Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 15:18, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
MamaMagda napisał(a)
Martuś odradzam Ci te red barony przez żurawkami - nie wiem czy widzialaś je na żywo? są dość wysokie i zasłonią żurawki
dużo lepsze będą małe kępki jak w drugim projekcie


widziałam je u koleżanki w ogrodzie, ale to były dwuletnie okazy a właściwie okaziki, hehe tylko ich wzrost i pokrój właśnie budził moją wątpliwość czy tam pasują, ale już wiem po waszych opiniach, że to nie miejsce na Baronka
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MamaMagda 15:20, 06 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
marta_d napisał(a)


dobrze, że piszesz o red baronie, nie wiedziałam, że wolno rośnie, ja tak mam, że naoglądam się już dużych, rozrośniętych okazów i wydaje mi się, że w rok też takie będę miała.


Kochana u jednych rośnie wolno u innych szybko czarny konwalnik też ponoć rośnie wooolno - a ja sadziłam w ubiegłym roku maluchy a w tym rozsadzałam, bo tak mi się rozrósł
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Gardener27 15:24, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ja u siebie od 4 lat mam Barony i mają zaledwie 30 cm Wszystko też zależy od podłoża na jakim rosną

Co do obsadzenia murku to mam mieszane odczucia Sam też mam taki wjazd do garażu i niczym nie obsadziłem do tej pory

Irga jak sie rozrosnie to bedzie przeszkadzać Poza tym mało dekoracyjna Trzeba bedzie ciąć i to często Bluszcz mógłby nawet być A może trzmielina też fajnie by się zwieszała i jest w kilku wariantach kolorystycznych ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marta_d 15:28, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
MamaMagda napisał(a)


Kochana u jednych rośnie wolno u innych szybko czarny konwalnik też ponoć rośnie wooolno - a ja sadziłam w ubiegłym roku maluchy a w tym rozsadzałam, bo tak mi się rozrósł


też prawda - to samo mam z żurawkami, dzielone w zeszłym roku kępy tak się w tym rozrosły, że znów na jesień będą dzielone część mam na wydanie, a część wezmę do ogrodu przy zakładzie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 15:30, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Ja u siebie od 4 lat mam Barony i mają zaledwie 30 cm Wszystko też zależy od podłoża na jakim rosną

Co do obsadzenia murku to mam mieszane odczucia Sam też mam taki wjazd do garażu i niczym nie obsadziłem do tej pory

Irga jak sie rozrosnie to bedzie przeszkadzać Poza tym mało dekoracyjna Trzeba bedzie ciąć i to często Bluszcz mógłby nawet być A może trzmielina też fajnie by się zwieszała i jest w kilku wariantach kolorystycznych ?


bo my chyba oboje mamy domy klocki prl-owskie jeszcze się zastanowię nad tym bluszczem, trzmieliną... przejrzę odmiany i coś się wybierze ważne, że plan jest
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 15:32, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Właśnie plan jest i trzeba będzie pruć hajs na sobotnich zakupach jak ja to lubię
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardener27 15:50, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
marta_d napisał(a)


bo my chyba oboje mamy domy klocki prl-owskie jeszcze się zastanowię nad tym bluszczem, trzmieliną... przejrzę odmiany i coś się wybierze ważne, że plan jest


A żebyś wiedziała że ja też w takim klocku mieszkam

Plan obsadzeń jest a jak pojedziesz do szkółki to może jeszcze Ci coś w oczko wpadnie Jak sie ładnie uśmiechniech tak jak na zdjęciu to rabat na zakupy na pewno dostaniesz
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Jag_58 15:53, 06 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
marta_d napisał(a)


nie jesteś Jagodo pierwszą osobą, która prononuje coś na ten murek, to jest chyba dobry pomysł, bo nawet jak będą wykończone, wytynkowane, to takie łyse betony nie będą się dobrze prezentować, a w razie gdyby proponowane irgi mocno się rozrastały to można je korygować przycinaniem ?

Martuś zdecydowanie tak irga ma jeszcze ta zalete ,ze jest zimotrwała ,a jesienią ma czerwone kuleczki które ją bardzo ładnie zdobią
____________________
Jagoda
marta_d 16:01, 06 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)


A żebyś wiedziała że ja też w takim klocku mieszkam

Plan obsadzeń jest a jak pojedziesz do szkółki to może jeszcze Ci coś w oczko wpadnie Jak sie ładnie uśmiechniech tak jak na zdjęciu to rabat na zakupy na pewno dostaniesz


hehe już lepiej niech mi nic w oko nie wpada, bo źle na tym wyjdę nawet nie mam zamiaru się rozglądać, bo wrócę do domu z czymś zupełnie innym jak planowałam miło mi bardzo Przemku, ale chyba na znajomych, którzy prowadzą szkółkę w której się zaopatruję ten uśmiech już nie działa heheh
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MamaMagda 17:53, 06 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
marta_d napisał(a)


bo my chyba oboje mamy domy klocki prl-owskie jeszcze się zastanowię nad tym bluszczem, trzmieliną... przejrzę odmiany i coś się wybierze ważne, że plan jest


jak byś chciala trzmieline, to będę cięła moją w weekend
rośnie mi jak szalona i ukorzenia się bez żadnego problemu
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies