Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 08:52, 13 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mazan napisał(a)
Safikey

A nie był to przypadkiem mały 3 - 4 cm ślimak? Wygryzienia na to wskazują.



Pozdrawiam



nie mam pojecia - slimaków nie obstawiam, bo jak mieszkam tu 3 lata to dwa razy widziałam ślimaka, natomiast na lisciu siedziała taka czarna nieduża dżdżownica...

na szczęście w tym roku wygryzień nie przybywa, natomiast znalazłam na lisciach tulipanów na drugim końcu działki - jakieś 60 metrów dalej podobne wgryzienia, brrr ohydztwo,
mama poja stawia na opuchlaki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Mazan 08:32, 14 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Safikey

Niestety, ale opuchlak wygryza zatokowo, natomiast ślimak pozostawia ślad śluzu. W Twoim przypadku mogą to być małe ślimaki, np pomrowik mały, które kryją się w dzień w podłożu obok rośliny wychodząc na żer nocą. Dla lepszej orientacji zobacz: http://rs_11.republika.pl/galeria1.html.
Link przepisz.
____________________
Mazan - Walerek
safikey 08:55, 14 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ble ohydztwa te ślimaki,
zaczynam więc obserwować w nocy

dziękuję za podpowiedź
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Mazan 16:01, 14 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Safikey

Możliwe, ale towarzyszą ogrodnikom od zawsze.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BusyBee 12:21, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Przyszłam do Ciebie- koleżanko z Lubelszczyzny- zobaczyć, czy już tu byłam...pewnie, że tak
Gdzie Ty na tej Lubelszczyźnie mieszkasz??
Pozdrowionka
____________________
U BusyBee w ogródku...
safikey 11:40, 20 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
z Lublina na południowy -zachód
14 km od granic miasta
pozrowionka
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Marga 15:13, 20 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj sąsiadko
Podglądam często jak sobie radzisz z zagospodarowaniem tak dużej działki. Jestes pracowita jak mróweczka a Twój parterowy dom bardzo mi się podoba. Zastanawiałam sie, czy masz fizycznie jakiś plan zagospodarowania ogrodu? Pisałaś wcześniej, że będziesz usuwała część trawnika pod rabaty. Chętnie poznam Twój pomysł na ogród.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie.

ps.Podoba mi się Twoje powiedzonko: Kto da radę jak nie ja!
Święta racja. Wziełam je sobie głęboko do serca i bardzo mi się przydaje
____________________
Ogród dla moich synków
safikey 15:47, 20 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Marga napisał(a)
Witaj sąsiadko
Podglądam często jak sobie radzisz z zagospodarowaniem tak dużej działki. Jestes pracowita jak mróweczka a Twój parterowy dom bardzo mi się podoba. Zastanawiałam sie, czy masz fizycznie jakiś plan zagospodarowania ogrodu? Pisałaś wcześniej, że będziesz usuwała część trawnika pod rabaty. Chętnie poznam Twój pomysł na ogród.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie.

ps.Podoba mi się Twoje powiedzonko: Kto da radę jak nie ja!
Święta racja. Wziełam je sobie głęboko do serca i bardzo mi się przydaje



ach te Twoje słodkie chłopaki!!!

a ochoty do pracy mam jeszcze więcej, tylko czasu mi brak -sporo pracuje na wyjazdach

a domek parterowy ale na poddaszu mam jeszcze 120 metrów otwartej przestrzeni, gdzie dzieciaki zrobiły sobie bawialnię, a ja dodatkową garderobę i bibliotekę, więc gdy sprzatam to wierz mi czuje to w kościach...
a Twój domek bardzo podobny do moejgo

miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Marga 20:11, 20 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
safikey napisał(a)
a domek parterowy ale na poddaszu mam jeszcze 120 metrów otwartej przestrzeni..... więc gdy sprzatam to wierz mi czuje to w kościach...

właśnie dlatego zdecydowaliśmy z M, że góry wykańczać nie będziemy. Ja to średnio lubię sprzątać, a M to już wogóle :/ , 130m2 na dole chyba nam wystarczy
Domki faktycznie mamy podobne tylko mój jest w bardziej tradycyjnym stylu (projekt sprzed 10 lat), ale staram się obecnie go trochę unowocześnić. Dlatego Twój tak mi się podoba
Dziękuję za słodziaków. Twoje Skarbki również cudne, szczególnie zimą
Pozdrawiam

____________________
Ogród dla moich synków
safikey 23:47, 20 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Marga napisał(a)

właśnie dlatego zdecydowaliśmy z M, że góry wykańczać nie będziemy. Ja to średnio lubię sprzątać, a M to już wogóle :/ , 130m2 na dole chyba nam wystarczy
Domki faktycznie mamy podobne tylko mój jest w bardziej tradycyjnym stylu (projekt sprzed 10 lat), ale staram się obecnie go trochę unowocześnić. Dlatego Twój tak mi się podoba
Dziękuję za słodziaków. Twoje Skarbki również cudne, szczególnie zimą
Pozdrawiam



jak chcesz zobaczyc domek to zapraszam na bloga budowlanego -
http://www.sloneczna-odessa.mojabudowa.pl/

tam widać troche więcej
my czasami z M tez się śmiejemy, że kolejny dom bedzie mniejszy, bo 270 m2 to za duzo na nas, ale jest jak jest. Góra wyszła, choc planowana nie była, miało pozostac 150 m2 na dole a przez podniesienie dachu mamy "ciut" więcej

słodkich snów
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies