Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

MAD 11:51, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
agam napisał(a)
Chciałam zapytać o kulkowisko, jakie wypełniacze planujesz ale widzę że działasz ostro w temacie . Wyczytałam że stipa, jeżówki, rozchodniki i gaura.
W ogóle to ja długa i głęboka jest ta rabatka i ile sztuk tych wypełniaczy jest w projekcie (jeśli możesz zdradzić ? Dziękuję.
edit: wczoraj w ogrodniczym dumałam nad gaurą różową i się nie zdecydowałam...

Wypełniacze takie jak piszesz. Musze jeszcze dokupić kilka jezówek i trochę stipy bo mi brakło.
Rabata ma szerokośc ok. 9 m a głębokość od brzebu do linii zółtych cisów to ok. 2,5 m. Jeśli chodzi o ilość sztuk wypełniaczy to mam podaną ilość na cały ogród, a nie na konkretną rabatę (a te same byliny się powtarzają w kilku miejscach). Zresztą nie trzymam się tak sztywno tych ilości.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 11:57, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
kasia_w napisał(a)
Bardzo ładnie Tak patrzę i widzę, że trochę podobnie jak u mnie w łezce jest, ale ja chyba za dużo tego wypełnienia powsadzałam. Aż mnie świerzbi jak jest pusto...

Oj znam to, znam. Tez najchętniej bym poupychała coś w każdą dziurę. Mam niestety tendencję do sadzenia za gęsto. Jakoś nie potrafię przewidzieć jak rośliny się rozrosną...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
kasia_w 12:00, 09 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
gorzej, ja w to nie wierzę, że się rozrosną- choć każdego roku większe są. A z drugiej strony zakupoholizm ogrodniczy powoli wymaga u mnie leczenia

MAD napisał(a)

Oj znam to, znam. Tez najchętniej bym poupychała coś w każdą dziurę. Mam niestety tendencję do sadzenia za gęsto. Jakoś nie potrafię przewidzieć jak rośliny się rozrosną...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
MAD 12:08, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
kasia_w napisał(a)
gorzej, ja w to nie wierzę, że się rozrosną- choć każdego roku większe są. A z drugiej strony zakupoholizm ogrodniczy powoli wymaga u mnie leczenia

U mnie się trochę uspokoiło. Do c.o. jade z listą zaplanowanych zakupów i staram się ograniczyć tylko do tego. Staram się - nie oznacza, że zawsze wychodzi. Ale już kilka razy udało mi się wyjść z c.o. z pustymi rękami, co kiedyś było nierealne.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Toszka 12:22, 09 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ile tej stipy jeszcze potrzebujesz?

...ale ja nie kopię... autoobsługa w tym miejscu

w razie czego dzwoń, bo czasu mi braknie na zaglądanie
rozchodniki też mogłaś sobie ukopać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 12:28, 09 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wstyd się przyznać ale jeszcze mnie u Ciebie chyba nie było choć avatar od zawsze wzbudzał moja uwagę ale juz zaznaczam i się nie wyniose.mamy podobna wielkość działki ja mam trochę ponad 3 tys. I dla równowagi 2 córki

A ogrodoweo-jaki to rozchodnik bo nie doczytałam? Pozdrawiamy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
bdan 12:54, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Pięknie rabata wyszła, a jak wszytko się rozrośnie tu busz będzie.

Pozdrowienia zostawiam
MAD 12:55, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Toszka napisał(a)
Ile tej stipy jeszcze potrzebujesz?

...ale ja nie kopię... autoobsługa w tym miejscu

w razie czego dzwoń, bo czasu mi braknie na zaglądanie
rozchodniki też mogłaś sobie ukopać

Kochana dziękuję. Głupio mi, że tak Cię ograbiłam ze wszystkiego. Część stipy od Ciebie chyba mi padła. Za bardzo chyba podizeliłam. Kilka kęp zostawiłam w formie nietkniętnej i pięknie sobie radzą. Stipę już sobie zamówiłam w miejscowym "zieleniaku". Chyba, że będe potrzebowała jeszcze to wpadnę opielić u Ciebie.
Rozchodnik miałam swój - zeszłoroczny rozrósł się pięknie, więc miałam czym dysponować. Chyba, że masz taki naprawdę ciemno-różowy to z chęcią Ci trochę skubnę.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
agam 12:58, 09 cze 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Muszę śledzić w jaki sposób posadzisz to wszystko. Nie mam umiejętności sadzenia bylin i traw, próbowałam kilkakrotnie i wychodzi mi byle co .
Piszesz że dzielona stipa Ci padła, a miałam swoją podzielić ...
____________________
Aga i Ogródek Agam
MAD 13:00, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
nawigatorka napisał(a)
Wstyd się przyznać ale jeszcze mnie u Ciebie chyba nie było choć avatar od zawsze wzbudzał moja uwagę ale juz zaznaczam i się nie wyniose.mamy podobna wielkość działki ja mam trochę ponad 3 tys. I dla równowagi 2 córki

A ogrodoweo-jaki to rozchodnik bo nie doczytałam? Pozdrawiamy

Witam, witam. Miło mi Cię gościć w moich skromnych progach! Kawy? Herbaty? Łopatę?

Rozchodnika kupowałam w zeszłym roku bez etykiety, więc nie wiem co to za jeden. Bardzo bym chciała dorwać Mr. Goodbud Sedum Spectabile ale nigdzie nie widziałam. Także jest ten "zwykły" z własnej produkcji. Najwyżej jak gościa dorwę to dosadzę kilka plam.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies