Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Poziomka 20:24, 02 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Alinko bardzo dziękuję za gościnę, za możliwość oglądanie Twego pefekcyjnego ogrodu, niestety deszcz nas zbyt szybko wygonił z ogrodu .

Moja ulubiona ławeczka








cdn
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:28, 02 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
cd







Pozdrawiam cieplutko Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
danuta_ 20:29, 02 wrz 2014


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300



Alinko, cały Twój ogród o tej porze roku to bajka , ale to miejsce dla mnie to raj
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gabriela 20:34, 02 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Co prawda nie dotarłam, ale widoki zapewniły koleżanki. Pięknie jest.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
07_Rene 21:38, 02 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Za każdym razem jak przeglądam Twój wątek mam wrażenie, że widzę Twój ogród pierwszy raz, a przecież nawet naprawdę tam byłam. Jest bajecznie. Ciągle dostrzegam na coś nowego.
Wierzby nie żałuj. Z roku na rok miałabyś z nią więcej kłopotu. To jak chwast. Cień szybko zrobisz budując tą altanę. Będzie funkcjonalnie i uroczo zarazem. A przynajmniej jakieś nowe wyzwanie
A tak w ogóle to w szoku jestem, że miewasz doły, bo o to Cię nie podejrzewałam i nawet dzisiaj myślałam, że żartujesz...


Ps. jak sądzisz, lepiej przekopać całą rabatę z kompostem lub taka lepszą sklepową ziemią czy dawać tylko pod rośliny przy sadzeniu? czy jedno i drugie?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Milka 11:22, 03 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alinko, mam prośbę, zrób z bliska zdjęcie siewki rozplenicy, bo mam tego tyle ale nie jestem do końca pewna...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgnieszkaW 20:11, 03 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Przepiękne zakątki widzę Alinko Ależ duży masz ten ogród Pozdrówka
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
alinak 20:37, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
MARZENKA ---- zadzwonię w sprawie Wojsławic ...mam chrapkę na to spotkanie


EWKA-PSZCZÓŁKA
---Wgłębnik pokazała już Łucja . może jutro uda mi się cyknąć jakieś fotki, bo dzisiaj światło pod psem ...a właściwie brak słońca ...Anglię podglądam co dzień i jak już tam napisałam mam ochotę przekopać całą rabatę i od nowa zasadzić.zawsze bałam się połączenia różu,fioletu z pomarańczem a tu taka niespodzianka . te połączenia kolorów w Coton manor są dla mnie objawieniem .

LAUROWIŚNIA --
Agata ja tez teraz więcej zasiadam przy ekranie , bo pogoda pod psem i chętniej fotki oglądam .obiecuję poprawę.

BADARA---Łucja ja też bardzo ucieszyłam się z waszych odwiedzin. zawsze cię pamiętam jako pierwszą dziewczynę z O.od której dostałam nasionka kłosowca.

MALA MIA--Ania niedoczekanie jak ci się pokaże w tym kolorze ...za miesiąc zmiana.rudy do mnie nie pasuje ....a tak mi się podoba ....

IRENKA ---- wiem, wiem , ty nie usiedzisz w miejscu .ja już nie mam aż takiej siły do zmian ...ale kobieto w piątek zaczynają kopać kanalizacje ..i wreszcie przedogródek choć ciut się zmieni ....
nie chcę pisać o rewolucji...ale ...

Siewkę rozplenicy łatwo rozpoznasz bo u nasady, przy ziemi, ma płaskie źdźbła a nie okrągłe jak reszta traw ..jutro ofocę ,ale przyjrzyj się dokładnie widać jak na dłoni że różni się od chwastowej trawy ...już u siewki trawa jest sztywna i może łatwo przeciąć palec ...przejedź palcami ,zobacz czy jest ostra. aha i u nasady trawa jest prawie biała ...no ale najważniejsza cecha że płaska jest całkiem.

BABKA ----- Po 15 latach to może zrobisz magistra z tych badylków ...zobaczysz .widzę jak dziewczyny z O .wchodziły tu zielone a teraz maja już tyle w głowie że nawet innym potrafią pomóc . z drugiej strony człowiek uczy się całe życie i żadna z nas nie ma mądrości ostatecznej .tobie życzę tylko wytrwałości , to wystarczy. miłość i zapał już masz


POZIOMKA ----Jasiu z całego serca dziękuję za odwiedziny .o ogrodach mogę z wami całą noc przegadać , bo pogląd na zielone sprawy mamy zupełnie podobny i mogę powiedzieć że jestem z tego powodu dumna ...że podobnie myślę jak wy , bo to wasze ogrody były przed laty moją inspiracją do zmian . nie ukrywam że okres przed O. to u mnie fascynacja iglakami i zimozielonymi .wasze ogrody i angielskie otworzyły mi nowe horyzonty.

GABI ---Nie dotarłaś ale niebawem nadrobimy ..bo MY to mamy gadane ..i za to cie kocham .

AGNIESZKA JURAJSKA ----No kochana nie sądzę żebym miała większy od twojego . aż się wrócę do początku twojego wątku .....ja mam 30 ar. a ty..?...nie to niemożliwe , ty masz większy Agnieszko ...u mnie tylko teraz zrobiło sie trochę zawijasowo i nawet goście w piątek byli zaskoczeni że ten ogród ciągle wydaje się jakby był koniec a tu znowu odkrywa się coś nowego ...
no i o to mi chodziło ..


DANUSIA ----Danuśka wiem że każdy ogród to dla nas raj ....ale już teraz przynajmniej forumowi ludziska wyleczyli mnie z kompleksów ...a to już coś . bo kiedyś to latałam z łopatą w tę i we wte i nawet nie wiedziałam czy to dobrze robię .

RENE ---- Reniu już nie żałuję. altanę , a raczej wiatę już sobie zaprojektowałam . tylko znowu tam będzie rewolucja , bo miejsca trzeba więcej zrobić i rabatki buuuu .....och nie chce mi się myśleć .
chyba na starość coraz ciężej mi cokolwiek zmieniać .
z doła już sama żartuję ...no wiesz po romantycznej kolacji w Stajni na Kazimierzu .....no coś ty po dole nie ma śladu.

z rabatą ja radzę tak. lepiej dać kompost i tylko do duuużych dołów pod nasadzenia . ale jak chcesz tam sadzić gęsto to lepiej rozsypać kompost i przeryć to najpierw łopatą . ja tak robiłam .a do tego dawałam dużo piasku , bo wiesz jak u nas glina ciężka . jak byś chciała kompostu .to chętnie się podzielę ...odpowiednie worki i działamy . są takie grube na odpady budowlane . kuszę , bo kompost mam przedni ..

ziemię kupną daruj sobie . nie trzyma toto wilgoci , że o kosztach nie wspomnę . no ale jeżeli mówimy o iglakach, to wiesz że torf kwaśny musisz nabyć np. pod RH. azalie ...itp.




____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:54, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ale siem rozpisałem .....a tu jeżówki chce wam pokazać . u mnie minimalnie ...bo okrutnie te odmianowe mnie nie lubią















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
07_Rene 21:02, 03 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Alinko, dziś dobrałam się do mojej skrzyni kompostowej i okazało się, że 1/3 już jest zrobionego. Nawet zdążyłam przerzucić to zwierzu na nową pryzmę, więc jutro mam w planie przekopać rabatę z kompostem po całości, bo trochę waham się co gdzie posadzić. Jakby mi brakło to zwrócę się do Ciebie o użyczenie, ale myślę że się obejdzie, bo jednak sporą to skrzynię mamy.
Widzę, że w końcu ruszacie z kanalizacją. Muszę zacząć stosować chyba Twoje metody działania, nawet nie dla tej kanalizacji, a dla romantycznej kolacji. Ile ja się od Ciebie nauczę....
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies