Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

07_Rene 09:48, 04 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
alinak napisał(a)
hahahha---widzisz ile można nauk pobrać od starszyzny ......

kompostem w razie czego służę , bo z gołębim guano ma dodatkowy plusik.
Ja nawet wymysliłam po przeczytaniu wątku o wyciągu z kompostu
(url= http://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk?page=5#post_3/url)
że późną jesienią ,początkiem zimy znowu porwę się na rozrzucenie kompostu po trawie ,kiedyś to zrobiłam , śnieg przysypie , kompost się rozłoży i wchłonie go trawa a na wiosnę gotowy nawóz . jak to raz zrobiłam to trawnik miałam jak dywan ...po sztucznych nie ma tego efektu



Jakiej starszyzny? Kobito, u "słabej" płci metryka się nie liczy, a masz więcej w sobie radości i życia niż niejednokrotnie ja, i niejedna moja koleżanka z rocznika... Bardzo podoba mi się tryb życia jaki prowadzisz. Jesteś otwarta na świat, ludzi, nowe wyzwania. Po prostu super...
Muszę zastosować to koniecznie u siebie, bo po budowie kanalizacji nam takiej słabej ziemi nawieźli, że nawet trawa słabo rośnie.

O nożu masz u mnie...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Kondzio 10:57, 04 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Alinko co chcesz od tej czerwieni już przesadzasz z deczka przecież jesień się zbliża to jaki chcesz mieć kolor już się chyba nie masz do czego przyczepić masz piękny ogród i nie mogę zrozumieć tego fenomenu że osoby które mają piękne ogrody zawsze powiedzą że jest źle a nie umieją tego docenić co mają ale tak to jest jak ktoś taki jak ja który ma młody ogród nie doświadczony amator patrzy z zazdrością na ogrody dojrzałe i tak wypielęgnowane jak na przykład twój który jest dla mnie jednym z najpiękniejszych ogrodów które widziałem i podziwiam za każdym razem jak jestem u ciebie Zawsze zauważam coś innego nigdy tak samo Jetem ci wdzięczny że zaprosiłaś mnie do siebie i przyjęłaś mnie takim jakim jestem i pokazałaś mi że ogrodu różnorodne mogą być też piękne bo się zmieniają przez cały rok i za to ciebie będę zawsze cenił i podziwiał kondzio za brak kropek i przecinków przepraszam i za to że pisze to na wątku ale nie wytrzymałem jak coś to wymarzę buziam was mocno
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 11:01, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
alinak napisał(a)
Marżena chyba jednak nie przyjadę do Wojslawic ....mam koncertowy łykend .w sobotę zaśpiewa Lisa Gerrard w krakowskiej arenie całą ścieżkę do Gladiatora ,a w niedzielę w studio też wyczekiwany przezemnie Crystal Fighters.....niestety muzyka wygrywa.....

Ania to nieszczepiona forma podstawowa klona atropurpurea. Właśnie zaczyna się przemawiać w kolory jesienne.dość wcześnie.jak sobie porownalam foki to o ok.dwa tygodnie za wczas.

U mnie klon tatarski już się przebarwia i to ostro
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 11:35, 04 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
IRENKA ---- wiem, wiem , ty nie usiedzisz w miejscu .ja już nie mam aż takiej siły do zmian ...ale kobieto w piątek zaczynają kopać kanalizacje ..i wreszcie przedogródek choć ciut się zmieni ....
nie chcę pisać o rewolucji...ale ...

Siewkę rozplenicy łatwo rozpoznasz bo u nasady, przy ziemi, ma płaskie źdźbła a nie okrągłe jak reszta traw ..jutro ofocę ,ale przyjrzyj się dokładnie widać jak na dłoni że różni się od chwastowej trawy ...już u siewki trawa jest sztywna i może łatwo przeciąć palec ...przejedź palcami ,zobacz czy jest ostra. aha i u nasady trawa jest prawie biała ...no ale najważniejsza cecha że płaska jest całkiem.
************


Zacznę od tego, że widoki masz piękne, nie wiem co i po co zmieniać, zwłaszcza ta rewolucja, ale z drugiej strony, sama myślałam, że u mnie koniec, a to znowu początek a skoro będzie kanalizacja, będą ryć, to okazja
dzięki za szczegółowy opis Alinko, dokładnie tak te siewki wyglądają, czyli to rozplenice i teraz jestem w szoku, bo mam tego od groma!!! chyba kilka w kupki będę sadzić, szybciej będzie kępa, a faktycznie ostre , jak brzytwa...ale jeszcze gorzej ostra jest Vertigo, ciachła mnie, jak skalpelem...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:37, 04 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Jakiej starszyzny? Kobito, u "słabej" płci metryka się nie liczy, a masz więcej w sobie radości i życia niż niejednokrotnie ja, i niejedna moja koleżanka z rocznika... Bardzo podoba mi się tryb życia jaki prowadzisz. Jesteś otwarta na świat, ludzi, nowe wyzwania. Po prostu super...


To prawda, taka jest i zgrabna, że hej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 11:44, 04 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino, wróć do mnie i doczytaj, bo nie wiem, co chcesz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardener27 13:01, 04 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
alinak napisał(a)








Witam

Alinko posiadasz bardzo ładny, wyrosniety ogród mający swój indywidualny klimat Widać w nim dużo miłości i pasji jaką wkładacie Często u Ciebie bywam ale jakoś tak wyszło ze nigdy nic nie napisałem Zaznaczam do regularnego podglądania

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
aage 13:02, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Stipy masz obłędne
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Madzenka 22:00, 04 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ale masz cuuudowne trawy!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
alinak 22:13, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
---
Urszulla napisał(a)
Tak Alinko, mamy przesunięcie z tą jesienią Ja gnam codziennie i jestem bardzo nieczasowa. Ja osobiście to bordo u Ciebie jesienią uwielbiam, może trochę bieli dołóż uwielbiam za nią trawy Variegatus...są niesamowite nawet z daleka.
Ne mam dziś już czasu na więcej wpisu, buziak


teraz to już wiadomo .początek września zawsze dla was na wariackich papierach ..potem się ułoży pomalutku ...


---
Bogdzia napisał(a)
Piękne spojrzenie Dzidki na Twój ogród. Zaglądam czesto choc rzadko piszę. Miłego dnia.



Bożenka zawsze na nowo odkrywam ogród jak ktoś inny zrobi fotki


----
AgnieszkaW napisał(a)
Alinko, może i ciut większy (ale niewiele), tylko że ty masz cały pięknie zagospodarowany, a u mnie dzicz i skarpa. Buziaki



To jest skarpa nad skarpy - na miarę twojego ogrodu . nigdzie nie wyglądałaby tak pięknie ,wręcz filmowo i zjawiskowo .
przypomina mi kadry z "Nad Niemnem "..ech muszę kiedyś do ciebie wrócić



-----
07_Rene napisał(a)


Jakiej starszyzny? Kobito, u "słabej" płci metryka się nie liczy, a masz więcej w sobie radości i życia niż niejednokrotnie ja, i niejedna moja koleżanka z rocznika... Bardzo podoba mi się tryb życia jaki prowadzisz. Jesteś otwarta na świat, ludzi, nowe wyzwania. Po prostu super...
Muszę zastosować to koniecznie u siebie, bo po budowie kanalizacji nam takiej słabej ziemi nawieźli, że nawet trawa słabo rośnie.

O nożu masz u mnie...


Rena ..bo tyle komplementów może człeka powalić ...jak ja wyglądnę na świat ..taka idealna ...nóż okazało się mam tylko nazwy znamy inne .


---
Kondzio napisał(a)
Alinko co chcesz od tej czerwieni już przesadzasz z deczka przecież jesień się zbliża to jaki chcesz mieć kolor już się chyba nie masz do czego przyczepić masz piękny ogród i nie mogę zrozumieć tego fenomenu że osoby które mają piękne ogrody zawsze powiedzą że jest źle a nie umieją tego docenić co mają


Konrad gdzieś się ostatnio role zmieniły ..teraz to ty mnie stawiasz do pionu...i chwała ci za to ....


----
Milka napisał(a)
IRENKA ----


a skoro będzie kanalizacja, będą ryć, to okazja
dzięki za szczegółowy opis Alinko, dokładnie tak te siewki wyglądają, czyli to rozplenice i teraz jestem w szoku, bo mam tego od groma!!! chyba kilka w kupki będę sadzić, szybciej będzie kępa, a faktycznie ostre , jak brzytwa...ale jeszcze gorzej ostra jest Vertigo, ciachła mnie, jak skalpelem...


Irena żebyś ty mnie widziała jak w tamtym tygodniu wyplewiłam rabaty to nawet po rekach jakieś takie rany miałam że wyglądałam jak pociachana ...
siewek możesz mieć od groma . u mnie jest ciekawe zjawisko że rozsiewa sie tylko ta przy oczku , gdzie ma najgorsze warunki glebowe .
zaś na rabatach w ogóle ..nie rozumiem , ale zdaje mi się że rozpęczniałe nasionka załatwiam przy wiosennym pieleniu.



----
Pszczelarnia napisał(a)
Alino, wróć do mnie i doczytaj, bo nie wiem, co chcesz?


Ewka już wyprostowałam ..chyba tak wcześnie rano nie mogę pisać postów , bo mi myślenie jeszcze śpi .


----
Gardener27 napisał(a)


Witam

Często u Ciebie bywam ale jakoś tak wyszło ze nigdy nic nie napisałem Zaznaczam do regularnego podglądania

Pozdrawiam



to zapraszam do oglądania a pisać- też tylko pisze jak mam coś do przekazania ...czym się martwisz .pozdrawiam



----
aage napisał(a)
Stipy masz obłędne


Aga ale wiesz jak z nimi jest raz je masz a potem znowu NIIIMA



----
Marzena2007 napisał(a)
Ale masz cuuudowne trawy!



Madżen TY też ..sama widziałam ....kusi mnie to święto w Wojsławicach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies