Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 20:45, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pszczelarnia napisał(a)


Nie zapominajmy kto uchwala plany miejscowe: osoby przez nas wybierane - zwani potocznie radnymi. Tak dla porządku dodam.
Jest to problem wielki w Polsce, z którym żadna aglomeracja, gmina sobie nie radzi.

Bałagan architektoniczny i przestrzenny.

Ubolewam nad tym. Ale proces raczej nieodwracalny. Nikt nie szanuje przestrzeni i nie umie definiować przestrzeni publicznej.

Kasiu, nie pocieszyłam Cię. Ale miałam zamiar, niestety, sama siebie też nie umiem pocieszyć. Bo skala problemu to nie tylko Wrocław i jego podmiejskie osiedla we wsiach historycznych i na polach rzepaku i kukurydzy, na ziemiach 2 klasy. Jest gorzej. Można się zasłonić ale przestrzeń do życia się kurczy i to nie dlatego, że mamy demografię jak w Chinach ... .


Pszczółko- no właśnie. To boli, że tak naprawdę nie mamy wpływu na przestrzeń, w której żyjemy. Że w mojej gminie źle się dzieje, to wiedzą wszyscy zainteresowani i rozpisywać się nie będę. Brak szacunku dla przestrzeni publicznej i chaos urbanistyczny to dla mnie nic innego, jak wyraz, cóż- tak powiem- pazerności deweloperów, którzy swoją działalnością nadają kształt miastom i wsiom na następne 50-100 lat co najmniej. To są ludzie, którzy tu nie mieszkają i mieszkać nie będą, ale po prostu tu zarabiają. A że to ma wpływ na przestrzeń, zdaje się mało kogo ruszać ...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 20:47, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Tess napisał(a)
Kasiu, przykre wieści z tą budową
Jeśli to budowa nie wykraczająca swoją uciążliwością poza granice nieruchomości, to sąsiadów nie zawiadamia się o wydaniu pozwolenia na budowę.
Tez mam taki kocioł, ale nie znalazłam dla niego zastosowania


Ta budowa oczywiście wykracza uciążliwością poza granice nieruchomości, ale cóż, wszystko jest zgodnie z prawe i nic nie zrobimy. M kontaktował się dziś z zaprzyjaźnionym prawnikiem.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 20:49, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
rzulieta napisał(a)

hehe i to na plus w tej sytuacji Chyba że Kasia jest wstrętną sąsiadką to maja pozamiatane


Oczywiście że jestem wstrętną sąsiadką, ale z taką ilością ludzi wokół to nawet moja jędzowatość nie da rady
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 20:50, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
W każdym razie pojutrze wybywam na 2 tyg w zamorskie kraje, gdzie ludzie tylko mogą pomarzyć o takich pięknych ogrodach, jak nasze
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Pszczelarnia 20:54, 03 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasiu, to nie jest wina deweloperów. To nasza wina. Braku kontroli obywatelskiej i zaangażowania społecznego. I wina radnych, że głosują te plany jak automaty. Wina burmistrza, wójta, że takie knoty podsuwa pod obrady z chęci zysków dla gminy. I wina planistów - urbanistów razem wziętych. Wina tego, że planowanie przestrzenne w ustawie powierzono gminom, moga robić, co chcą.
I tk obok domów miejskich rodem z Hollywood powstają pseudobarokowe kamienice na wsi.... . Gdzie nie ma dróg a są budowane domki "dla lalek".

Już nie piszę, bo to niebezpieczny temat.

O dereniu pamiętam ale nie wiem, czy się dogadałyśmy z wysyłką?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasia_w 21:01, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ale ja derenia nie chciałam, swoje wydaję
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:03, 03 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Z innej beczki dla rozluźnienia atmosfery

Czarna ściana nie jest zła

Teraz widzę że zapomnieliśmy podnieść osłony na lampach

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
jazzy 21:53, 03 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Fajnie być nastolatką
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Pszczelarnia 22:39, 03 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Świetna ta ściana. A jaka Kasia chciała Ivory Hallo?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Donia72 17:47, 04 sie 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Kasiu widziałam u Ciebie takie ładne smukłe berberysy. Co to za odmiana?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies