Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

Malgosik 22:29, 01 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kilka domów od mojej posesji właściciele też ciągle siedzą w ogrodzie, sadzą, dosypują żwirku, coś przekopują, stale widzę ich oboje w ogrodzie
widać że mają pasję
no latających z aparatem ich jeszcze nie widziałam
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 22:44, 01 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Dziewczyny i chłopaki- z moich obserwacji socjologicznych wynika, że mania ogrodowa się rozpzrestrzenia w szybkim tempie. I wolę tutaj pozostać optymistką. Ja sprzątam smieci z działki za moim ogródkiem, bo właścicel się nie kwapi. Niech inni widzą, może sami będą podobnie robili.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:20, 03 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Leniwy długi weekend zakończony. Azalie nie próżnują, kwitną jak szalone. Fajnie, że jedne po drugich- teraz róż, białe czekająna swoją kolej


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:24, 03 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małe porządki na rabacie hakuro- przetasowania w kulkach. Pewnie widoczne tylko dla mnie ale wklejam dla własnej pamięci. Kule czekają na trawki.

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:34, 03 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Proszę o radę- Dojrzewa we mnie myśl o drzewie w rabacie- łezce. Nieco ją wyczyściłam z roślin w ostatnich dniach, bo coś mi tam ciągle nie leży. Dodam jeszcze kul- kilka większych.Danusia sugerowała tutaj większe drzewo- myślę o jakimś czerwono wybarwionym, niezbyt rozrastającym się drzewku. Buk chyba odpada- zbyt wielki rośnie. Chciałabym, żeby drzewo nie zasłoniło mi połowy działki. Proszę , poradźcie coś, bo ja w drzewach nie za bardzo...
Z większych roślin na tej ścianie: w lewym rogu przy azaliach jest miłorząb, w łezce morwa biała pendula, w prawym rogu jodła koreańska.


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:45, 03 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Niemało grodów na ogrodowisku jest po prostu idealnych. Dlatego pewnie wielu z nas nie pokazuje całych swoich włości. U mnie miejscem, którego się wstydzę, jest niestety taras. Nie wiem, kiedy uda nam się go zagospodarować, ale marzyć zawsze można Korzystając z wolnego narysowałam plan zgospodarowania tarasu. Obecny taras betonowy (z takim kupiliśmy domek) do niczego się nie nadaję i musimy go rozebrać. Na jego miejscu ma być taras wymurowany z kostki brukowej granitowej, podobnie jak ścieżki. Taras planujemy skrócić po prawej stronie i tam umieścić murowaną donicę, która jednak nie będzie tak długa w prawo, jak obecny taras.
Nad tarasem ażurowa pergola- bez dachu, tylko z linkami na powojniki po jednej stronie. Ma być jasno i słonecznie.

Tak jest dziś


Tak mi się marzy


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 22:12, 03 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
aleś nagryzmoliła ło matko!
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 22:14, 03 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a co! a tyś co robiła, lecę, zobaczę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 22:16, 03 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to znaczy pięknie nagryzmoliłaś
plany brzmią rozsądnie
będzie piękny taras
ale pracy przed Wami

do łezki myślę o Ambrowcu, ale nie wiem jak daleko jest ona od domu, bo masz wąski ogródek w sumie
chyba że klon palmowy, ale wyprowadzony na pieńku, nie krzaczasty od dołu
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 22:22, 03 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
jeszcze chciałam dodać, ze jest materia na piękną metamorfozę
bo już myślałam, że u Ciebie wszystko urządzone
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies