Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

MamaMagda 13:45, 06 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Rysunek, rysunek prosimy
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
marta_d 14:04, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
no..zebrałam się na odwagę i uwaga wklejam


1 - żurawka amber waves
2 - żurawka NN
3 - bukszpany
4 - Red Baron
5 - buszpan/trzmielina na pniu

drugi rzut na rabatkę




lub ewentualnie z inną trawką, np.carex frosted curls - małe kępki może będzie bardziej tu pasowała jak Red Baron ?


te kropki z wąsami to małe trawki
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 14:07, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
tych kropek czytaj trawek byłoby więcej - proporcjonalnie do wielkości rabaty, tak poglądowo naciapałam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardener27 14:11, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marta ależ trzymasz w niepewności Ale szkic już jest Musze się wgryźć w temat to może coś doradzę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marta_d 14:24, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Marta ależ trzymasz w niepewności Ale szkic już jest Musze się wgryźć w temat to może coś doradzę


wgryzaj się kolego czekam na mądre podpowiedzi i porady, sama mam jakieś pomysły, ale co tysiące głów ogrodowiskowych to nie jedna wolę zapoznać się z waszą opinią
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Jag_58 15:01, 06 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Martus moja pierwsza uwaga to dałabym coś na ten betonowy murek i żeby przewieszło sie po drugiej stronie np ,irga Major dalej będe myśleć
____________________
Jagoda
Gardener27 15:05, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
A ja bym to zrobił tak



Trzmieliny na pni nie polecam bo lubi marznąć

Posadziłbym 3 buksy na planie trójkątu od najwiekszego do najmniejszego Możesz wykorzystac te co masz tylko dosadź jeszcze dużego z tyłu

Te gwiazdki to miejsce na trawę Może turzyca Frosted Curls Ma fajny poczochrany pokrój

Nad baronem bym sie zastanowił Bardzo powoli rośnie i nie jest efektowny Można by tam dać kepki turzycy biczkowatej Bronze form dla kontrastu z liśćmi żórawek ale one są dość ekspansywne po rozłożeniu i zasłoniły by żórawki A może już tam nic nie sadzić bo i tak tego wiele
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marta_d 15:06, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Jag_58 napisał(a)
Martus moja pierwsza uwaga to dałabym coś na ten betonowy murek i żeby przewieszło sie po drugiej stronie np ,irga Major dalej będe myśleć


nie jesteś Jagodo pierwszą osobą, która prononuje coś na ten murek, to jest chyba dobry pomysł, bo nawet jak będą wykończone, wytynkowane, to takie łyse betony nie będą się dobrze prezentować, a w razie gdyby proponowane irgi mocno się rozrastały to można je korygować przycinaniem ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MamaMagda 15:09, 06 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Martuś odradzam Ci te red barony przez żurawkami - nie wiem czy widzialaś je na żywo? są dość wysokie i zasłonią żurawki
dużo lepsze będą małe kępki jak w drugim projekcie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
marta_d 15:16, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
A ja bym to zrobił tak



Trzmieliny na pni nie polecam bo lubi marznąć

Posadziłbym 3 buksy na planie trójkątu od najwiekszego do najmniejszego Możesz wykorzystac te co masz tylko dosadź jeszcze dużego z tyłu

Te gwiazdki to miejsce na trawę Może turzyca Frosted Curls Ma fajny poczochrany pokrój

Nad baronem bym sie zastanowił Bardzo powoli rośnie i nie jest efektowny Można by tam dać kepki turzycy biczkowatej Bronze form dla kontrastu z liśćmi żórawek ale one są dość ekspansywne po rozłożeniu i zasłoniły by żórawki A może już tam nic nie sadzić bo i tak tego wiele


narazie rosną tam tylko żurawki i buksy, dlatego dodałabym tylko trawki, żeby nie za dużo gatunków w tak małym i ciasnym miejscu się znajdowało, pola do popisu nie ma ale Twoje spojrzenie bardzo mi się podoba na pewno będą trawki dobrze, że piszesz o red baronie, nie wiedziałam, że wolno rośnie, ja tak mam, że naoglądam się już dużych, rozrośniętych okazów i wydaje mi się, że w rok też takie będę miała. Jagoda jeszcze dobry pomysł podsunęła z zasłonięciem tego murku, może zamiast irgi wsadzić bluszcz zimozielony? On ( to wiem) rośnie wolno i zasłoniłby od wewnętrznej strony murek, czy to za dużo z tym bluszczem?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies