Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 22:29, 24 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Komoda wyszła rewelacyjnie. Bardzo ciekawy efekt uzyskałaś na szufladach. Podoba mi się połączenie ciemniejszego blatu z jasnymi bokami.
Ja czasem po bieleniu przecieram drobnoziarnistym papierem ranty drzwiczek. Czy zabezpieczałaś Komodę woskiem bezbarwnym?
Na meblach salonowych (stolik, komody) używałam wosku, na meblach kuchennych i stole bezbarwnego lakieru akrylowego. Dobrze zabezpieczają powierzchnię.

Bukszpany z hostami tworzą piękne duety o tej porze roku.

Dziękuję
Zabezpieczyłam lakierem jachtowym, 2 warstwami półmat.
Oglądałam Twoje zdjęcia i przypomniało mi się, że mam ładne zdjęcie z niedzieli szczawika.
Tym akcentem mówię dobranoc, bo oczka bolą od komputera

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:27, 25 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Miałam drzwi pokazać. Przy nich właśnie robiłam przecierki wełną stalową tak jak to opisałaś Gruszeczko.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:30, 25 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684

Wykopałam dalie, suszą się pod balkonem.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ZieloneWrota 10:35, 25 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Drzwi cudowne, nie jestem w temacie ale czy to są nowe drzwi czy z odzysku, masz je na wejściu?. Będziesz je naturalnie postarzała i czy będą malowane?
____________________
Agataod początku
ryska 10:44, 25 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
ZieloneWrota napisał(a)
Drzwi cudowne, nie jestem w temacie ale czy to są nowe drzwi czy z odzysku, masz je na wejściu?. Będziesz je naturalnie postarzała i czy będą malowane?

Hej, drzwi służą jako wejściowe do sutereny-piwnicy. Mają 15 lat, sosna wcześniej lakierowana. Niedawno zerwałam lakier i zrobiłam przecierkę białą farbą akrylową plus wełna stalowa. To pomalowałam lakierem jachtowym 2 razy. Efekt na zdjęciach to gotowy wyrób.
Parę stron wcześniej dawałam komodę 100 letnią, którą też odnawiałam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ZieloneWrota 10:58, 25 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Gratulacje za efekt, ja też jestem posiadaczką starych drzwi bardzo starych, często moje meble poddawane są przeróbką lubię zmiany w domu jak i na zewnątrz. Do komody też dotarłam super metamorfoza, pozdrawiam
____________________
Agataod początku
zoja 11:08, 25 paź 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
masz talent i samozaparcie pięknie ratujesz 'starocie'
podpowiesz mi na priv czym ratowałaś nogi komody?? /mam w planach dziadkowy stół kiedyś reanimować a ma dość spory ubytek/
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ryska 11:09, 25 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
ZieloneWrota napisał(a)
Gratulacje za efekt, ja też jestem posiadaczką starych drzwi bardzo starych, często moje meble poddawane są przeróbką lubię zmiany w domu jak i na zewnątrz. Do komody też dotarłam super metamorfoza, pozdrawiam

Dziękuję
Czyżby Twoje to Zielone Wrota z awatarka?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Alicja169 14:18, 25 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
ryska napisał(a)

Hej, drzwi służą jako wejściowe do sutereny-piwnicy. Mają 15 lat, sosna wcześniej lakierowana. Niedawno zerwałam lakier i zrobiłam przecierkę białą farbą akrylową plus wełna stalowa. To pomalowałam lakierem jachtowym 2 razy. Efekt na zdjęciach to gotowy wyrób.
Parę stron wcześniej dawałam komodę 100 letnią, którą też odnawiałam


Super drzwi, z duszą. Wszystkie tzw. stare przedmioty mają coś nieprawdopodobnie sentymentalnego. Lubię takie klimaty.
A zdolność samodzielnego przywracania życia takim przedmiotom podziwiam
szczególnie jak kobieta robi to samodzielnie!
Wyrazy uznania
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Margarete 16:28, 25 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Super ci ta komoda Reniu wyszła,podziwiam samozaparcie i efekt końcowy. Drzwi też świetnie wygladają
Brawo!

Mam u siebie w piwnicy stary kufer podróżny po babci a skąd ona go miała to nie wiem, jest pomalowany białą emalią bo u baci w łaziense słuzyl jako kosz na brudna bielizne. Chetnie bym go odnowiła i wykorzystała u siebie w salonie ale nie wiem jak sie pozbyc tej emalii. Kufer podrózny jest taki z końca XiX albo początków XX wieku, pokryty cały grubym płótnem czy brezentem o splocie płótna, ma duże metalowe okucia na rogach i dodatkowe inne metalowe ozdoby, spod 2-3 warstw tej emalii widac na tym płótnie jakieś napisy, stemple pisane cyrlice, one sa niewyrażne tylko prześwituja. Pojecia nie mam jak sie do tego zabrać, czy taki żel załatwił by sprawe, skrobac moge tylko z czesci metalowych, a opalarka może...zima przede mna może dałabym rade sama, szukam podpowiedzi u fachowców czyli u ciebie m.in.

p.s. ogród sliczny w wersji kolorowej, jesiennej. Moje hosty tez juz pożółkłe....


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies