Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród młodej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród młodej ogrodniczki

LadyRose 14:04, 04 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 18
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Jak wiele z osób tutaj przez jakiś czas śledziłam forum i postanowiłam i ja się zarejestrować
Może na początek parę słów o sobie. Mam 24 lata (stąd tytuł wątku ) od 3 lat mieszkam razem z mężem w domu, który zostawili nam jego rodzice wraz ze sporą działką. jakieś ok 90 * 30 m ( i jest to działka, która już po pewnych zmianach została mi do zagospodarowania ale może po kolei) Moja Teściowa prowadziła ogród, ale niestety (a może i dobrze ) nie było w nim zbyt wiele roślin, który ja zaczęłam przerabiać żeby mieć "po swojemu" W zasadzie ogrodnictwem zaczęłam interesować się dopiero po przeprowadzce. W moim rodzinnym domu rodzice zawsze prowadzili piękny choć nieduży ogródek i warzywnik. Mnie jako 20 latki niewiele to interesowało, oczywiście podobały mi się wszelkie rośliny rosnące w naszym ogródku ale ani myślałam plewić czy cokolwiek przycinać. Moje pracy kończyły się z reguły na koszeniu trawnika i to jeszcze z wielkim bólem. Niestety teraz z perspektywy czasu bardzo żałuję , że nie interesowałam się bardziej "zielonym" tematem, bo pewnie miałabym większe pojęcie o roślinach, nie popełniałabym pewnych błędów, gdyż moja mam była z wykształcenia ogrodnikiem i pewnie przekazałaby mi tę wiedzę..była.. Więc teraz został mi tylko tata i teściowa, którzy także pielęgnują swoje ogródki i służą radą. Nie ukrywam również iż liczę na Waszą pomoc bo moje braki są jeszcze ogromne.. ale śledzę forum oraz inne strony i staram się poszerzać swoją wiedzę.
To może dość już tego „gadania” i czas pokazać co „udało” mi się zrobić przez te 3 a w zasadzie to mogę powiedzieć, że 2 lata w ogródku (gdyż cały zeszły rok remonotwaliśmy z mężem dom więc ogródek zszedł na baaaardzo daleki plan).
Pragnę tylko zaznaczyć, że jestem strasznie zmienna ale z tego co zaobserwowałam na forum bardzo wiele osób w swoich ogródkach ciągle coś zmienia, przerabia, przesadza.. więc chyba nie jestem dziwnym przypadkiem..choć mój mąż twierdzi,że w kwestiach ogródkowych bardzo niezdecydowanym

Tak więc po kolei:

Tak wyglądał ogródek, a w zasadzie pole przed domem kiedy się wprowadziłam




Moim marzeniem jest mieć w tym miescu trawnik z pięknymi rabatami i drzewkami owocowymi wzdłuż płotu. Narazie udało nam się zrobić podjazd, którego wcześniej nie było, posadzić drzewka i już myślę powoli o rabatach
A wyglądało to tak:









uprzedzajc pytania, tak mam agrowłókninę pod drzewkami i narazie nie będę jej usuwać jeszcze troszkę będe modyfikować drzewka przy podjeździe i w planach staną tam jakies latarenki

widok z sypialni był taki (był to stary "sad", z którego wyrwaliśmy drzewa bo już praktycznie nie owocowały, a że teście ciągle uprawiają zboże to chcieliśmy tam przenieść pole z przed domu




z syapialni ma także taki wiodk: to dzieło mojej teściowej już jak widac trochę zmodyfikowane przezemnie bo usunęłam rośliny z pod tego kosza i zasiałam trawę

tak było:


a tak jest:


Z tyłu domu też było pole,



które zmieniejszyliśmy i zrobiłam ogródek wraz z namiotem foliowym (taki sam stoi w moim domu rodzinnym), w którym rosną już pomidorki, papryka, ogóreczki, eksperymentalnie: brokuł i cukinia.






a teraz pora na widok z wejścia do domu i z najbardzij używanej póki co części ogrodu przez nas
Z racji tego że stoi tam stodoła była też szopka, której sie pozbyliśmy i mąż przedłużył płot. a tam gdzie jest wylewka będze stawiał w tym roku grillo wędzarnie bez, który został złamany podczas jednych z silnych wiatró poleżał sobie rok na podórku, ściągnełam z niego korę i pomalowałam lakierem bezbarwnym będzie "ozdobą" oczka, które jest jeszcze w trakcie tworzenia.







tu już troszke lepiej wygląda bo zarosło trawą ale w przyszłym roku i tak będzie robiona jakaś ścieżka więc znów trzeba będzie rozkopać..




tak początkowo wyglkądała rabata koło altanki, ale płotek zaczął się sypać i został zmieniony na kamienie, które już przestały mi się podobac i myślę nad innym rozwiązaniem. cały czas oczywiście zmieniam i przesadzam rośliny.


a tutaj najpiękniejsze drzewo mojego ogrodu magnoli, którą moja teściowa posadziła niedaleko wejścia do domu, a pod którą ja zrobiłam rabatę bo w takim cieniu to nawet trawa rosnąć nie chciała


To może na początek tyle wystarczy. Jeszcze raz chciałam się serdecznie przywitać i odrazu do widzenia bo jak jeszcze troszkę posiedze to mąż nie dostanie obiadu
____________________
Ogród młodej ogrodniczki
elzbieta_g 14:21, 04 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj!tutaj każdy zmienia i przerabia , nawet te osoby co mają perfekcyjne ogrody
południe kraju to mniej więcej gdzie?
dodawaj po 4 zdjęcia w jednym poście, lepiej się ogląda i czyta
pozdrawiam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
anita_kazmie... 15:09, 04 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Witaj

Masz sporo do zrobienia Pozwodzenia!
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
07_Rene 20:55, 04 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Idziecie jak burza Bardzo wiele sié zmieniło za Waszego gospodarowania - oczywiście na lepsze Plany macie ambitne, ale grunt, że już sprecyzowane. Teraz tylko realizować, powoli, a konsekwentnie. Trzymam kciuki!
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
LadyRose 14:33, 08 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 18
Witajcie ponownie. troszke czasu mnie nie było...tak wyszło..
Dziękuje za tak miłe powitanie
troszkę się u nas podziało przez ten czas, roślinek przybyło, warzywa w ogródku urosły, grillo wędzarnia już stoi (przynajmniej murowana część) i tworzą się nowe rabatki

tak wygląda póki co grillo wędzarnia:


oto moje pierwsze tgoroczne zbiory

i towrzą się zaprawy
i kompocik z czereśni <mniaaam>


resztę zdjęc wrzucę jak pogoda umożliwi wyjście na podwórko bo troszku się teraz popsuło i pada ale to dobrze bo było tak sucho..

Mam do Was pytanie, mam taką roślinkę w ogrodzie (nie przezemnie sadzona) i nie wiem właśnie jak się nazywa.. czy zna ktoś może ? czy to jakaś odmiana nachyłka?
____________________
Ogród młodej ogrodniczki
Zuzula 14:44, 08 lip 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Nie bardzo się jeszcze znam, ale wygląda mi na wiesiołka.

Witam Cię i pozdrawiam.

Zuza
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
LadyRose 18:59, 09 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 18
No więc już jakoś to wygląda.. jeszcze płotek nie dokończony bo będziemy prowadzić prąd w ziemi
____________________
Ogród młodej ogrodniczki
aguleczka 08:21, 10 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Bardzo mi się podoba pomysł z tym drzewem przy oczku wodnym

Bardzo duża działka więc tak od razu nie zagospodarujesz bo to olbrzymie koszty są ale powoli osiągniesz wymarzony stan ogródeczka .
____________________
Mój maleńki ogród
Patii 18:00, 15 lip 2014


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 45
Witam dzięki za odwiedziny! Fajnie masz jeszcze duże pole do popisu PS mam taką samą dużą magnolię, też trójpienną
____________________
ogródek pod sosną
LadyRose 07:45, 16 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 18
Patii magnolia jest pięna tylko szkoda że tak krótko kwitnie
____________________
Ogród młodej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies