Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 12:01, 19 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Na tych rabatach wokół domu jutro zaplanowałam sadzenie w koszyczkach: tulipanów, narcyzów, krokusów i czosnków...

już nie moge się doczekać







oby mi tylko pogoda dopisała
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
katarzynkak 17:11, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Ogród pięknieje, widać pracę a to cieszy

Cebulowe dobierałaś kolorami? Czy robisz misz-masz?

pozd
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
ania_wesola 11:43, 20 wrz 2014


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Można powiedzieć że wszystko rośnie jak na drożdżach u Ciebie bardzo ładnie
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
jolka 13:16, 20 wrz 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
safikey napisał(a)



Tak Toszka ja też jestem dumna z siebie, ale mam z tą korą problem tutaj: tuje sa posadzone na leciutkim wzniesieniu, z tyłu jest siatka, ale bez podmurówki a z przodu 15 bez chwastów i trawa, założenie obrzeży porzy lini 235 metrów to za duży wydatek, kora po prostu będzie spływać...

pomysłu brak

nie moge obniżyć poziomu ziemi, bo pod spodem zaraz są korzenie tujek, więc nie chcę ich niszczyć...

pozostaje plewienie, może kiedyś gdy tujki bardziej się rozrosną problem chwastów troszkę zniknie


A może bluszcz?? Ja mam na razie taki patent, bo nie chciało mi się zwozić kolejnych worków kory pod szmaragdy Zimozielony, bezproblemowy i ładnie wygląda. Mógłby ładnie "spływać" ze wzniesienia.. Pozdrawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
safikey 23:21, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dzięki Jola za radę - godne rozważenia
pomyślę jesienią, na razie wszystko wyplewione, więc nie widzę problemu, bo nie myślę o tym

w ostatnie dni udało mi się dokończyć rabatę za oczyszczalnią: założyłam obrzeża betonowe, wyplewiłąm posypałąm korą - teraz jest super





z trawami bardzo mi sie podoba

zakwitła w pełni nasza roślina Hibiskus olbrzymi




super kwiaty jak cała dłoń

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Filomena 08:44, 23 wrz 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
safikey napisał(a)
Dziewczyny, odkłądam więc cięcie wirzby i perukowca za wiosnę

a jak myślicie czy na wiosne mogłabym podzielić tę rozplenice na dwie mniejsze??




Safikey
mój perukowiec dorasta do 3m a jest jeszcze młody,
przycinany traci możliwość ładnego kwitnienia,
czy dobrze rozumiem - chcesz zasłonić sobie widok z okna, które jest za perukowcem?
Może lepiej go przesadzić puki czas?
Co do rozplenicy - ja swoje dzielę, licząc się z tym, że słabo zakwitną w następnym roku, za to oszczędzam na zakup innych chciejstw, bo jak wszyscy nie dysponuję workiem pieniędzy. W końcu ogrodnictwo nie jest na rok- to przedsięwzięcie wieloletnie
pa
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 08:46, 23 wrz 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
jolka napisał(a)


A może bluszcz?? Ja mam na razie taki patent, bo nie chciało mi się zwozić kolejnych worków kory pod szmaragdy Zimozielony, bezproblemowy i ładnie wygląda. Mógłby ładnie "spływać" ze wzniesienia.. Pozdrawiam


O! Tak ja baardzo lubię bluszcz i podzielę się sadzonkami, mam dużo odrostów
____________________
Filomena-w zielonej aptece
safikey 08:58, 23 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
katarzynkak napisał(a)
Ogród pięknieje, widać pracę a to cieszy

Cebulowe dobierałaś kolorami? Czy robisz misz-masz?

pozd



Kasiu zrobię totalny misz-masz kolorowo ma być

pozdr
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:09, 23 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Filomena napisał(a)

Safikey
mój perukowiec dorasta do 3m a jest jeszcze młody,
przycinany traci możliwość ładnego kwitnienia,
czy dobrze rozumiem - chcesz zasłonić sobie widok z okna, które jest za perukowcem?
Może lepiej go przesadzić puki czas?
Co do rozplenicy - ja swoje dzielę, licząc się z tym, że słabo zakwitną w następnym roku, za to oszczędzam na zakup innych chciejstw, bo jak wszyscy nie dysponuję workiem pieniędzy. W końcu ogrodnictwo nie jest na rok- to przedsięwzięcie wieloletnie
pa
pozdrawiam


Filomena chciałabym prowadzić tego perukowca jako nieduży krzew na pniu, rosnie przy jadalni a z okna mam taki widok na ogród, więc nie chciałabym go zasłaniać
taki widoczek jest



i co radzisz? bo podoba mi się w tym miescu z lawendą u nogi


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Filomena 09:37, 23 wrz 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
mając swoje doświadzenia jak też w ogrodzie u mojego taty proponowałabym przenieść perukowca a na jego miejsce posadzić coś podobnego ale do cięcia i niezbyt dużego np pęcherznicę diabolo lub red baron - wiesz bo masz w tym pięknym żywopłocie chyba?
A ważne są osie widokowe, zwłaszcza jak musimy mieć na oku nasze pociechy - wiem coś o tym mam ich troje
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies