stale ścinana przez moją mamę, która uwielbia ją w wazonie i rabata w cieniu.


u mnie rośnie na "patelni" i może dlatego jakoś szybko przekwita? nie wiem, dziś przeszło mi przez myśl, żeby się jej pozbyć i może coś innego wsadzić jakieś trawki ozdobne czy cuś podoba mi się rozplenica Little Bunny
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 19:53, 04 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Ania74 napisał(a)
Dużo się dzieje i ogród pięknieje. A szałwia tradycyjnie wymiata !


nówki fajnie, że się rozrasta, ale najbardziej czekam na kolejną wiosnę jestem ciekawa jaka będzie i tak snuję sobie plany na zagospodarowanie jednej rabatki, teraz cebulowe trzeba wybrać
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
kosolka 20:00, 04 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
marta_d napisał(a)


to jest szansa, że może mi się uda ją zimą utrzymać a powiedz mi gdzie swoją przechowujesz? w piwnicy? pokoju? wyczytałam, że powinoo się w temp. 13-18 stopni zimować


Dostałam ją wiosną. Mama miała ją po tym zmarznięciu w domu, na parapecie, nad kaloryferem Ja będe miała w garażu. Zbyt chłodno tam nie będzie, ale myslę ze ok 18st. Zobaczymy jak to zniesie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 20:20, 04 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
kosolka napisał(a)


Dostałam ją wiosną. Mama miała ją po tym zmarznięciu w domu, na parapecie, nad kaloryferem Ja będe miała w garażu. Zbyt chłodno tam nie będzie, ale myslę ze ok 18st. Zobaczymy jak to zniesie.


oo to spoko przecież garaż jest a ja się martwię bez sensu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Ogrodeczek 20:21, 04 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
Piękne begonie, śliczna hortensja a rozwar zjawiskowy

Cudne kwiaty Martuś cynie, szałwie też ładniutkie

Buziaki
____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
asiach 08:39, 05 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Miłego dnia
Zaglądam codziennie lecz często bez śladu. U nas wczoraj znowu oberwanie chmury Chyba rośiny już się napiły
marta_d 10:01, 05 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
asiach napisał(a)
Miłego dnia
Zaglądam codziennie lecz często bez śladu. U nas wczoraj znowu oberwanie chmury Chyba rośiny już się napiły


z zg też i nawet w nocy popadało może będą grzyby? ciepłe noce, deszczu też ostatnio sporo..
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
kosolka 10:07, 05 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale ja tęsknię za grzybobraniem! A w tym roku taka posucha póki co... Kurki chcę na zimę pomrozić!! Może jesienią nadrobię.. U nas dziś przelotne mżawki. Podobno jutro i pojutrze ma padać. Ale nie bardzo już w to wierze.
Pozdrawiam
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 10:13, 05 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
na powitanie pięknego i chłodniejszego (naresczcie!) dnia kilka zdjęć
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies